FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
02-02-09 22:29  [Technika] Dlaczego model mi ,,posiwiał'po malowaniu lakierem akrylowym?
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Model zagruntowany matowym lakierem Humbrola.Na to poszedł półmatowy,czarny akryl Modelmastera.Dzisiaj chciałem aby półmat zrobił się matem i popsikałem całość matowym akrylem MM.Efekt jak na zdjęciach.Tender mi posiwiał.Podpowiedzcie jaka może być przyczyna i jak z tego wybrnąć?


--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
02-02-09 22:32  Odp: /Problem/ Dlaczego model mi ,,posiwiał'po malowaniu lakierem akrylowym?
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Gdzieś kiedyś podobny problem poruszył na forum Batonus, przy lakierowaniu swojego Sunderlanda. Spróbuj poszukać tego tematu.

 
02-02-09 22:43  Odp: /Problem/ Dlaczego model mi ,,posiwiał'po malowaniu lakierem akrylowym?
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

no Andrzeju jak będziesz mieszał modelmastera z Humbrolem to jak z alkoholami :)
A tak poważnie - chyba wchodzi coś w reakcje. Cosik mi się kiedyś takiego stało z kotłem parowozu. Na Humbrola psiknąłem jakimś akrylowym lakierem dla artystów plastyków i skończyło się ponownym malowaniem

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
02-02-09 22:47  Odp: /Problem/ Dlaczego model mi ,,posiwiał'po malowaniu lakierem akrylowym?
Adam - Octusek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ten siwy nalot to talk zawarty w lakierze - bo lakier matowy to nic innego jak lakier blyszczacy z dodatkiem talku. Aby usunąć nalot znów trzeba polakierować na błyszcząco - potem ponownie można dać mat - zasada jest taka by karton był mocno zagruntowany - nalot powstaje wtedy gdy lakier wsiąka jeszcze w karton - na powierzchni zostaje tylko talk i mamy efekt siwizny.

--
--------
Loading sygnature.............................99%

 
02-02-09 23:05  Odp: /Problem/ Dlaczego model mi ,,posiwiał'po malowaniu lakierem akrylowym?
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

To chyba nie do końca tak z tym talkiem. To znaczy racja - w matowych lakierach jest talk, ale to nie jest przyczyna twoich problemów.
Z moich "plastykowych" doświadczeń wynika że efekt "posiwienia" osiąga się jeśli lakier był za gęsty lub położony zbyt grubą warstwą.
Cudów tu się już chyba nie zdziała.
Spróbuj recepty Adama ale najpierw zapytaj o radę kogoś kto klei plastyki.
Polecam Modelwork albo PWM.

Szkoda by było takiej fajnej lokomobili ;).

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
02-02-09 23:17  Odp: /Problem/ Dlaczego model mi ,,posiwiał'po malowaniu lakierem akrylowym?
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

U mnie kilka razy trafiła się siwizna po pomalowaniu lakierem akrylowym w sprayu (takim satynowym do drewna) wydruku z drukarki atramentowej. Zwłaszcza gdy chciałem zagruntować arkusze zaraz po wydrukowaniu. Wyglądało to na reakcję lakieru z atramentem. Oczywiście to inny przypadek, ale może komuś się przyda.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
02-02-09 23:27  Odp: /Problem/ Dlaczego model mi ,,posiwiał'po malowaniu lakierem akrylowym?
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Swoją drogą fajny efekt - taka zakurzona czerń :-)

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
02-02-09 23:34  Odp: [Technika] Dlaczego model mi ,,posiwiał'po malowaniu lakierem akrylowym?
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Problem ten opisywał kiedyś Andrzej Ziober w Skrzydlatej Polsce.
Poszukam w swoim archiwum jeśli chcesz.
Może napisz do niego - przecież cię nie przegoni :). Udziela się na szczęście na Kartonworku.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
03-02-09 05:04  Odp: [Technika] Dlaczego model mi ,,posiwiał'po malowaniu lakierem akrylowym?
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Co do plastików :-)
Do werniksowania swoich modeli używam akrylowego lakieru półmatowego Xtracrylix. Przy plastikach "zachowywał" się świetnie, modele kartonowe lakierowałem nim dwukrotnie.
Pierwszy raz kładłem go na model polakierowany wstępnie lakierem błyszczącym nitro w sprayu - żadnych kłopotów. Drugi raz na model niezagruntowany i miejscami się wręcz zmechacił (zwłaszcza na powierzchniach pionowych)...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
03-02-09 08:23  Odp: [Technika] Dlaczego model mi ,,posiwiał'po malowaniu lakierem akrylowym?
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Andrzeju, wydaje mi się że Octusek ma rację. Miałem identyczny problem przy Takao.

Trochę więcej na temat TUTAJ

pozdrowionka
randar

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024