FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
02-02-09 12:30  [relacja/galeria] Wespe - AH - KONIEC
pawel_k 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam w kolejnej relacji. Mial byc Marder ale wydawnictwo nie zdazylo go wydac przed swietami wiec wypadlo na Wespe. Jest to moj pierwszy pojazd z pelnym wnetrzem i gasienicami z pojedynczych ogniwek wiec jestem pelen obaw zwlaszcza co do gasienic. Budowe rozpoczalem, zgodnie z instrukcja, od zrobienia armaty. Jedyne zastrzezenia co do armaty to brak kilku czesci ktore sa opisane w instrukcji poza tym wszystko mniej wiecej jet OK. Nie wiem co zrobic aby male czesci jak np. lby srub nie rozwarstwialy mi sie, staram sie je sklejac BCG i jeszcze jakos je namaczac w tym BCG ale to niewiele pomaga.
Na ponizszych zdjeciach mozna ja oceniac.


Pozdrawiam
Pawel K

--

Rząd, który kradnie od Pawła, żeby zapłacić Piotrowi, zawsze może liczyć na poparcie ze strony Piotra

Post zmieniony (11-06-09 13:17)

 
14-02-09 19:48  Odp: [relacja] Wespe - AH
pawel_k 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam ponownie w dalszej czesci relacji.
Zrobilem podstawe haubicy bylo z nia troche problemow poniewaz za slabo ja troche wygialem i dopiero przy przymiarkach jak juz byla cala zrobiona sie zorientowalem i staralem sie ja troche nagiac. Zrobilem rowniez tlok przy haubicy ale go nie sfotografowalem. Gotowy jest rowniez celownik, zgodnie z zaleceniami z instrukcji jeszcze nie przyklejony. Szpara na gorze celownika w rzeczywistosci to moze ma z 0,2 mm ale i tak ja zapelnie wikolem. Wanna zlozona jest na sucho tak tylko dla przymiarek jak bede robil jej wyposazenie. Aktualnie buduje silnik.
Zapraszam do ogladania i komentowania.



Pozdrawiam

--
Rząd, który kradnie od Pawła, żeby zapłacić Piotrowi, zawsze może liczyć na poparcie ze strony Piotra

 
15-02-09 14:50  Odp: [relacja] Wespe - AH
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

A skorzystam z zaproszenia :D

Fajnie wygląda, gratuluję czystości. Czekam na dalsze postępy.

Pozdrawiam
--

Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

Post zmieniony (15-02-09 14:52)

 
23-02-09 12:49  Odp: [relacja] Wespe - AH
pawel_k 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jedziemy dalej z relacja.
Zaczalem wyposazac wnetrze, wkleilem silnik i jakies rurki obok niego, chlodnice, akumulator oraz wentylator. Z akumulatora odpadl mi jeden element i na razie przykleilem kawalek papieru na jego miejsce ale poprawie to jeszcze bo wyglada niezbyt ciekawie. Z tylu silnika jest przewidziany otwor na wlaz ale wlaz jest z jednej strony a z drugiej zostaje bialy okrag ktory nie wiem po co tam jest wiec go wyretuszowalem. Tak samo jest z czescia 61P ktorej lewa strona nie ma koloru a chyba powinna bo nie bedzie niczym zaslonieta. Tak samo jest na silniku gdzie jest 6 bialych kwadracikow a caly silnik jest szary. Nie wiem czy mi brakuje czesci czy ich po prostu nie ma, czy projektant czy ktos jeszcze inny zapomnial je pokolorowac.
Na jednym zdjeciu widac wyciete juz prawie wszystkie ogniwka, zabawa z nimi jest przednia.


Pozdrawiam
Pawel

--
Rząd, który kradnie od Pawła, żeby zapłacić Piotrowi, zawsze może liczyć na poparcie ze strony Piotra

 
09-03-09 11:14  Odp: [relacja] Wespe - AH
pawel_k 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Czesc
Skonczylem zapelnianie przedzialu kierowcy i silnikowego. Najtrudniejszy element to podlaczenie ciegien hamulcowych do hamulcow. Na skrzyni biegow brakuje paru drucikow jak rowniez nie ma drucika od pedalu do skrzyni biegow. Skrzynia biegow okazala sie byc umieszczona za wysoko ale to raczej moja wina, bo moglem przed przyklejeniem ja lepiej przymierzyc. Okleilem wanne nameczylem sie z tym poniewaz chyba zbyt gorliwie szlifowalem szkielet zeby mi nigdzie nie zabraklo poczycia a okazalo sie ze dolna czesc poszycia jest za szeroka i ja tez musialem zeszlifowac. Z drobnych zastrzezen to autor moglby czesciej rysowac na bialych polach co nalezy wyciac. Wiecej problemow nie pamietam. Wszystko raczej do siebie pasuje.



Pozdrawiam
Pawel

--
Rząd, który kradnie od Pawła, żeby zapłacić Piotrowi, zawsze może liczyć na poparcie ze strony Piotra

 
21-03-09 14:20  Odp: [relacja] Wespe - AH
pawel_k 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

- Czesc Pawel
- Czesc Pawel

Dalsza czesc relacji. Dorobilem oslony zaluzji i same zaluzje, blotniki, plyte czolowa i plyte silnikowa. Nastepnie zabralem sie za zabudowanie przedzialu bojowego ale mi nie wyszlo za ladnie. Musialem rozcinac poszycie bo z jednej strony mi troche brakowalo poszycia (na prawym, tylnym boku, zdjecie nr 05.jpg) retusz wyszedl kiepsko, na zdjeciu wyglada to lepiej niz w rzeczywistosci. Mocno sie zdenerwowalem tym, bo nie wiem dlaczego taki babol mi wyszedl.
Mala uwaga. Model jest chyba lepiej robic wg numeracji czesci a nie opisu ale to tylko moje zdanie.
Zapraszam do zdjec



Pozdrawiam

--
Rząd, który kradnie od Pawła, żeby zapłacić Piotrowi, zawsze może liczyć na poparcie ze strony Piotra

 
03-05-09 13:19  Odp: [relacja] Wespe - AH
pawel_k 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Czesc
Kontynuowalem prace nad Wespe. Zrobilem cale wyposazenie przedzialu bojowego, rury wydechowe i wzialem na warsztat uklad jezdny. Jak bede mial wszystko zrobione to zaczne wstawiac to do pojazdu. Wiekszych problemow brak poza tym co stwierdzil Kriztozz ze brakuje czterech sztuk rolek (czy jak to sie nazywa). Ten model jest bardzo trudny i mocno sie daje mi we znaki.


--
Rząd, który kradnie od Pawła, żeby zapłacić Piotrowi, zawsze może liczyć na poparcie ze strony Piotra

 
03-05-09 13:28  Odp: [relacja] Wespe - AH
Kłosek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 9


 - 11

Model może i trudny oraz pracochłonny ale efekty widać! :)
Czekam na końcową galerię! :)

 
09-05-09 15:13  Odp: [relacja] Wespe - AH
pawel_k 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Praktycznie caly model jest juz ukonczony. Troche problemow bylo z podnosnikiem bo czesci 123a i 123b nie sa lustrzanym odbiciem ale moge sie mylic. Teraz czeka mnie zrobienie gasek ale to bedzie temat na najblizsze 3-4 miesiace (a moze i dluzej) tak ze beda one na pewno przerywnikiem do innego model (wolicie samolot, okret czy pancerke?). Poniezej przedstawiam wstepna galerie, model nie ma ukonczonych paru dupereli a kola napedowa sa przyklejone tylko aby aby (byle nie odpadly). Model jest bardzo trudny (ale ma piekny druk i kolorystyke) popelnilem w nim mnostwo bledow i wyglada jak wyglada. Ale co tam, trzeba cos kleic zeby nabrac wprawy.


Pozdrawiam
Pawel

--
Rząd, który kradnie od Pawła, żeby zapłacić Piotrowi, zawsze może liczyć na poparcie ze strony Piotra

 
09-05-09 22:51  Odp: [relacja] Wespe - AH
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Taa, ukończony...
Praktycznie to masz jeszcze jakieś 16ton roboty przed sobą... Wg mnie najbardziej upierdliwy etap, czyli "tylko gąski" powinieneś zrobić na początku, gdyż (....)
Ale gdy rzeczywiście ukończysz model, to wg mnie należy Ci się medal "Za ofiarność i odwagę".
Do zobaczenia jesienią... mam nadzieję...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024