FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
27-09-08 10:11  [Relacja/Galeria] Hawker Hurricane AH
stepien999 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witam was w kolejnej mojej relacji, tym razem wybrałem model ze stajni Andrzeja Halińskiego. Wiem że ten model był już wiele razy prezentowany, dlatego nie będę go opisywał, tylko opisze swoje odczucia o tym modelu. Będzie klejony w standardzie bez laserowo wycinanych wręg i kół tłoczonych z drewna. Retusz farbami akrylowymi, mieszanymi samodzielnie. Zaczynając ten model dałem sobie zadanie, żeby skleić go jak najlepiej, nie będę się spieszył, relacja będzie się ciągnęła, ale mam nadzieję że dzięki temu wykorzystam wszystkie moje możliwości modelarskie. I tutaj czekam na wasze opinie, zależy mi na tym żebyście wytykali moje błędy, żebym na zawsze się ich pozbył. Dosyć tego gadania przechodzimy do relacji.

Na początek okładka



Powiem tylko że jest to mój pierwszy model od Hala, moje pierwsze wrażenie jest bardzo dobre. Teraz fotka wyciętych wręg kabiny pilota, tutaj bez żadnych problemów, wycinało się bardzo przyjemnie



Następnie 2 fotki sklejonej kabiny i tu także be problemów



I na koniec 2 fotki z prac nad kabiną




Następna odsłona już niedługo, pzdr
:D

--

Strona kółka modelarskiego w Gimnazjum nr 2 w Śremie

Post zmieniony (12-02-09 15:42)

 
05-10-08 18:28  Odp: [Relacja] Hawker Hurricane AH
stepien999 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witam ponownie. Cały czas pracuje nad kabiną. Na początek panele boczne oraz zamontowane już do szkieletu kabiny




I na koniec już przyklejona część zewnętrzna kabiny



Dzisiaj trochę krótko, ale z powodu nowej szkoły kompletny brak czasu. Kolejna odsłona mam nadzieję że za tydzień, wtedy zamknę temat kabiny pilota. Pozdrawiam

--
Strona kółka modelarskiego w Gimnazjum nr 2 w Śremie

 
13-10-08 18:41  Odp: [Relacja] Hawker Hurricane AH
stepien999 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witam ponownie. Dzisiaj pokażę skończony już segment kabiny. Na razie nie mam jakiś większych problemów, jestem bardzo zadowolony z jakości modeli od Hala. Na początek pokaże wklejone już panele boczne:



Teraz wklejony fotel, pasy i drążek sterowy



jeszcze tablica przyrządów



I na koniec sesja gotowego segmentu kabiny



Pozdrawiam

--
Strona kółka modelarskiego w Gimnazjum nr 2 w Śremie

 
26-10-08 13:38  Odp: [Relacja] Hawker Hurricane AH
stepien999 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

I przyszedł czas na kolejną odsłonę. Na początek segmenty przedniej części kadłuba. Napotkałem trochę drobnych problemów, np. troche za miękki papier, niestety wyszło trochę garbów i odkształceń. Teraz wiem że impregnacja ma sens, szkoda, że wcześniej o tym nie pomyślałem :cry:




Teraz tylna część kadłuba i statecznik bez części sterowej. Jak wiadomo model nie posiada oddzielnych części sterowych, więc ja postaram się je wykonać. Od razu mówię że na zdjęciach widać różnicę w odcieniach segmentów, jest to spowodowane tym, że skopałem jeden segment za kabiną, a mam 2 egzemplarz modelu, tyle że niestety różni się kolorami. Na szczęście nie jest tak wielka, później postaram się ją zniwelować np. lakierem pactry. I oczywiście galeria zdjęć



Pozdrawiam

--
Strona kółka modelarskiego w Gimnazjum nr 2 w Śremie

 
26-10-08 14:03  Odp: [Relacja] Hawker Hurricane AH
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Te garby i odkształcenia to raczej wina tego, że na siłę naciągałeś poszycie na wręgi lub niedokładnie je ukształtowałeś niż braku impregnacji;-) Drzewiej mniej osób impregnowało czymkolwiek model przed sklejeniem a i tak dawało się skleić bez krowich żeber;-) Pamiętaj, że to nie wręga ma nadawać odpowiedni kształt poszyciu. Ona ma go jedynie "zapamiętać". Segment powinien trzymać odpowiedni kształt bez wklejonej wręgi. Warto również podkleić poszycie brystolem. Marcin G opisywał to w swoich relacjach.
Widzę również, że łączenia segmentów zalałeś superglutem. Metoda dobra pod warunkiem, że arkusze modelu zostałyby polakierowane przed sklejeniem. W niektórych miejscach SG przesiąkł Ci przez poszycie (widoczne jest to przy kabinie). Bez wcześniejszej impregnacji wycinanki te ślady najprawdopodobniej nie znikną pod lakierem. Ja przekonałem się o tym podczas klejenia DKD III. A poza tym, jak na pierwszego Hala to wychodzi Ci bardzo ładnie:-) Tak trzymaj!

--
pozdrawiam
Piotr


 
25-12-08 18:41  Odp: [Relacja] Hawker Hurricane AH
stepien999 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witam po długiej przerwie. Ostatnio pracę nad modelem utrudniała mi nauka. Udało mi się zrobić steczniki.


No i nareszcie udało mi się coś zrobić. Przerwa świąteczna, w tym roku bardzo długa sprzyja modelarstwu. Udało mi się zrobić wnętrze centropłata, jak i go okleić. Zabrałem się później za zrobienie oprofilowania skrzydeł, z tym troche kłopotu było, ale sobie jakoś poradziłem. Już też zabrałem się za skrzydła, więc jeszcze w tym roku się pewnie odezwę.

No i przedewszystkim na końcu chciałem wszystkim życzyć Wesołych Świąt!

--
Strona kółka modelarskiego w Gimnazjum nr 2 w Śremie

 
01-01-09 22:22  Odp: [Relacja] Hawker Hurricane AH
Laszlo de Almasy 

 

czuje ze to bedzie kapitalny model ;) pozdrawiam i zycze wytrwalosci oraz cierpliwosci w pracy ;)

--
"Lepiej w życiu czegoś spróbować i potem żałować, niż żałować, że się nie spróbowało"

 
02-01-09 11:41  Odp: [Relacja] Hawker Hurricane AH
stepien999 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Fajnie że Ci się podoba. Raczej kapitalny nie będzie, ponieważ wiem że stać mnie na więcej. jednak w tym modelu jakoś nie mogę dać z siebie wszystko.
W święta bardzo nadgoniłem pracę nad modelem. Skończyłem skrzydła, niestety bez problemów się nie obeszło. Otóż całe skrzydło wraz z jego końcówką to jedna cześć, co strasznie utrudniło robotę. Podklejenie skrzydła bristolem skrzydła dużo pomogło. Nie obeszło się bez lekkiego uszkodzenia kartonu, ale zakamuflowałem to retuszem. Było trochę ,,glutowania" i szlifowania. Na szczęście efekt końcowy jest zadowalający. Postanowiłem też trochę wzmocnić okopcenia na skrzydłach oraz dodać trochę otarć. Na końcu planuję zrobić trochę przetarć farby, tak żeby było widać metal.



Następnie zabrałem się za podwozie. Sklejanie jego okazało się bezproblemowe i przyjemne. Kółko ogonowe też jest na swoim miejscu.



Teraz pracuję nad kołami i wykończeniem podwozia. Na koniec pracę nad jednym z kół



Pozdrawiam i życzę trochę spóźniono Modelarskiego nowego roku!

--
Strona kółka modelarskiego w Gimnazjum nr 2 w Śremie

 
01-02-09 12:31  Odp: [Relacja] Hawker Hurricane AH
stepien999 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Nareszcie udało mi się skończyć Hurricana. Przepraszam z a brak zdjęć z ostatnich etapów budowy, ale obowiązki mi nie pozwalały. Kończenie modelu okazało się bardzo przyjemne, nie było żadnych problemów. Dodałem okopcenia, w wycinance już byłe, tylko były słabo widoczne. Zadowolony jestem z kół, robiłem je 100% ręcznie, bez wiertarek itp. No cóż zapraszam na skromną galerię końcową.





Pozdrawiam :mrgreen:

--
Strona kółka modelarskiego w Gimnazjum nr 2 w Śremie

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024