FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
31-01-09 10:41  [R/G] Star 25 MM + walorka (jeśli się uda)
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Witam !!!

Jestem nowym użytkownikiem tego forum, na imię mam Piotr, modelarstwem interesuję się kilka lat (tylko karton). Chciałbym przedstawić relację z budowy dźwigu samochodowego STAR 25 wyd. MM. Model będę próbował zwaloryzować, mam nadzieję, że mi się uda (jest to pierwszy model, który chcę zwaloryzować tak "na poważnie", wcześniej to były tylko pojedyncze części).

Oto okładka:


a to postępy prac:


na razie wstrzymałem prace nad ramą pojazdu, gdyż poszukuję zdjęć, i tu miałbym prośbę do Was Koledzy Modelarze : gdyby ktoś posiadał taką fotografię (ukazującą ramę wozu "od spodu" - szczególnie chodzi mi o mocowanie osi do ramy) byłbym wdzięczny za wstawienie zdjęcia.

w przerwie postanowiłem zabrać się za koła, na razie tyle udało mi się stworzyć:


Pozdrawiam

Post zmieniony (24-05-10 07:19)

 
31-01-09 22:41  Odp: [Relacja] Star 25 MM + walorka (jeśli się uda)
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Osie do ramy montowane są w każdej ciężarowce z tego okresu identycznie. Przejdź się po mieście, może na jakimś parkingu będzie jakiś Star-200, generalnie są to 2 kawałki drutu w kształcie litery U nagwintowane na końcach, trzymające razem most i resor.

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
01-02-09 08:29  Odp: [Relacja] Star 25 MM + walorka (jeśli się uda)
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Witam !!!

Mam takie zdjęcie:

przedstawia ono tylne zawieszenie UAZ'a

Dzięki za informację, POZDRAWIAM

 
01-02-09 09:22  Odp: [Relacja] Star 25 MM + walorka (jeśli się uda)
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

obecnie zajmuję się wycinaniem bieżnika. Jeden przykleiłem, bo chciałem zobaczyć jak się prezentuje, i przyznam że mi się podoba ale popełniłem błąd :cry: , źle zagiąłem boki bieżnika :oops:


koło jest jeszcze przed szlifowaniem i zastanawiam się co mam zrobić, czy poodklejać jakoś ten bieżnika i postarać się poprawnie go przykleić, czy już go tak zostawić.

Pozdro for all

 
01-02-09 11:13  Odp: [Relacja] Star 25 MM + walorka (jeśli się uda)
woy-tek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Tutaj masz rysunek tylnego zawieszenia. Samo mocowanie resorów do ramy w zależności od wersji auta i jego przeznaczenia nieznacznie się rózniły. Ale generalnie wyglądało to tak :-)
http://konradus.net/foto.php?scr=http://konradus.com/forum/img_upl/karton/rupieciarnia_5.jpg 9.imageshack.us/img89/2365/2219zs6.jpg

--
The DOORS Are Open

Wojtek GG 1239442

 
04-02-09 18:54  Odp: [Relacja] Star 25 MM + walorka (jeśli się uda)
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Witam !!!!

Wielkie dzięki za schemat, postaram się"coś takiego" wykonać - zobaczymy co mi z tego wyjdzie. Obecnie mam gotowe opony, i zabieram się za felgi.

zdjęcia postaram się wstawić w niedzielę

Pozdrawiam !!!

--
Pozdrawiam, Sony :)

 
08-02-09 21:35  Odp: [Relacja] Star 25 MM + walorka (jeśli się uda)
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Witam wszystkich!!!

Tak jak obiecałem, wstawiam fotki z postępów prac.

OPONY PO WSTĘPNYM MALOWANIU

MOJE PIERWSZE ŚRUBKI - NIGDY WCZEŚNIE NIE ROBIŁEM ŚRUBEK- POMIMO, ŻE NIE SĄ IDEALNE, MNIE SIĘ PODOBAJĄ

A NA KONIEC KOŁA, KTÓRE CZEKAJĄ NA JESZCZE JEDNO SZLIFOWANIE I MALOWANIE


po skończeniu kół zabieram się z powrotem za ramę, mam już schematy (nie tylko ramy, również silnika, wałów napędowych, skrzyni biegów, mostów, itp) , więc będę się starał odwzorować te detale, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania

--
Pozdrawiam, Sony :)

 
08-02-09 23:45  Odp: [Relacja] Star 25 MM + walorka (jeśli się uda)
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Może na razie daj sobie spokój z kanciastymi śrubami? Na początek w zupełności wystarczą okrągłe. Idź do apteki, kup wszystkie rozmiary igieł jakie mają (zwykle od 0.4mm do 1.2mm) Potem taka igłę musisz spiłować na płasko i zaostrzyć na okrągło. Do środka wkładasz drut o odpowiedniej średnicy żeby wypchnąć to co wytniesz i masz komplet wycinaków do kartonu w cenie złotówki z groszami.

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
10-02-09 21:55  Odp: [Relacja] Star 25 MM + walorka (jeśli się uda)
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

wolę robić od razu takie jak być powinny - przecież ćwiczenie czyni mistrza, ale z Twojej rady skorzystam do wykonywania nitów, ponieważ również nigdy ich nie wykonywałem i muszę spróbować. Wolę się uczyć na MM'ie niż na np. halińskim

pozdrawiam

--
Pozdrawiam, Sony :)

 
01-03-09 09:16  Odp: [Relacja] Star 25 MM + walorka (jeśli się uda)
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Witam !!!!

Dziś niewiele. - ponieważ postanowiłem zwaloryzować ten model, spróbowałem przerobić ramę, by bardziej przypominała oryginalną...
- efekty oceńcie sami....



pozdrawiam !!!!

--
Pozdrawiam, Sony :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024