FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 111 z 173Strony:  <=  <-  109  110  111  112  113  ->  => 
28-11-16 17:21  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Alenka 



Na Forum:
Galerie - 12
 

Tupolev TB-3


 
28-11-16 17:43  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ten potwór z ilustracji był zapowiadany przez wydawnictwo Kryła Pobiedy czyli po polsku Skrzydła Zwycięstwa (tak sądze). Mam z tego wydawnictwa I - 16 i na okładce widziałem zapowiedz takiego potwora ale w jakiej skali . I czy to w ogóle realne to nie wiem.

 
28-11-16 17:49  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Nie wiem, czy ktoś to wyda w 1:33. Prawie 1,3 metra rozpiętości!
Faktycznie potwór. Ale jakie możliwości waloryzacji – czołg by można podwiesić, albo parę samolotów ;-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
28-11-16 18:31  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
FloggerB   

Ja sklejam TB-3 w prostym opracowaniu z MurphModels czy jakoś tak.
Myślałem że po MP-6 z MODELIKA pojawi się też TB-3.
Możliwości opracowania są spore bo poza różnymi zestawami doczepianych samolocików - różne zestawy bomb w tym ciekawe kasetowe, podwieszenia czołgów, samochodów, zestawów do desantu, urządzeń do rozpylania broni chemicznej. Malowań i wersji też jest kilka (różne podwozia różne silniki)- cywilne, wojskowe kolor duralu, zieleń i "łaty". Poza CCCP samolot był używany przez Chiny więc jest co wybierać :)

 
28-11-16 18:39  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

No i narty :-)
Deski dla TB-3 miały 5,5 m długości i prawie 1,5 m szerokości!

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
29-11-16 01:01  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

ABC, Bialorus to na bazie ciagnika JUMZ-6, a nie MTZ-50 ma byc... A ZiL-130 z WMC jest z buda lub paka, a mnie zalezy na takiej krotkiej, pekatej wywrotce... Po budowie jezdzily jeszcze wywrotki Kamaz, ale to mamy, co prawda sredniej jakosci, z ADW, ciagniki balastowe Tatra 813, ktore w 1:32 u sasiadow z poludnia mamy dostepne, podobnie jak betoniarki na bazie Tatry 148. Przydalyby sie w 1:25. Pewnie jeszcze pare ciekawostek by sie dolozylo. Do pelni szczescia wiezowiec mieszkalny, dwuklatkowy, budowany w systemie szczecinskim :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
29-11-16 08:07  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Te Ziły 130 pękate krótkie wywrotki to fakt były w większości. Ale z paką też jeżdziły. Zresztą najbardziej charakterystycznym elementem tego Ziła to była ta kabina, zaookrąglana z długim przodem i w zwykle niebieskim kolorze. Tak Answer lubuje się trochę w zabytkowej technice budowlanej to może się z czasem doczekamy Ziła 130 wywrotk,i ale jak już jakiś wydawca by chciał spojrzeć przychylnym okiem na tego rodzaju sprzęty to ta spycharka Staliniec by była na pierwszym miejscu wśród oczekiwanych przeze mnie typów. A z Białorusiek to są w zeszycie 2 sztuki myślałem że dwie wersje.

 
29-11-16 08:25  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Wojciech Cięciwa   

Rafael, jak Ty sobie wyobrażasz ten blok?
Poszczególne ściany jako oddzielne elementy, czy cały "segment" jako jeden element ?

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
29-11-16 09:28  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Wojtku, moze byc klockow :D W sumie wystarczyloby wyrysowac poszczegolne plyty i mozna sobie budynek skladac ;) O taki mi chodzi dokladnie:


--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
29-11-16 09:35  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Rafael, co to znaczy moze byc z klockow? Po prostu musi!
Jak ma być wielka płyta, to muszą być szpary.
A jak zrobisz szpary w jednym całym segmencie na ścianę? Dzięciolił będziesz?
;-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 111 z 173Strony:  <=  <-  109  110  111  112  113  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024