FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 156 z 173Strony:  <=  <-  154  155  156  157  158  ->  => 
19-11-19 16:13  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Gdaś 

 

Witam
Nie da się wyciąć małych elementów , detale będą się wyrywać i nóż przy rogach może "zadzierać" karton , przy cienkich detalach mogą się rwać ,

--
uszanowanko gdaś

 
19-11-19 18:34  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Grisha 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Ok, to już jakiś konkretny kontrargument, choć przyznam, że sam już o nim myślałem. Okazuje się bowiem, że niektóre plotery mają maty samoprzylepne oparte o bardzo słabe kleje właśnie po to by się takie części nie rwały. Ponadto, drobnicę można wyciąć np. tylko wzdłuż pozostawiając cięcia wszerz dla modelarza. Zawsze to mniej roboty. Oczywiście trzeba by zaprogramować cięcia tak aby nóż się podnosił a nie obracał co zapobiegłoby zadzieraniu kartonu.

Dużo tutaj gdybam i być może bredzę, ale wydaje mi się, że gra jest warta świeczki. Same wydawnictwa mogłyby odnieść choćby tę korzyść, że klejąc szybciej modele, częściej trzeba kupować :) Sam chciałem nawet spróbować i pobawić się takim ploterem ale czas + koszt plotera skutecznie mnie do tego zniechęciły. Duży wydawca z pewnością ma jednak inne możliwości.

 
19-11-19 21:33  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Gdaś 

 

Gra nie jest warta świeczki , klej niczego nie załatwi , przy tak drobnych detalach i tak ma za dużą siłę i wszystko zostanie na podkładzie , pracowałem w reklamie i znam tą technologię , nie nadaje się do modelarstwa

--
uszanowanko gdaś

 
21-11-19 08:26  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
VILKAS   

Dzień dobry. Czy ktoś ma plany zaprojektowania Super Étendard, Mirage-2000, Rafale i normalnego MiG-29, MiG-29SMT? Na poziomie Design, Angraf...

 
21-11-19 18:35  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Anubis 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Vilkas, https://www.ecardmodels.com/product/1-33-dassault-rafale-french-air-force-paper-model/

 
21-11-19 22:23  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
VILKAS   

Sądziłem o normalnych modelach. Nawet HM jest lepszy...

 
22-11-19 14:41  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Paweł   

Z modelarskich życzeń to mnie się marzy EC 135 w malowaniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego lub Straży Granicznej.

 
08-12-19 21:12  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Ja mam propozycję dla wydawców mających problem z zachowaniem jednolitej kolorystyki pomiędzy arkuszami, taki oto MiG-23 latający w Libii:

https://pbs.twimg.com/media/EBQMpiQXYAAbMEY.png

;-)

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
10-04-20 13:56  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Nikt tu dawno nie pisał.... o to może ktoś by zaprojektował żaglowiec Sedov (Sjedow/Sjedov) , w każdym razie Седов, najlepiej w 1:100. Półtora roku temu zawitał do Gdyni i akurat miałem okazję wejść na pokład tego statku i mnie urzekł.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
26-04-20 23:37  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Rzadko tu coś wstawiam bo wiem, jakimi kryteriami (niestety) kierują się wydawcy. Ale może moje wołanie usłyszy ktoś jeszcze i dołączy do tych pragnień. Oto okręty z okresu, kiedy ich ociężały, czasem śmieszny wygląd (wg dzisiejszych kryteriów), kominy plujące dymem, potężne armaty, tarany, niezgrabne baliowate kształty - stanowią o ich dzisiejszej atrakcyjności i działają na wyobraźnię - w każdym razie moją.

Francuskie, po kolei:
Bouvet, Bouvines, Brennus, Carnot
Charlemagne, Charles Martel, Danton, Gaulois
Magenta, Marceau, Saint Louis, Tonnerre, Valmy





Brytyjskie:
Benbow, Camperdown, Devastation, Sans Pareil, Victoria



Rosyjskie:
12 Apostołów, Sinop
Na szczęście ukraińskie i rosyjskie wydawnictwa bardzo zadbały o fanów ich floty, ale jeszcze trochę brakuje.



Szwedzkie:
Drottning Victoria, Oscar II



Amerykańskie:
Connecticut (2 zdjęcia) i Kearsarge - to tylko przykład, XIX wiek w USA to zagłębie pięknych okrętów. Zwróćcie uwagę na jakość zdjęć! (przecież to końcówka XIX wieku).



Włoskie:
Re Umberto i Sardegna



--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 156 z 173Strony:  <=  <-  154  155  156  157  158  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024