FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
27-01-09 21:43  Odp: [R/G]PO3/c Sadamu Komachi czyli minipilot ;-)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Dobra. Ja już nic nie mówię, nie pokazuję, itd., czyli kleję co najwyżej dla siebie...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
27-01-09 22:19  Odp: [R/G]PO3/c Sadamu Komachi czyli minipilot ;-)
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Do zdjęć zabrakło cytatu naszego kolegi "Zdjęcia są w makro. W rzeczywistości nic nie widać" ;-)

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
27-01-09 22:33  Odp: [R/G]PO3/c Sadamu Komachi czyli minipilot ;-)
greg   

Wiedziałem że się doczekamy na nowe narodziny jakiegoś Japanskrzata ! Rajkub jesteś ''urodzoną akuszerką'' dla tych mikrusów ! Niech ''ojciec (Twoja prawa dłoń) i matka (Twa lewa dłoń)'' spędzają więcej czasu ze sobą płodząc następnych jego braci i kuzynów ! Wszak trochę ich potrzeba na taki lotniskowiec ! MEGA BIG SZACUN !

 
27-01-09 22:34  Odp: [R/G]PO3/c Sadamu Komachi czyli minipilot ;-)
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

No to ja czekam na to samo, ale w 1:700 :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
27-01-09 23:10  Odp: [R/G]PO3/c Sadamu Komachi czyli minipilot ;-)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Skoro Rajkub przywołał w tej miniaturce osobę pilota Sadamu Komachi, stosownym wydaje się napisanie paru słów o tym czowieku.




Petty Officer Sadamu Komachi był jednym z pilotów Zero stacjonujących na lotniskowcu Shokaku. Podczas ataku na Pearl Harbour , wraz z grupą myśliwców Zero z tego lotniskowca zapewniał osłonę myśliwską samolotom atakujacym. Jego szlak bojowy w wojnie na Pacyfiku prowadził od Pearl Harbour do wysp Solomona, od Boungaville do obrony wysp macierzystych. Liczba zestrzeleń 18 (niektóre zródła podają liczbę do 40).

Jednostki w których służył Komachi:

- PO3/c 194? JNAF, 1938-1940 ,elew-pilot Japonia ;
- PO2/c 194? Schokaku, przybył-1940, ubył -08/42,,Pacyfik, Pearl Harbour, Guadancanal;
- PO1/c 194? 204 AG, przybył 08/42, ubył -1942 , Rabaul;
- W/O 194? 253 AG, przybył- 1942, ubył - 06/44, Rabaul. Truk ;
- Yokosuka AG, przybył- 06/44, do zakończenia wojny 08/45, Japonia.

Może czasem warto poznać tego o którym się wspomina, choćby te parę słów.
Mam nadzieje że Rajkub mi to wybaczy.

--

Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

Post zmieniony (27-01-09 23:14)

 
27-01-09 23:12  Odp: [R/G]PO3/c Sadamu Komachi czyli minipilot ;-)
greg   

Rajkub jak widzisz stawka/poprzeczka ciągle rośnie ! Teraz to dopiero Rafael pojechał !

 
28-01-09 09:12  Odp: [R/G]PO3/c Sadamu Komachi czyli minipilot ;-)
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Greg, w 1/700 nie dałbym rady zaznaczyć na prawym rękawie naszywki ,chyba lotnictwa marynarki, a to już dyskwalifikuje taka figurkę ;-)
Jorzik, to świetnie, że wstawiłeś tutaj tą notkę o Sadamu Komachi. Faktycznie lepiąc figurkę wzorowałem się na rysunku przedstawiającym tego pilota , ale nie było tam żadnych informacji, za wyjątkiem okresu służby na Shokaku.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
13-06-09 13:28  Odp: [Galeria/Relacja]PO3/c Sadamu Komachi czyli minipilot ;-)
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Dzięki zdjęciom Suchara znalazł się nasz pilot ;-)







--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
13-06-09 13:42  Odp: [Galeria/Relacja]PO3/c Sadamu Komachi czyli minipilot ;-)
kari   

... zgodnie z zasadą; to co japońskie zawsze musi być najmniejsze :-)
--------------------------------------------------------------------------------

 
15-06-09 08:04  Odp: [Galeria/Relacja]PO3/c Sadamu Komachi czyli minipilot ;-)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Dzięki Suchar za te fotki, w końcu ten pilocik był najmniejszym modelem w skali 1/200 na wystawie.
Rajkub pilocik stoi sobie przy swoim Zero, niestety bez lewej ręki, która nam sie zapodziasła na wystawie ale tego bez lupy się nie zobaczy.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024