FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
07-03-09 16:11  Odp: [Relacja] ,,Maleństwo'', czyli B-24 ,,Liberator''1:50 (MM 11-12/1988)
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Raz sobie nawet ODGRYZŁEM kawałek skóry :D
Trochę krwawiło :D

Pozdrawiam

--
Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

 
07-03-09 16:26  Odp: [Relacja] ,,Maleństwo'', czyli B-24 ,,Liberator''1:50 (MM 11-12/1988)
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Zobacz jak wyglądają lufy w oryginale, porównaj ze swoimi, wyciągnij wnioski i popraw :)

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f0/34bg-b24.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/75/Laredo-guntng-1.jpg

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
07-03-09 18:21  Odp: [Relacja] ,,Maleństwo'', czyli B-24 ,,Liberator''1:50 (MM 11-12/1988)
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Witam!
Model skończony, na razie pierwsza część fotek:

Z eskortą :D :

...i z przeciwnikiem:


Na 1. fotce kołpaki ze śmigłami- były malowane bo mimo śliny modelarskiej karton się załamał i porozwarstwiał.
Na 2. antenka koncentryczna.
Na 4. dokładność wycięć w gondoli silnikowej z wnękami na skrzydle, prawdopodobnie moja wina.
Na 5. moje rozwiązanie kwestii opadniętych skrzydeł.
Na 6. ,,przesunięcie kolorów'' :D.
Na 7. jedna z bocznych antenek.
Pozostałe wiadomo :D

Druga część gdy wyzdrowieję i gdy pogoda się poprawi.

Kat- Hym...... W modelu opracowane są takie:

A w galeriach w Projekcie Grupowym MM-a są takie same. Ale spróbuję cos z nimi zrobić :)

Pozdrawiam

--
Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

 
07-03-09 19:40  Odp: [Relacja] ,,Maleństwo'', czyli B-24 ,,Liberator''1:50 (MM 11-12/1988)
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Siedziałem cicho i oglądałem co wyprawiasz z tym modelem. ;-)
Patrząc na zdjęcia miałem różne uczucia ;-), m.in.ogarniała mnie nostalgia. Uświadomiłem sobie, że model ten kleiłem niemal równo 20 lat temu, w 1989 r. Był to trzeci model klejony przeze mnie, ale pierwszy sklejony do końca. Kto wie , może mój Liberator wyglądał podobnie do Twojego.
Oby następny Twój model był lepszy.

--


 
07-03-09 20:20  Odp: [Relacja] ,,Maleństwo'', czyli B-24 ,,Liberator''1:50 (MM 11-12/1988)
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

BRAWO MŁODY ! Podejrzewam że mając tyle lat co Ty nie kleiłem lepiej . Najważniejsze aby cieszyło Cię to co robisz mimo że jeszcze Ci sporo brakuje do mistrzów w tej sztuce ( mi też ) . Sam fakt że próbujemy odwzorować oryginał daje nam satysfakcję . Nie cel jet ważny ale dążenie do celu .,Mam nadzieję że bakcyl który załapałeś utrzyma Cię w naszym gronie na dłużej i da Ci satysfakcję tworzenia czegoś w miniaturze . Mnie to trzyma już sporo ponad 30 lat i tego Ci życzę

Pozdrawiam .

Jańcio

 
24-03-09 19:12  Odp: [Relacja] ,,Maleństwo'', czyli B-24 ,,Liberator''1:50 (MM 11-12/1988)
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Witam!

Jańcio: Mnie cieszy SAMO klejenie, bez względu na końcowy wygląd :)

A tymczasem udało mi sie jakoś wykrzesać siły do poprawienia karabinów:

Czy oprócz tego , że wyglądają bardziej jak możdzierze, to mogą być?
Jeżeli tak, to poczekam tylko aż przestanie sypać i wkońcu będzie galeria.

Pozdrawiam

--

Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

Post zmieniony (25-03-09 18:44)

 
25-03-09 10:47  Odp: [Relacja] ,,Maleństwo'', czyli B-24 ,,Liberator''1:50 (MM 11-12/1988)
Tomek 

 - 2

Kleiłem kiedyś ten model... Gratulacje z okazji ukończenia modelu. Jak na artefakt, to dobrze się prezentuje. A poniżej kilka moich uwag (choć mój model wiele lepiej wówczas, gdy kleiłem, nie wyglądał!!!)
1. Lufy o wiele lepiej wyglądałyby, gdyby zostały zwinięte z innego papieru. Bardzo ciniutkie wychodząz kalki technicznej, można było użyć igieł ze strzykawek.
2. Co do pomysłu na opadające skrzydła. Model w tym wypadku jest zaprojektowany raczej kiepsko, gdyżjedynym elementem podtrzymującym skrzydła jest poszycie i wręga skrzydła. Przy tej długości skrzydła wydaje mi się, że jest to nie do zrealizowania. Ja wprowadziłem dzźwigar przechodzącym przez całą szerokość kadłuba i wchodzący przynajmniej na klika centymetrów w skrzydło. Wówczas pomogło, zaś nie ma szpar i wystających elementów...
3. Zazdroszczę Ci wolnego czasu, który poświęcasz na klejenie!!!
Pozdrawiam!

--

 
28-04-09 21:33  Odp: [Relacja] ,,Maleństwo'', czyli B-24 ,,Liberator''1:50 (MM 11-12/1988)
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Skoro nie ma większych protestów, oto galeria tego modelu:

Na 4.,3.,i 2. zdjęciu od końca ze swoim kolegą w 1:33 :)

A teraz oblot:


I porównanie wielkościowe :D :


Na koniec chciałem jeszcze Wszystkim podziękować za wspieranie, pomoc,krytykę i komentarze.

Stach48- Pamiętam i czekam :D
Tomek- Lufy zrobiłem z bloku rysunkowego, a takie grube dlatego, że SG tak przesiąknął stare, że nie mogłem ich ruszyć, a szkoda mi było czasu na robienie nowych więc tylko owinąłem rysunkowym i pomalowałem. A czasu na klejenie właśnie powoli zaczyna mi brakować, a jak na moje wygórowane ambicje to mam go naprawdę mało :)

Pozdrawiam

--

Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

Post zmieniony (29-04-09 20:48)

 
28-04-09 21:48  Odp: [Relacja/Galeria] ,,Maleństwo'', czyli B-24 ,,Liberator''1:50 (MM 11-12/1988)
stach48 

 

Gratuluję. Słowo się rzekło, kobyłka u płotu;))))) Napisz na GG co Cię interesuje i podaj adres. Cztery MM wyślę w miarę szybko. NAJLEPSZEGO
P.S. możesz też zadzwonić 501 452 569 lub /032/ 238 95 58

 
29-04-09 21:03  Odp: [Relacja/Galeria] ,,Maleństwo'', czyli B-24 ,,Liberator''1:50 (MM 11-12/1988)
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Na GG nie, bo nie mam :) A nie mógłbym na maila?

Pozdrawiam

--
Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024