FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
30-01-09 20:46  Odp: [Relacja] ,,Maleństwo'', czyli B-24 ,,Liberator''1:50 (MM 11-12/1988)
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Witam!
Na dzisiaj mam do pokazania stateczniki pionowe, poziome i kompletną goleń przednią podwozia:


Zwróćcie uwagę:

A w tamtym ,,tymczasie" udało mi sie zrobić RUCHOMY ster kierunku do ,,Karasia". Dowody zdjęciowe:

Mogłem dać grubszy drut do środka, ten jest nieco za cienki i ster sobie dosłownie ,,fruwa".

Zapraszam do jakichkolwiek komentarzy!

Pozdrawiam

C.D.N.

PS. Może ma ktoś skan żeber ,,Q" i byłby w stanie wysłać na adres podany w moim profilu? (oryginalne gdzieś mi zaginęły
:( ). Byłbym bardzo wdzięczny, bez nich nie będę mógł wykonać skrzydeł. A do tego czasu zajmę się wieżyczkami strzeleckimi. :)
--

Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

Post zmieniony (15-02-09 15:21)

 
16-02-09 19:52  Odp: [Relacja] ,,Maleństwo'', czyli B-24 ,,Liberator''1:50 (MM 11-12/1988)
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Witam!
Dzięki uprzejmości kolegi Tośka (jeszcze raz dzięki), mogę ciągnąć tę relację dalej.
Doszły skrzydła, jeden z czterech silników (niecały) i niekompletna wieżyczka grzbietowa.
Dowody:

(zdjęcia robione na szybko na ścianie)

Jak widać, ,,maleństwo" trochę urosło :D Ma ok.62cm rozpiętości i teraz mam problem z manewrowaniem.
Silnik nie wyszedł zbyt symetrycznie (odchylenie ok.5 mm),ale i tak jestem zadowolony.

W następnym odcinku drugi silnik.

Pozdrawiam

C.D.N....
--

Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

Post zmieniony (17-02-09 20:05)

 
17-02-09 18:21  Odp: [Relacja] ,,Maleństwo'', czyli B-24 ,,Liberator''1:50 (MM 11-12/1988)
tosiek   

Powodzenia!

--
tosiek

 
23-02-09 20:46  Odp: [Relacja] ,,Maleństwo'', czyli B-24 ,,Liberator''1:50 (MM 11-12/1988)
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Witam!
Dziś ukończyłem 13 lat i silniki nr 2 i 3 i połowę silnka nr 1:

Twórca :D :

Budowę skutecznie spowalnały take ,,cosie":

(F-6 Hellcat, 1:300- wychodzą mi coraz lepiej :D)
Rolę katalizatora budowy pełniło również ,,Latające Skrzydło" (1:50 -ta sama skala co ,,Maleństwo")...:

...jak i różne kartkówki, sprawdziany, testy (dzisiaj w prezencie dostałem pałę z j. angielskiego{moja pierwsza}, 5- z historii z rewolucji francuskiej i oceny Poniatowskiego, jak i test z rzeczownika z j. polskiego [na dobitkę jutro kartkówka z matmy z liczb wymiernych, a za bardzo tego nie kumam]) :D.

C.D.N.

Pozdrawiam

--

Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

Post zmieniony (23-02-09 21:04)

 
23-02-09 21:16  Odp: [Relacja] ,,Maleństwo'', czyli B-24 ,,Liberator''1:50 (MM 11-12/1988)
stach48 

 

NAJLEPSZEGO w dniu urodzin Jesteś prawie tak samo dobry jak ja 48 lat temu;)))))
Dwa MM przyślę Ci w prezencie urodzinowym. Oczywiscie jak skończysz Liberatora to będzie razem 4szt. Mam nadzieję że będzie to jedna przesyłka ;)))))

 
24-02-09 00:37  Odp: [Relacja] ,,Maleństwo'', czyli B-24 ,,Liberator''1:50 (MM 11-12/1988)
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Fajnie ten Liberator zaczyna wyglądać :) Żeby było jakieś przyzwoite opracowanie tego modelu w 1:100...

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
06-03-09 19:16  Odp: [Relacja] ,,Maleństwo'', czyli B-24 ,,Liberator''1:50 (MM 11-12/1988)
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Witam!
Do Liberatora doszły:
-pozostałe silniki wraz z kołpakami

-obydwie wieżyczki strzeleckie

-teraz już nieobecny stan prac nad podwoziem głównym

Aaaa, no i ,,maleństwo'' zostało raz zestrzelone, spadło z monitora i sruuuu... prosto na dziób. Był cały płaski, ale trochę udało mi się odratować:


Stach48- też mam taką nadzieję :D
Kat: I nie tylko w 1:100, w tej też mogłoby być :)

Pozdrawiam

--
Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

 
06-03-09 23:08  Odp: [Relacja] ,,Maleństwo'', czyli B-24 ,,Liberator''1:50 (MM 11-12/1988)
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Te lufy karabinów to nie wyglądają najlepiej, do poprawki :)

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
07-03-09 14:14  Odp: [Relacja] ,,Maleństwo'', czyli B-24 ,,Liberator''1:50 (MM 11-12/1988)
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Wyglądaja tak, bo od razu końcówki (te na końcu luf, nie wiem jak inaczej to nazwać) kropiłem SG i (palcami) doklejałem do drutów. Oczywiście wiadomo, co się działo :D. Dobrze że to pomalowałem (a palce ,,przeszlifowałem'' pumeksem :D).

A model prawie skończony, jeszcze tylko boczne antenki i będzie galeria (ale kiedy wkońcu przestanie padać :D).

Pozdrawiam

--

Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

Post zmieniony (07-03-09 14:15)

 
07-03-09 16:08  Odp: [Relacja] ,,Maleństwo'', czyli B-24 ,,Liberator''1:50 (MM 11-12/1988)
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Nie szoruj nigdy rąk pumeksem. A tym bardziej po super glucie, skórę sobie pozdzierasz... On się ładnie łuszczy i sam schodzi ;)

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024