FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
12-03-03 14:17  [opinia] Panther G z GPM
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Zabrałem się wczoraj za model wspomniany w temacie i na dzień dobry lekko się zdziwiłem. Otóż wręgi kadłuba składają się słownie z 4 wręg, 1 podłużnicy i 3 nadających kształt. Jestem właśnie w trakcie uzupełniania tego szkieletu o wypełnienie tworzące z niego "pudełko". Czy ktoś kleił ten model i mógłby podzielić się jakimiś spostrzeżeniami i uwagami na jego temat, tym na co szczególnie trzeba uważać, itp. Postaram się w miarę klejenia zamieszczać relacje, nie jest to wprawdzie żadna nowość ale może się na komuś na coś to przyda.

 
12-03-03 14:33  Re: [opinia] Panther G z GPM
Lukasz_cz 

 

czesc

moj brat go sklejal swietny efekt poza tym chyba pobil rekord sklejania (6lat)

 
12-03-03 14:36  Re: [opinia] Panther G z GPM
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Nie wiem, czy ktoś pobije mój rekord sklejania... :-)
Ale może by tak osobny wątek o tym?

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
12-03-03 17:25  Re: [opinia] Panther G z GPM
Azirafal 

 

Kleilem, a w zasadzie dalej kleje ten model (jestem gdzies tak w 99%) wiec cos moge Ci na jego temat powiedziec. Po pierwsze szkielet: podobnie jak Ty uznalem ze jest zbyt skromny i zmienilem to (czesci tworzace kadlub wzmocnilem tekturka 0.5mm a szkielet troche zmniejszylem). Ogolnie niedokladnosci jezeli juz wynikly (pewnie z mojej winy) tak sie szczesliwie skladalo, byly tego typu, ze czesc byla za duza raczej niz za mala, wiec nie byl to jakis klopot. Za wady tego opracowania uznalbym bezuzyteczny opis (zamiast niego mogloby byc wiecej rysunkow) i jakosc rysunkow. Niektore wygladaja jak rysowane od reki przez kogos, kto o rysunku technicznym nie ma wielkiego pojecia. Ponadto wygladu niektorych czesci nie moglem rozszyfrowac ani z zamieszczonych fotek, ani z opisu, ani z rysunkow. Szczegolnie rysunkow brakowalo mi gdy kleilem przod wiezy (ta czesc w ksztalcie polowki walca, do ktorej wchodzi lufa). Przy jej klejeniu podpieralem sie troche rysunkami z Panthery Halinskiego, aczkolwiek nie wiem czy w koncu skleilem ja dobrze czy nie. Z gory chcialbym tu zaznaczyc, ze nawet jezeli skleilem ja niezgodnie ze stanem faktycznym, to dla mnie nie jest to zaden problem. Mialem tez problem gdzie przykleic jakas mala czesc, nie moglem jej znalezc na zadnym rysunku montazowym, wiec z niej zrezygnowalem. To mniej wiecej tyle, mimo tych wad model wedlug mnie prezentuje sie efektownie a i klei sie bardzo przyjemnie. Acha, jeszcze jedno, zeby kol napedowych (tych z przodu) nie pasowaly mi nijak do otworow w gasienicach, wiec te zeby, ktore mialy do tychze otworow wchodzic, odcialem od kola i dopiero po naklejeniu gasienicy przykleilem z powrotem do kol.

Pozdrawiam
Azirafal

 
12-03-03 19:23  Re: [opinia] Panther G z GPM
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Dzięki za info. Ja w miarę postępów prac będę sukcesywnie informował o tym co i jak.

 
17-03-03 09:58  [KOSZ]
MarekC   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

..



Post zmieniony (23-07-07 12:31)

 
17-03-03 10:43  Re: [opinia] Panther G z GPM
Azirafal 

 

Wtam

ad 2: ja to wycinalem nozykiem, tak wiec bylo to tylko pewne przyblizenie lukowatego ksztaltu.
ad 4: najpierw skleilem ze soba, potem wycinalem, nie wiem czy ta metoda jest lepsza czy nie, otwory pod zeby kol napedowych tez wycinalem nozykiem, chociaz teraz mysle, zeby w nastepnym czolgu sprobowac to jakos zautomatyzowac - zrobic sobie wycinak o dokladnie takim ksztalcie i potem tylko stukac mlotkiem - na razie nie wiem jednak jak i z czego to zrobic - jezeli ktos ma jakis pomysl, to bardzo prosze sie nim podzielic :)
ad 5: metody zadnej nie mam ale polecam dalece posunieta ostroznosc i male ilosci farby na pedzlu. Byc moze mozna by pobawic sie z tasma maskujaca (to tylko moje domysly, nic takiego nie robilem) ?

Pozdrawiam
Azirafal

 
17-03-03 14:58  Re: [opinia] Panther G z GPM
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Metody klejenia gąsienic mam podobne jak Azirafal. Do części 7 jeszce nie dotarłem, na razie męczę się z kadłubem - może to nie był za najlepszy pomysł te pełne wręgi? : ) A co do części 43 i 38a to jakoś nie mogę jej znaleźć : ( Jak już będę trochę dalej w klejeniu opiszę co nieco.

 
17-03-03 15:21  [KOSZ]
MarekC   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

..



Post zmieniony (23-07-07 12:31)

 
18-03-03 07:32  Re: [opinia] Panther G z GPM
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Część 43 znalazłem - największa część, chodziło mi o 38a, ale teraz już wiem czego szukać. W chwili obecnej jestem na etapie sklejania silnika.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024