FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
31-12-08 13:56  [Relacja] Bateria Nadbrzeżna Schleswig Holstein JSC 1:400
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Ostatnie wakacje spędziłem nad naszym morzem. Postanowiłem zobaczyć słynne „helskie działa Nawarony” – czyli pozostałości po niemieckich bateriach 406mm.
Polecam wszystkim. Warto zobaczyć. Szkoda, że nie ma samych dział. Stanowisko ma odtworzone wnętrze z elementami dawnego wyposażenia, można zobaczyć film z ćwiczeń dział, kupić model do sklejania z JSC, monografię z dokładnym opisem i historią, mapy umocnień itp.





Jeden z modeli pokazujący konstrukcję (do zobaczenia wewnątrz)




Działa podobno można jeszcze zobaczyć w Norwegii w Trondenes.







Kamuflaż z okresu wojny



Model dla krótkiego oderwania od większych prac - skleiłem go ze zmniejszoną podstawą - dla redukcji rozmiarów. Oznacza to rezygnację z budowy estakady. Na mniejszych torach postawię jeszcze wagoniki z pociskami i dorobię elementy otoczenia.















Mam materiały do zrobienia drzew. Chciałbym także zrobić elementy maskujące - ale nie zdecydowałem jeszcze co to będzie

--



Post zmieniony (31-12-08 13:57)

Post zmieniony (23-09-15 20:45)

 
31-12-08 16:21  Odp: [Relacja] Bateria Nadbrzeżna Schleswig Holstein JSC 1:400
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Robert ciekawy pomysł na drzewko możesz znaleźć pod tym adresem,
http://www.model-klub.pl/articles.php?article_id=10
może sie przyda może nie ale warto poczytać, zresztą są także inne ciekawe artykuły

Pozdrawiam

--
WARSZTAT:
PzKpfw VI TIGER Ausf.E | PZL-23B ,,KARAŚ" | TK-3


UKOŃCZONE:
Mk.VIII ,,CROMWELL IV"

GALERIA:
Bismarck

 
31-12-08 16:50  Odp: [Relacja] Bateria Nadbrzeżna Schleswig Holstein JSC 1:400
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Ale drzewko powala..:)

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
31-12-08 16:52  Odp: [Relacja] Bateria Nadbrzeżna Schleswig Holstein JSC 1:400
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

powala powala :) ja zasadził bym cały las ;)

 
31-12-08 17:03  Odp: [Relacja] Bateria Nadbrzeżna Schleswig Holstein JSC 1:400
kari   

Sam model baterii S-H ok, ale mnie zawsze zastanawiała nazwa: Muzeum Obrony Wybrzeża, a ściślej "czyjego" Wybrzeża; bo na pewno bateria nie była polska :-) i na pewno nie miała "bronić" polskiego brzegu jak sugeruje nazwa na pierwszej fotce.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
31-12-08 17:27  Odp: [Relacja] Bateria Nadbrzeżna Schleswig Holstein JSC 1:400
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Ten model drzewka znakomity - ale niestety inna skala. W tym modelu drzewo to ok 35mm.

Bardziej zajmuje mnie maskowanie. Sama wieża ma malowanie maskujące takie jak na archiwalnym zdjęciu. Bunkier miał przykrycie siatką - rozwiązanie o tyle ciekawe, że zakryje mi sam model. Dlatego nie wiem czy to zrobię.

Muzeum Obrony Wybrzeża to dobra nazwa. "Wybrzeża" - nie państwa polskiego czy niemieckiego tylko właśnie wybrzeża - niezależnie od tego czyje ono w historii było.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
31-12-08 17:32  Odp: [Relacja] Bateria Nadbrzeżna Schleswig Holstein JSC 1:400
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Kari - a oddział Muzeum Wojska Polskiego w carskim forcie Ci nie przeszkadza?
A plany przeniesienia całego MWP do carskiej Cytadeli?

Pojedź do Helu i zobacz, co jest w środku.

Stanowisko baterii Laskowskiego też jest częścią Muzeum.

http://www.helmuzeum.pl/

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
01-01-09 21:33  Odp: [Relacja] Bateria Nadbrzeżna Schleswig Holstein JSC 1:400
ROBO 

 - 10

..zawsze myslałem ,ze tam tylko nasze były armatki ! ciekawy temat ,mam teraz wielka motywacje aby sie tam udac :)

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
02-01-09 17:08  Odp: [Relacja] Bateria Nadbrzeżna Schleswig Holstein JSC 1:400
kari   

Robert Śliwa - dla mnie bardziej trafioną byłaby nazwa: "Niemiecka bateria S-H z II w.ś." co od razu sugeruje co będziemy podziwiać ;-) (wielu jadących, odwiedzających nawet nie wie przed wejściem, że bateria jest poniemiecka : ) a muzeum Obrony Wybrzeża można było zlokalizować np. na cyplu w okolicy Baterii Heliodora Laskowskiego.
vwsmok - nie byłem w tym oddziale MWP, ale sądzę, że nie obiekt (budynek carskiej Cytadeli ) jest tam wystawiany jako ekspozycja tylko sprzęt wojskowy używany w WP (szeroko pojętym).
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
02-01-09 19:14  Odp: [Relacja] Bateria Nadbrzeżna Schleswig Holstein JSC 1:400
Tera Misieuda 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Kari - a jeśli w tym Muzeum zostanie umieszczona diorama przedstawiająca japońskie umocnienia obronne na Tarawie jak powinni wtedy nazwać (Twoim zdaniem) to Muzeum?
Robert dobrze napisał - Muzeum to ma przedstawiać brzegowe umocnienia obronne różnej maści i gatunku jak również różnej nacji. Od czegoś trzeba było zacząć - padło na niemiecką baterię - a Ty robisz wielkie hallo. Temat ten już kiedyś był wałkowany na forum i myślałem, że został on wyjaśniony.
Robert - model ekstra. Do kompletu brakuje zielska, siatek maskujących i... wieży kierowania ogniem (ale to już temat na osobny model.

Pozdrawiam

--
Tera Misieuda - okręty 1:200 IIWW
GG: 6103312
Skype: teramisieuda

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024