FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
05-01-09 18:59  Odp: [relacja] Dunkerque - Wak
zimer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam Cię Benek dzięki za dobre słowo, co do Yamato to u mnie w domu stał się to temat tabu. Przerósł mnie ten okręt więc wiozłem rodzinkę (żonę i dziecko) i utopiłem gada w stawie (najpierw próbowałem spalić ale nawet się podpalić nie chciał).

Ostatnio myślałem o relingach - jak je wykombinować. No i tak mi zaświtało żeby pobielić cyną cienki drut miedziany i potem już tylko rozgrzaną lutownicą lutować w miejscach łączeń i na koniec pomalować. Zrobiłem próbę i wyszło coś takiego:



Nie wiem co o tym myśleć możne jak by jeszcze trochę nad tym popracować jakiś szablon albo coś, to może pomysł nie jest zły. Co o tym sądzicie?

--

 
06-01-09 08:24  Odp: [relacja] Dunkerque - Wak
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Bez rewelacji. Już lepiej po staremu. Wkleić słupki w pokład i dokleić poziome linki na SG. Poziome mogą być z drutu lub żyłki. Jak dla mnie szybciej, łatwiej i dokładniej.

Nie wiem dlaczego tak się ludzie upierają przy przygotowywaniu gotowych relingów poza modelem i przyklejaniem ich potem do pokładu w całości. Jeśli to nie jest trawiona blaszka albo gotowe laserki, to są one tak delikatne, że najmniejsze dotknięcie powoduje ich pokrzywienie, najczęściej nieodwracalne.

Jak solidnie wkleisz słupki do oworów w pokładzie, to bez najmniejszego problemu da się przykleić poziome linki. Tylko trzeba o tym pomyśleć przy konstruowaniu modelu. Taki reling robi się przed przyklejeniem nadbudówek. Przy odrobinie uwagi przyklejanie nadbudówek w późniejszym etapie nie powinno spowodować zniszczenia relingu.

To tylko moja metoda, niekoniecznie musi ona odpowiadać innym. Ale ma dla mnie jedną podstawową zaletę - działa.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
06-01-09 08:49  Odp: [relacja] Dunkerque - Wak
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Inną kwestią jest, że często słupki relingu nie były rozstawione w równych odległościach i trudniej się taki reling wykonuje "na sucho".

Ja robię jak QN z tą różnicą, że relingi robię pod koniec budowy danego elementu. Mniej się wtedy martwię, że coś spowoduje jego zniszczenie.

--
Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
06-01-09 10:25  Odp: [relacja] Dunkerque - Wak
zimer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Co do relingów to jeszcze pomyśle ale to co mówicie trzyma się kupy :) Tym czasem prezentuje zdjęcia dźwigów do szalup.

 
06-01-09 16:20  Odp: [relacja] Dunkerque - Wak
zimer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Popracowałem troszeczkę nad kolejnym elementem nadbudówki.

 
08-01-09 15:20  Odp: [relacja] Dunkerque - Wak
zimer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tak o to model prezentuje się na chwilę obecną:

A tak w całości:

 
14-01-09 17:32  Odp: [relacja] Dunkerque - Wak
zimer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dwie nowe fotki. Budowa troszeczkę zwolni, ponieważ skończył mi się urlop i trzeba niestety wrócić do pracy.

 
16-01-09 15:02  Odp: [relacja] Dunkerque - Wak
zimer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ostatnio kupiłem w markecie taki o to klej, bardzo go polecam mnie klei się nim lepiej niż typowym BCG - jak by troszkę gęściejszy.



Popracowałem troszkę nad kominem oto efekty:
standardowe zdjęcie:

a tutaj rozjaśnione żeby lepiej było widać czarne elementy

A tak komin się prezentuje po przyklejeniu

Myślę ze jak na pierwszy raz to komin źle nie wygląda .

 
17-01-09 08:42  Odp: [relacja] Dunkerque - Wak
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Tam na kapie komina były jeszcze takie fajne drabinki klamrowe, jedna od frontu i dwie po bokach. Pan autor zapomniał je narysować w modelu, a szkoda, bo bardzo dodają uroku.

--

------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

Post zmieniony (17-01-09 08:43)

 
25-01-09 14:14  Odp: [relacja] Dunkerque - Wak
zimer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Popracowałem troszkę przez tydzień wiec w niedzielę należało by zrobić podsumowanie tygodnia, a więc:
Najpierw babole

Uwierzcie mi nie dało się tego dopasować tak aby w wszystkie białe paski z obu elementów się pokrywały.
babol drugi

Niezłe co?
A teraz kilka zdjęć elementów, które doszły w tym tygodniu.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024