FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
24-06-08 15:20  BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
Miś Kolargol 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No cóż, a jednak się nie myliłem.
http://www.halinski.com.pl
PS
Z najstarszych opracowań pozostał nam już chyba tylko Wildcat.

--

 
24-06-08 15:25  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Oraz zapowiadane już prawie 10 lat temu Zuikaku, Mig-29... widzę że jednak walka na rynku wydawców nadal trwa... i moim zdaniem to naprawdę jest chore...

--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
24-06-08 15:28  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Kopajt częściowo sie zgadzam z twoim poglądem, w sensie zapowiedzi widma. W tym wypadku mam nadzieje, że skoro forma zapowiedzi podobna do Spita i jest okładeczka to może będzie ten model. W sumie to czekałem i liczyłem na jego wznowienie.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
24-06-08 16:40  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

... i smieszno i straszno...

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
24-06-08 17:09  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
stach48 

 

czyli-jak mowili starożytni germanowie-pażyjem-uwidim;))))))

 
24-06-08 19:39  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Zdejmując beret przed pracą Lazarusa, poczekam na wydanie towarzysza Halińskiego.

--
serwusik

 
24-06-08 21:54  NIE ZASMIECAĆ FORUM!!
OzzY 

 

Zacytuje ciutludzi Pracheta: "...LITOSCI!..." - ludzie czy Was naprawde po#$^szyło?
Odechciewa sie na foruma wlazic jak sie taki KOLEJNY zenujacy temat widzi zamiast jakiejs pozadnej relacji!
Prosze, skoncze juz takie brednie wypisywac albo idźcie z tym na forum onetu.. na wysokie obcasy czy gdzies indziej....


zniesmaczony Ozzy
:[

 
24-06-08 22:15  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

Czego przeżywasz?? ;-)

--

 
24-06-08 22:38  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
Kuba G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Bo ma powód.

--
Tygrys i Halny

 
24-06-08 23:28  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

.

--


 
24-06-08 23:33  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Popieram OzzY'ego. Zamiast sie cieszyc, ze maja wybor, to wybrzydzaja. AAAA FFFFEEEEE. Beda na pewno w roznych malowaniach, w roznym stopniu skaplikowania, wiec kazdy, powtarzam KAZDY, bedzie sobie mogl wybrac model w zaleznosci od doswiadczenia i checi. Nie kazdy skleja modele na konkursy. sa modelarze, ktorzy chca skleic model na poleczke. Nie wszyscy maja czas i ochote na sklejanie tysiecy czesci. A poza tym sa tacy, ktorzy sa fanami danego samolotu. Zbieraja i kleja modele tylko tego jednego. Wiec dla nich to gradka. Ja sie ciesze z wiekszej ilosci P-38. Jak bede w Polsce na urlopie, to sobie kupie wszystkie. Moze Orlik wyda jeszcze jednego??
Pozdrawiam ze Szkocji. MBig
PS. A moze se zaprojektuje w wersji PR??

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
25-06-08 09:15  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
Miś Kolargol 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ja się cieszę. Nie wiem czy koledzy pamiętają jakim rarytasem był pierwszy Lightning z MM-a, dlatego zawsze będę miał sentyment do tego samolotu. Poza tym ten z WAK i AH to dwie różne wersje i obie mi się podobają. A na obecnym poziomie pozostała dyskusja wydaje się raczej czysto akademicka.

--

 
25-06-08 09:21  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Ucieszyłem się z Lightninga WAK-u, ciesze się i z tego.
Rozważania o podkradaniu/dublowaniu pomysłów, może nawet ciekawe, ale zupełnie bezproduktywne. Wydawca i tak zrobi to co podyktuje mu rachunek ekonomiczny.
A tak na marginesie, marzy mi się analogiczny wysyp np. Hellcatów :)

 
25-06-08 11:55  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Po co te nerwy? Są wątki z relacjami, galeriami, poradami, życzeniami, zapowiedziami itd., to czemu nie ma być wątków na tamat "polityki wydawniczej"? Temat tak samo "modelarski" i "kartonowy" jak pozostałe, może odrobinę mniej "produktywny", ale tylko może....
Jeśli czyjaś polityka wydawnicza zostanie wypunktowana (wyśmiana nawet), to może ten ktoś zechce ją zmienić. A to już może pewne korzyści przynieść...

MBig napisał: Beda na pewno w roznych malowaniach, w roznym stopniu skaplikowania, wiec kazdy, powtarzam KAZDY, bedzie sobie mogl wybrac model w zaleznosci od doswiadczenia i checi.
Tak, masz rację, pod warunkiem, że KAŻDY będzie chciał sklejać Lightinga! To tak jak z tym słynnym Fordem T i jego paletą barw ;-)

Jeśli ktoś nie klei samolotów, to takie oglądanie jak wydawcy bawią się ze sobą nieładnie, raczej nie cieszy.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
25-06-08 12:08  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Waldek K - mało modeli na rynku? Do wyboru do koloru. Ja mam niewielki ułamek % wydanych modeli, a i tak pewnie do emerytury nie skleje.
Wyluzujcie.
Wydawcy proponują nam towar, my kupujemy albo nie. Bawią mnie texty o drenażu portweli, o niezrealizowanych zapowiedziach, kolejnych Spitach, Meśkach itp. Komuś się nie podoba, ale może komuś się podoba?? I dlaczego akurat ma kogoś obchodzić to że nie podoba mi sie wydanie X Lightningów? Coś mi się nie podoba to nie kupuje, nie bije piany, nie narzekam na cenę/powtarzalność tematów/błąd malowania. Bo i tak nie kupie, po co tracić czas. No i dlaczego mam uważać że moje zdanie kogoś obchodzi, szczególnie że mnie samego nie dotyczy.. Pamiętajcie że dla nas to HOBBY. Chcemy coś skleić, to przeglądamy oferte wydawnictw, albo sami projektujemy. A wydawnictwa?? To ich BIZNES, KASA, CHLEB, UTRZYMANIE RODZIN itp. Skoro sa na rynku jakiś czas, to może nie uczmy ich jak ten biznes ma wygladać, bo jak widać chyba wiedzą co robią. Wysłuchają naszych sugestii to dobrze, ale to ich sprawa co i jak robią byle w granicach prawa :-).

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
25-06-08 12:43  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Waldku, nikt tu się chyba nie denerwuje :)
Skoro tak sobie rozmawiamy na luzaka o meandrach wydawania modeli kartonowych, to uwierz mi: wypunktowanie, czy nawet wyśmianie polityki wydawnictwa nie będzie wiarygodne (a zatem i nie będzie skuteczne) jeśli wynik sprzedaży takiego zdublowanego modelu będzie dodatni. Tak naprawdę, w tym wypadku, głosujesz portfelem a nie krytyką na forum :)
A samo dublowanie nie przeszkadza tak bardzo, gdy podpasuje tematem do "konika" modelarza. Ja np. nie miałbym nic przeciwko wydaniu wszystkich lotniskowców klasy Essex (było ich ze 24). Dla wielu temat byłby nudny jak flaki z olejem, a ja pewnie w miarę mołżiwości finansowych kupiłbym wszystkie. Choćby tylko na półkę biblioteczną ;)



Post zmieniony (25-06-08 12:44)

 
25-06-08 14:32  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

To że wydawnictwa dublują, "podkradają" sobie pomysły itp czy jak to tam inaczej nazwiemy. To nic innego jak walka o klienta między wydawcami. Dla nas korzyść bo mamy w czym wybierać.
Dla nich (wydawców) model to pieniądz. A na rynku są teraz to lepsze modele i większa konkurencja. I robią wszystko aby klient kupił ich model, a nie konkurencji.

Dla przykładu mamy to co teraz sie dzieje np:
W zapowiedziach firmy AAA był Spitfire Mk Vb/trop, to odpowiedzią tego był model tez w zapowiedziach wybawcy BBB (wiele przykładów tak można mnożyć)

Wniosek jest taki. Jeśli są/będą dwa i więcej modeli tego samego lub podobnego modelu na rynku. To kupimy ten lepszy do którego jesteśmy przekonani.
Bo jeśli modele by sie pojawiły w różnych odstępach czasu. To kupując model wcześniej wydany, w większości rezygnujemy z kupna z modelu wydanego z późniejszym okresie czasu.

Co nie znaczy ze taka walka nie boli klientów którzy czekają na inne tematycznie modele gdzie brakuje na rynku (a jest ich dużo) ciekawych tematów na model.

 
25-06-08 14:54  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
Don Sebo Maffion   

Kolejna "Błyskawica". Cieszyć się, nie wybrzydzać!;)

--
Z odchłani plastiku na kartonowe wody wkroczyłem;)

 
25-06-08 14:58  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

A nie sądzicie, że tu tak naprawdę nie poszło o dublowanie tematów i wydawanie przez kilka wydawnictw "jednego" modelu. To na przykład dla mnie nie jest problemem. Mi się nie podoba to, że pewne modele są zapowiadane tylko by dokopać konkurencji narobić zamieszania, a potem się nie ukazują wogóle. To nie jest dla mnie poważne traktowanie mojej osoby. Bo skoro czytam, że dany model ukarzę się u takiego a takiego wydawcy, w domyśle niedługo, a potem mija rok z okładem i go nie ma to nie drę szat ale czuje się zniesmaczony. Niech by został chociaż odwołany.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
25-06-08 15:00  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Piterski - TEN model się ukaże;-)

--

 
25-06-08 15:04  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Łukaszu specjalnie pisałem ogólnikowo bo ta sytuacja miała miejsce w kilku wydawnictwach. Dzięki temu każdy może odnieść to do swojego faworyta :-))
Ja już się przekonałem ze nawet te mało prawdopodobne marzenia modelarskie sie spełniają watro tylko na nie cierpliwie zaczekać a i tak jest co kleić, byłe tylko czasu i życia starczyło ;-)

--

4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.


Post zmieniony (25-06-08 15:05)

 
25-06-08 15:17  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja tam wole jak nawet zapowiedź jest rok przed ukazaniem się, byle wyszło.
W momencie kiedy wydawnictwo AAAA zapowiada model i go nawet od razu wydaje, a wydawnictwo AAAH ( ;-) ) zapowiada zaraz taki sam, ale pisze że wyda za kilka miesięcy, to dla mnie jest OK bo:
a kiedy jestem za cienki na AAAH to i tak kupie szybciej AAAA
b kiedy chce jakikolwiek model to biore pierwszy
c jesli chce AAAH bo jestem wymiataczem to poczekam nawet rok. I tak kolejka modeli jest na tyle dluga że nie siedze bezczynnie czekając na model
d kupie i AAA i AAAH

zapowiedź jest istotna tylko dla przypadku C. I to prawda że AAAH wtedy podbierze klienta, ale chyba dla klienta to dobrze, bo w tym konkretnym przypadku po prostu wie, że dostanie taki model na jaki czeka. Z punktu widzenia AAAA to może nie fajne, ale z mojego punktu widzenia tak.

A z dwojga złego to pewnie wybiore tego co szybciej, za cienki jestem na AAAH:-)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
25-06-08 15:58  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Widzę, że udało mi się wsadzić kij w mrowisko ;-)
Łosiu, jest całe mnóstwo modeli na rynku, ale znajdź mi między nimi małe okręty w skali 1:100. Gdyby nie WAK ze Schnellbotem i Pomorzaninem (WAK - niech żyje!!!), to nie byłoby nic od bardzo wielu lat. Nic nie poradzę, że mnie takie "niszowe" modele interesują. Naście lat temu skala ta była popularna, teraz zanika i dlatego pozostało mi radzić sobie samemu bez oglądania się na wydawnictwa.

No i na koniec naszła mnie taka myśl, że zdrowa konkurencja jest jak najbardziej potrzebna, ale ma być ZDROWA!. Jeśli za jakiś czas, 2-3 największe wydawnictwa zniszczą pozostałe, to nie wiem czy nadal będziemy zadowoleni.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
25-06-08 16:26  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Biznes is biznes. Nie wyobrazam sobie że wydawcy się dogadają "wiesz co, ja wydam TO, Ty wydaj TO, nawzajem się uzupełnimy i wszyscy będziemy szczęśliwi" - każdy chciałby być lepszy od konkurencji, dlaczego miałoby być inaczej. Wiadomo że każde z nich chciałoby przejąć pieniądze które klient chce wydać na konkurencje. To chyba naturalne. A o zniszczenie któregoś tam wydawnictwa bym się nie martwił - każdy ma swoje sympatie (spory fanatyków Answer vs fanatycy AH to już prawie jak Canonierzy vs Nikonowcy :-))) ), są różne "targety" dla różnych wydawnictw, te które są warte kupowania poradzą sobie. A tych które wydają same knoty jakby mniej by mi było żal.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
25-06-08 17:46  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Wojna wojną, ale rację ma Waldek - wciąż mało jest modeli "niszowych", na które i tak byłby popyt. Osobiście czekam na samoloty cywilne. Te małe (np. Bombardier Cl 604, Avro RJ85), które w skali 1/33 nie będą przerażać wymiarami tylko cieszyć oko brakiem uzbrojenia i pięknym malowaniem :) Taki OT mi się napisał...

--



Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

 
25-06-08 18:34  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Co prawda wątek o niczym, bo o modelu nie, o zapowiedzi też raczej nie, bo tak naprawdę to jest "półzapowiedź" ( model pewnie będzie we wrześniu i tyle).
Ale nikt nie może zakazać nikomu pisania i paplania o czym chce, każdy ma swoje zdanie i ma prawo je wypowiedzieć. Kto jest zażenowany , oburzony niech nie czyta i kropka.
Jest demokracja i nie mieszkamy w Indiach. Tu nie ma świętych krów, których nie można dotknąć i trochę wypomnieć im "grzechy".
A prawda jest taka, że wiadome wydawnictwo ma kilka lotniczych projektów, które jedynie co jakiś czas ponownie wydaje ( w innym malowaniu , poprawione lub nie, itp). w kolejności Zero, Buffalo, Spit, Mustang, Lightning, Bf-109, Huraś i tak w kółko.
Jakiś ciekawy i nowatorski projekt pokazuje się rzadko.
Są tacy co to lubią i tacy którzy tego nie trawią. Obie strony mają prawo mieć takie poglądy i je wypowiadać. Nikt nie musi się z nimi zgadzać.
Ja wybieram modele mniej "komercyjne", mało popularne konstrukcje i malowania. Mogę ?

O podchodach wydawnictw nie będę pisał, dla klientów to z jednej strony dobrze bo jest wybór. Ale nikt mi nie powie , że te gwiazdy amerykańskie w Spicie nie mają specjalnej "dedykacji" skierowanej do konkurenta, oraz zaskakująca "zapowiedź" Lightninga nie została "sprowokowana" przez model WAK.

--


 
25-06-08 21:38  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Waldek. Odezwij sie na GG.

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
26-06-08 08:49  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Pewnie że można mieć swoje zdanie :-) Szkoda tylko że niektórzy swoje zdanie sprzedają jako ostrą pretensję do wydawnictwa, dziwiąc się że Ich wymysł nie jest realizowany. Sam czekam cierpliwie na pare tematów, ale nawet jak wydawca wyda ntego Spita zamiast wymarzonego ISE czy PT-22, to nie rzucam się że z tekstami o drenażu kieszeni, oszustwie i teoriach spiskowych, bo zdaje sobie sprawę że mimo, że mi się nie podoba, to znajdą się osoby którym sie to podoba i to szanuje.
Własne zdanie OK, ale chciałbym żeby w rozmowach o zapowiedziach, nowościach i życzeniach było mniej negatywnych emocji w stosunku do projektantów i wydawnicw (jakichkolwiek) a więcej konstruktywnej rozmowy.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
26-06-08 11:14  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
Witold   

Trochę dziwi mnie ta dyskusja. Przecież takie sytuacje trwaja już od lat i zawsze ktoś prognozuje błędy wydawcy i upadek firm. Tymczasem rynek się rozwija, firm coraz więcej i o bankructwie jakoś nie słychać. Może zmartwienia zostawić wydawcom i cieszyć się dużym wyborem, bo prognozowanie i darcie szat coś marnie wychodzi.

 
26-06-08 11:51  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Bardzo się cieszę ze pojawi sie P-38. Będę miał na półce trzy wersje "Błyskawicy"
1. P-38 J (pierwsze wydanie Halińskiego)
2. P-38 H (model z WAK-u)
3. P-38 G (zapowiadany model Halińskiego)

:-)

 
25-11-08 09:00  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
pawelewap 



Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Na stronie wydawcy pojawiła się aktualizacja. Model ma być dostępny od 10 grudnia. Są też zdjęcia surówki.

--
--------------------
W budowie: Lxd 2

 
27-11-08 19:43  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
Krzysiek 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Po raz kolejny wydawnictwo AH udowadnia że jest najlepsze i chyba czytają posty na forum :-))) bo wszystkie zastrzeżenia z poprzednich modeli P38 zostały chyba uwzględnione

--

 
09-12-08 22:14  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
robal 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Kto jeszcze nie był - pojawiło się nowe info na stronie wydawnictwa ze Stegny - niestety na model poczekamy jeszcze, ale można już "posmakować" skanów arkuszy i intrukcji :)

--
**********************
Space - The Final Frontier
Gene Roddenberry - StarTrek
**********************

 
19-12-08 19:09  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
filcu21 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 10
 

Na stronie AH jest aktualizacja-Lightning już dostępny



Post zmieniony (19-12-08 19:13)

 
19-12-08 19:24  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
robal 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

A ktos już widział w sklepie na półce i wie ile kosztuje sam model? Jakoś chyba niedowidzący jestem, albo informacji na stronie nie ma, ale cena za same wręgi trochę mnie ścieła... ktoś wie, ile będzie za model?

--
**********************
Space - The Final Frontier
Gene Roddenberry - StarTrek
**********************

 
19-12-08 20:21  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

W Lublinie była mowa o 39pln.

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
19-12-08 20:36  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Co tam wręgi - zobaczcie cenę luf...
To naprawdę musi być MEGA JAKOŚĆ ;)

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
19-12-08 21:29  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
Seweryn 

 

A tam mega jakość to norma u hala te jeszcze są po prostu są złote ;)

--
Seweryn

 
19-12-08 23:05  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Taa, w końcu to tylko papierzana wycinanka.
Czyly - dla jednych kosmos - dla innych norma - takie hobby. Mnie osobiście to nie zraża, pewnie jest to produkt najwyższej światowej klasy - tego się spodziewam - więc najtańszy być nie powinien. Z wręgami-cudami-farbami wyjdzie pewnie blisko 100zł -to jakaś konkretna suma, ale zawsze można się pocieszać, że naszą pasją nie są np. helikoptery RC - te fruwające zabawki kosztują o wiele więcej... ( a np. w ruletkę to można przegrać rodzinę i wszystkich znajomych)

 
20-12-08 08:46  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

"Z wręgami-cudami-farbami wyjdzie pewnie blisko 100zł "

Zawsze jest wybór. Albo płacisz 100 zł i masz gotowe, albo robisz sam i masz w cenie włożonego wysiłku i samej wycinanki. Wystarczy się na coś zdecydować.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
20-12-08 09:38  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
stach48 

 

Qniu-święte słowa. Dodam jedynie że ważna (przynajmniej dla mnie) jest jeszcze satysfakcja. Bawię się kartonem ponad pół wieku i jeszcze nie splamiłem się " laserkami, blaszkami i inymi "ulepszaczami;))) NAJLEPSZEGO

 
20-12-08 23:15  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Hmm... no tak, karton to karton - logika w tym jest. Mormoni do tej pory nie splamili się np. elektryką...

 
21-12-08 08:34  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
stach48 

 

Miskowski-brawo masz 100% racji, właśnie czekam na dostawę łuczyw i nafty abym mógł dokończyć reling;))))) Już taki jestem (niepostępowy) . Mormoni jakoś mi nie przeszkadzają ale wkurzam się na skośnookich bo ciągle posługują się patyczkami a nie nożem i widelcem. Pisałem o satysfakcji a nie o jakości. Tak już jest że jeden lubi czekoladę a drugi jak mu nogi śmierdzą.NAJLEPSZEGO.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024