FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
21-11-10 20:03  Odp: [Bardzo wczesna zapowiedź] krążownik pancerny HMS Good Hope
Teledzin   

Na stronie wydawcy kolejne zdjęcia z budowy surówki. Pozdrawiam

Post zmieniony (26-12-10 10:43)

 
26-12-10 22:03  Odp: [Bardzo wczesna zapowiedź] krążownik pancerny HMS Good Hope
Teledzin   

Na stronie Fantom model kolejne zdjęcia z budowy surówki krążownika HMS Good Hope. Na klasycznym kadłubie pojawiają się nadbudówki. Pozdrawiam

 
27-12-10 09:03  Odp: [Bardzo wczesna zapowiedź] krążownik pancerny HMS Good Hope
madteam19 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Zaczyna nabierać kształtów ;)

--
moja stronka http://www.madteam-modelarstwo.cba.pl zapraszam
pozdrawiam
Patryk vel madteam

 
11-02-11 23:24  Odp: [Bardzo wczesna zapowiedź] krążownik pancerny HMS Good Hope
Teledzin   

Wydawca zamieścił nowe zdjęcia z budowy surówki tego klasycznego okrętu. Good Hope ma już kominy, główne nadbudówki, stojaki dla przygotowanych wczesniej szalup i łodzi parowych. Brawo Fantom Model. Kiedy wydanie modelu? Pozdrawiam

 
14-02-11 21:49  Odp: [Bardzo wczesna zapowiedź] krążownik pancerny HMS Good Hope
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


>> Kiedy wydanie modelu?

Teledzinie, nie tak prędko. Owszem główna bryła skończona, ale chcę jeszcze skleić model końcowy, bardziej się do tego przykładając niż w surówce. No i została jeszcze do zaprojektowania masa detali, nie tak widowiskowych jak te kominy. Na przykład mam gotowe ledwo połowę szalup i innych sprzętów ratunkowych (według dostępnych materiałów na okręcie było ich 17 w 12 różnych rodzajach!).

A na razie przedstawiam gotowy szkielet z pokładem na rufie:



--
wydawca przez małe "w"

 
25-02-11 17:19  Odp: [Bardzo wczesna zapowiedź] krążownik pancerny HMS Good Hope
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Przedstawiam kilka nowych zdjęć z budowy.





Rufa wyszła jak wyszła, na pewno lepiej mogłem się postarać przy wyobleniu listków na końcu rufy. Ale jest to skala 1:300 i jezeli nie trzema się nosa przy samym kadłubie, to te uskoki aż tak nie rzucają się w oczy. Jest to moje zdanie, pewnie gdyby zachciało mi sie kiedys wyruszyć z tym modelem na konkursy, to sędziowie mieliby inny punkt widzenia :-).

Linie podziału blach na listkach jeszcze poprawię.

--
wydawca przez małe "w"

 
25-02-11 17:26  Odp: [Bardzo wczesna zapowiedź] krążownik pancerny HMS Good Hope
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Czy w finalnej wersji bulaje również będą niebieskie?

--
pozdrawiam
Piotr


 
25-02-11 17:36  Odp: [Bardzo wczesna zapowiedź] krążownik pancerny HMS Good Hope
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Bulaje dałem takie same jak w Suzuya. Tu zdjęcie modelu Suzuya sklejanego przez Syjka z druku offsetowego:


Na wydruku z mojej plujki rzeczywiście rzucają się w oczy, ale w nakładzie z drukarni jak widać jest to o wiele bardziej stonowane. Plujka wyraźnie przekłamuje (to ledwo 20% cyanu).

Post zmieniony (25-02-11 17:40)

 
25-02-11 17:53  Odp: [Bardzo wczesna zapowiedź] krążownik pancerny HMS Good Hope
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Uff, odetchnąłem z ulgą;-)

--
pozdrawiam
Piotr


 
25-02-11 21:15  Odp: [Bardzo wczesna zapowiedź] krążownik pancerny HMS Good Hope
Teledzin   

Fantom! W jakiej skali chcesz wydac Good Hope? Mam wielką nadzieję, że w 1/200 tak aby pasował do kolekcji innych okrętów z I wś.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024