FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
17-12-08 20:28  Odp: [Bardzo wczesna zapowiedź] krążownik pancerny HMS Good Hope
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mam nadzieję że nie dojdzie kolejnego wyścigu kto pierwszy - niekoniecznie kto lepszy bo poziom jaki prezentują modele Żura jest bardzo wysoki i konkurencji raczej nie kupię ( wolę mieć ze dwa/trzy modele z Phantoma niż n.p. jeden b.dobry ( Phantom) i jeden kiepski z wydawnictwa X, który nie przyda się do niczego po za porównywaniem ).

Dlaczego jestem przekonany o tym że to będzie model przez DUŻE "M" ano dlatego że miałem przyjemność trzymać w rękach surówkę wspomnianej "SUZUYA" i jeśli mogę zdradzić to napiszę tylko że lepszego modelu w skali 1:300 nie widziałem !!!!
Zdjęcia jakie zamieszczał wcześniej Autor nie oddają w pełni poziomu opracowywanego modelu.
"Repulse" był świetny ale "SUZUYA" jest/będzie dużo lepsza !!!

Pozdrawiam

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
17-12-08 22:10  Odp: [Bardzo wczesna zapowiedź] krążownik pancerny HMS Good Hope
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Janisz jeszcze nie wszystko widziałeś, szaaaaaaaaaaaaaa.
A tak na serio to jakaś nowa świecka tradycja się nam tworzy. Niestety ja w to nie wierze i tak będzie wyścig. Nie mówię o tym przypadku ale ogólnie, trochę się już widziało i przeżyło.
;-)

 
17-12-08 23:34  Odp: [Bardzo wczesna zapowiedź] krążownik pancerny HMS Good Hope
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

A ja przyznam, że informacja Janisza mnie zmartwiła. Szykowałem się na zakup SUZUYA, bo myślałem że będzie w skali 1:200. A tu taka przykra niespodzianka:(

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
17-12-08 23:50  Odp: [Bardzo wczesna zapowiedź] krążownik pancerny HMS Good Hope
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Spychacz - spoko poszukaj sobie wątek o SUZUYA to się dowiesz w jakiej skali będzie. Narazie surówka jest (była) w 300-tce.

Jarod - macałem to to na wiosnę od tego czasu sporo wody przez Wisłę czy Odrę przepłynęło :-D
Ale to co wtedy widziałem zrobiło na mnie bardzo dobre wrażenie. Szaaaaaaa

pozdro

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
18-12-08 00:22  Odp: [Bardzo wczesna zapowiedź] krążownik pancerny HMS Good Hope
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Czytałem, ale myślałem że plany zmieniły się od tamtego czasu. Ale dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
18-12-08 10:52  Odp: [Bardzo wczesna zapowiedź] krążownik pancerny HMS Good Hope
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


spychacz
Suzuya będzie też w 1:200. Ja dla siebie sklejam w 1:300 bo lubię i nie mam miejsca w mieszkaniu, ale od poczatku ten model projektowany jest tez pod 1:200. Z Repulse tak nie było i przeróbka na 1:200 wymaga wiecej pracy.

Janisz
dzięki za miłe słowa, ale nawet w 1:300, gdzie tak naprawdę są dwa modele Repulse i Hiei, lepszym modelem od Suzuya jest Hiei. Niektóre rzeczy możnaby zrobić lepiej, na przykład dodać podział blach na burtach, ale za całość nalezy się większy szacunek.

Maverick33
>>Żeby tylko sie nie zrobił wyścig kto szybciej co zaklepie.
Może w ogólnosci masz rację. Ale akurat w tym przypadku bandi pytał się dopiero o plany, a ja te plany i kupe innych materiałów już mam. Okres I w.ś. mimo grupy entuzjastów jest raczej niszowy. A w miarę sensowny komplet stoczniówek przy których nie trzeba tworzyć fantastyki to koszt około 600-700 zł. Do tego dochodzą zdjęcia i inne materiały... Więc szkoda dublować tematy, szcególnie z I w.ś gdzie całe typy okretów nigdy nie były ruszone w kartonie.

 
18-12-08 11:04  Odp: [Bardzo wczesna zapowiedź] krążownik pancerny HMS Good Hope
bandi   

O planach wspominalem w tym watku w lipcu 2007 roku:

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=12&i=11806&t=11797#reply_11806

a szukalem od bodaj 3 lat,
Ciesze sie ze dotarles do planow i zrobisz model ,przynajmniej nie bede musial siedziec przed kompem a z przyjemnoscia sobie go skleje.

 
18-12-08 11:32  Odp: [Bardzo wczesna zapowiedź] krążownik pancerny HMS Good Hope
Wacek   

Ale mam nadzieję, że Suzuya w 1:300 też będzie dostępna.

 
13-10-10 22:24  Odp: [Bardzo wczesna zapowiedź] krążownik pancerny HMS Good Hope
Teledzin   

Na stronie wydawnictwa Fantom Model rośnie surówka modelu HMS Good Hope. W takim tempie w pierwszej połowie 2011r. pewnie zostanie wydany. Pozdrawiam miłośników epoki węgla i pary.

 
14-10-10 07:12  Odp: [Bardzo wczesna zapowiedź] krążownik pancerny HMS Good Hope
bandi   

Piękności!!!! czekam niecierpliwie!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024