FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
16-12-08 09:44  Odp: [relacja] Solaris Urbino 15 PKM Gliwice 1:43
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Nieeeee no! Nie dość, że zawalają drogi, to jeszcze i na forum się panoszą :-D

A tak poważnie, to piękny model Ci wychodzi. Rzeczywiście wygląda jak prawdziwy (choć lepiej by to mogła ocenić moja żona i syn, którzy wożą się takimi autobusami codziennie). Twoja robota jest doskonałym przykładem, że nawet coś tak "powszedniego" jak autobus, może być doskonałym tematem na model.
Będę z ciekawością kibicował Twojej relacji.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
17-12-08 00:16  Odp: [relacja] Solaris Urbino 15 PKM Gliwice 1:43
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Wnętrze już gotowe :) sufit wklejony do końca, teraz czeka mnie zewnętrzne poszycie. Na razie wszystko pasuje lepiej niż się spodziewałem. Wnętrze prezentuje się tak:

a cały model:

 
18-12-08 21:50  Odp: [relacja] Solaris Urbino 15 PKM Gliwice 1:43
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Poszycie jest już w większości gotowe -model nareszcie zaczyna przypominać autobus :) Ogólnie moim zdaniem wyszedł bardzo dobrze, ale jestem niezadowolony z dwóch rzeczy. Po pierwsze dach wyszedł trochę nierówno (widać to na ostatnim zdjęciu) -z przodu po lewej nie dochodzi do linii okien. Nie jest to duży problem bo pod spodem profilaktycznie pokolorowałem część na żółto, ale jednak jest przyklejony trochę krzywo.
Druga rzecz to przedni zderzak -widać tu uproszczenie projektu, bo w oryginale jest on z dołu zaokrąglony, ponadto wystaje trochę do przodu (zdjęcie). Może jeszcze go przerobię, ale szkoda mi rozwalać cały przód (trzeba by trochę wyciąć).
Ale generalnie jestem zadowolony z modelu. Najbardziej podoba mi się kolor -tak zwany koparkowy żółty :) Teraz czekają mnie koła, szyby i jeszcze kilka szczegółów.




Post zmieniony (18-12-08 21:52)

 
20-12-08 23:16  Odp: [relacja] Solaris Urbino 15 PKM Gliwice 1:43
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Solaris nareszcie gotowy! Nie jest idealny, ale mi się podoba. Rozwiązanie z naklejaniem szyb taśmą dwustronną się sprawdziło -wszystko świetnie się trzyma. Dodatkowo nie trzeba się martwić żeby nic nie poplamić klejem. A tak się prezentuje gotowy model:



w duecie z Jelczem:



i z Solarisem w skali 1:160. Ten mały Solaris błędnie ma trzy klapy w dachu -powinny być dwie. Jest to wóz z tej samej firmy co duży -jego brat bliźniak z numerem 33 :)

 
22-12-08 15:58  Odp: [relacja] Solaris Urbino 15 PKM Gliwice 1:43 - gotowy
Solbus 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Po prostu super!
Aż żal go nie wysyłać do jakiegoś wydawnictwa tylko marnować projekt nie rozpowszechnianiem go! :)

 
22-12-08 16:08  Odp: [relacja] Solaris Urbino 15 PKM Gliwice 1:43 - gotowy
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

81 ........ dekadę ponad temu do Elektryka w Mikulach tym jeździłem ;-)

Piękny :)


pozdrawiam serdecznie,
randar

--

 
22-12-08 21:08  Odp: [relacja] Solaris Urbino 15 PKM Gliwice 1:43 - gotowy
Lukano 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Popieram, teraz tylko jakiegoś wydawcę :)
Fajnie by było mieć obok siebie jelcza, Solarisa i chyba ktos ikarusa zapowiadał w tej skali ??

--
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
21-10-12 06:21  Odp: [relacja/galeria] Solaris Urbino 15 PKM Gliwice 1:43 - gotowy
dariusz1   

Super autobus piękna robota. A czy nie myślałeś o wydaniu go?chętnie bym go kupił.

 
02-01-13 10:39  Odp: [relacja/galeria] Solaris Urbino 15 PKM Gliwice 1:43 - gotowy
dariusz1   

mam takie pytanie sam robiłeś plany tego autobusu czy ściągałes?ewentualnie czy te cacko będzie wydane?byłbym zainteresowany kupnem .

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024