FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
08-12-08 12:08  [Relacja] BWP-1 PUMA
dexter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 5
 

Niektórzy mieli okazje widzieć ja na QWKAach, a że model pochodzi z Konradusa więc pozwoliłem sobie umieścić relację i na tym forum. Jakiś czas temu aby pokazać naszym młodym gniewnym, że możliwe jest zrobienie czegoś nie używając kilogramów szpachli. Pare miesięcy temu wyglądało to tak jak poniżej.


Model nie był jakimś priorytetem dla mnie i w pozycji wyciętych wręg, po kilku tygodniach okleiłem szkielet aby udowodnić parom niedowiarkom że przy zastosowaniu odpowiedniej podstawy nie trzeba kombinować i pięknie poszycie pasuje do szkieletu.


Znowu na pare tygodni pudełko poszło na pułkę. W tak zwanym międzyczasie skleiłem zawieszenie.


No i stała się rzecz niebywała. Byłem tak wkurzony na wszystko i prawie na wszystkich, a nie chciałem żeby okręt, nad którym pracuje wylądował lotem nurkowym przez okno. Zabrałem się więc za szlifowanie i kombinowania a nie chciałem robić nic na prożno więc w ciągu 4 dni zrobiłem 160 ogniwek.


Model nie dawał mi spokoju nadal i postanowiłem odpocząć od morza na rzecz gąsek. Na warsztat poszła wieża pojazdu. Nie było z nią żadnych problemów. Jak widać trenuje mocno na tym modelu różne rzeczy i nie wygląda to zachęcająco na zdjęciach ale myśle że efekt końcowy będzie lepszy. Ktoś mi powie co to za lufa ? tak to jest drewno !!! Postanowiłem wyżeźbić ją sam z kawałka patyczka.



Jak to mówią "trzeba iść za ciosem" i zlepiłem troche na kadłubie. Niech obrazy zastąpią słowa.



--

---------------------------------------------
Moje wszystkie modele można zobaczyć na https://papermodels.eu/
Quasi Warszawski Klub Anonimowego Kartonoholika https://qwkak.pl/

Post zmieniony (08-12-08 13:08)

 
08-12-08 13:04  Odp: BWP-1 PUMA
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Pięknie,pięknie!
Tylko proszę,uzupełnij tytuł wątku, by bez wchodzenia do niego można było się zorientować,o czym piszesz ( relacja, model od podstaw,czy cośtam,cośtam ;-) )

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
08-12-08 13:37  Odp: [RELACJA] BWP-1 PUMA
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Cieszę się z tej pierwszej na tym forum relacji z budowy tego modelu. Przyglądałem się relacjom z budowy Pumy na Papermodels i jak widać dla dobrego modelarza nie ma rzeczy niemożliwych. Szczególnie podoba mi się jak okleiłeś jarzmo działa, to chyba cienkie płutno. Zdaję sobie sprawę, że model nie jest zaprojektowany idealnie, to był mój pierwszy własny projekt. Pozdrawiam serdecznie i życzę szczęśliwego ukończenia modelu. Roman.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
11-12-08 08:57  Odp: [RELACJA] BWP-1 PUMA
Cimek82   

Sklejam ten model,jest to moja pierwsza kartonówka, po nawróceniu z modeli plastykowych(blisko 20 lat klejenia).Postanowiłem spróbować swoich sił za namową brata w tym dziale modelarstwa. Nie wiem czy jest sens zakładania nowego wątku na forum,i jeżeli właściciel tej relacji nie miałby nic przeciwko to zamieściłbym kilka fotek z moich wypocin.

--
POMOCY !!!!!

 
13-12-08 13:18  Odp: [RELACJA] BWP-1 PUMA
dexter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 5
 

Ależ nie mam nic przeciwko. Moja relacja będzie aktualizowana w ślimaczym tempie, więc jest duże prawdopodobieństwo że skończysz przede mną.

--
---------------------------------------------
Moje wszystkie modele można zobaczyć na https://papermodels.eu/
Quasi Warszawski Klub Anonimowego Kartonoholika https://qwkak.pl/

 
14-12-08 11:09  Odp: [Relacja] BWP-1 PUMA
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

>Cimek82
>11-12-08 08:57
>Nie wiem czy jest sens zakładania nowego wątku na forum
>,i jeżeli właściciel tej relacji nie miałby nic przeciwko to
>zamieściłbym kilka fotek z moich wypocin.

Jest sens, bo porządek ma sens ;-) Załóż nowy wątek ze swoją relacją.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024