FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 14 z 14Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14 
20-12-08 12:56  Odp: [Zapowiedź] PZL M-28B "BRYZA" w MM
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Rajkub - w 200% zgadzam się z twoją opinią, a ze swojej strony dodam :

PRECZ Z PSEUDOPROJEKTAMI OD PSEUDOPROJEKTANTÓW !!!

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
20-12-08 13:27  Odp: [Zapowiedź] PZL M-28B "BRYZA" w MM
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie pozostaje w takim razie nic tylko omijać "dzieła" tego pana a początkującej młodzieży polecać modele Pawła Mistewicza bo to chyba najlepsza możliwość w tym kraju by skleić prosty a zarazem poprawny model

--
GG 6801515

 
21-12-08 11:33  Odp: [Zapowiedź] PZL M-28B "BRYZA" w MM
ManyCalavera 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Popieram pomysł Raffiego, że należy wrócić do praktyki zamieszczania zdjęć sklejonych modeli zanim zostaną wydane, w tym przypadku podejrzewam że autor "Bryzy" wyrzucił by ten projekt do kosza lub solidnie go przeprojektował. Jak już wspomniano w "Małym Modelarzu" nie muszą pojawiać się super dokładne modele, ale przede wszystkim sklejalne i wybaczające niektóre błędy początkujących modelarzy. Za pomysł wydania "Bryzy" daję 10/10 za wykonanie 0/10. Niestety. Mam nadzieję, że kolega Ceva dokończy model, bo podejrzewam, iż nieprędko zobaczymy relację tego modelu po takiej miażdżącej recenzji.

--

 
21-12-08 11:57  Odp: [Zapowiedź] PZL M-28B "BRYZA" w MM
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Przykra sprawa...
Moim zdaniem chyba czas na zamknięcie wątku , który zgodnie z tytułem jest "zapowiedzią" modelu przed jego ukazaniem się...
Model już jest.
Ceva znakomicie nam pokazuje JAKI jest.
Skoncentrujmy się zatem na Jego relacji i trzymajmy wszyscy kciuki!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
21-12-08 12:15  Odp: [Zapowiedź] PZL M-28B
Janusz_x   

Witam.

Many Calavera napisał "Popieram pomysł Raffiego, że należy wrócić do praktyki zamieszczania zdjęć sklejonych modeli zanim zostaną wydane, w tym przypadku podejrzewam że autor "Bryzy" wyrzucił by ten projekt do kosza lub solidnie go przeprojektował"
Popatrz na zdjęcia Syreny, Warszawy itp. na stronie Modelika. Szpachlą, malowaniem można wiele zamaskować. Autor doskonale wiedział co jest pod spodem. Szpachla, farba i wiele można zmienić.
Ewentualnie następnie stwierdzić że to nie model ale brak umiejętności wykonawcy-autora.
Ja osbiście powstrzymam się z zakupem modeli tego autora do czasu aż będę mógł ocenić przed zakupem białą surówkę.

P.S.

Przepraszam Mariuszu, ale kiedy się pokazał twój post, pisałem swój.
Myślę że masz rację, i jeżeli masz możliwość to pora zamknąć wątek



Post zmieniony (21-12-08 13:03)

 
21-12-08 22:20  Odp: [Zapowiedź] PZL M-28B ''BRYZA'' w MM
kari   

mały off:
... chcialoby się krzyknąć : dokąd zmierzasz LOK-u i Mały Modelarzu ...
... było wydać zapowiadaną wcześniej "żaglówkę" i byłby spokój ... albo mniejszy "dym".
----------------------------------------------------------------------------------------------
Przychylam się do wniosku Mariusza i proponuję zamknąć ten temat.

 
21-12-08 22:28  Odp: [Zapowiedź] PZL M-28B ''BRYZA'' w MM
::Grzegorz_S::   

Moderator zamknął tamten wątek, więc chciałbym coś zamieścić w tym - jeśli ktoś uzna to za OFF topic - proszę o skasowanie.
Ktoś kiedyś na tym forum załozył wątek o najgorszych modelach do sklejenia. W sumie okazało się, że jak zwykle zdania były podzielone. A jednak troszkę czasu minęło (i wody w Odrze upłynęło) a pojawił się kandydat na pierwsze miejsce. Patrząc na wycinankę, zmagania Cevy, tudzież na "surówkę", mogę założyć, że jest to model dla baaardzo ambitnych modelarzy, którzy za radą projektanta poprzerabiają większość części, zmienią malowanie w oparciu o oryginał, dokopią się do dokumentacji, by odtworzyć właściwą geometrię samolotu, zaprojektują szkielet skrzydeł itp, itd - w skrócie odwalą całą robotę za projektanta.Tylko dlaczego nie dostaną za to kasy??? Panie Andrzeju - nie problem w tym, że są drobne błedy w opracowaniu, a w tym, ze cały model jest błednie zaprojektowany, a stwierdzanie, że modelarz sobie ze wszystkim poradzi - moim zdaniem w tym przypadku nie ma uzasadnienia. Wystarczyłoby bowiem, gdyby Pan zamieścił materiały, z których Pan korzystał przy "projektowaniu". Taka sama praca modelarza, tylko przynajmniej wiemy za co płacimy te 18zł......Podsumowując: to opracowanie jest beznadziejne i o tym trzeba jasno mówić, a Pana zachowanie (mam tutaj na myśli głównie ciszę, a następnie dwa mało konstruktrywne posty, po których z miną obrażonego dziecka zamyka Pan jakąkolwiek drogę do wyjaśnienia i porozumienia) jest poniżej krytyki :( mimo wszystko pozdrawiam i życzę, aby kolejne Pana projekty były o niebo lepsze i bardziej przemyślane :)

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 14 z 14Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024