FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
11-12-08 08:15  Odp: [nowość: MODELIK 34/08] Polski tramwaj miejski typu N z 1948 r.
Lukano 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Nie ma co się przejmować. Oby jak najwięcej modeli autobusów, tramwai i ogólnie cywilnego sprzętu w fajnych barwach. Wojskowe kolory już dawno mi się przejadły ;)

--
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
11-12-08 20:26  Odp: [nowość: MODELIK 34/08] Polski tramwaj miejski typu N z 1948 r.
Thunder909 

 

A sie spytam : czym sie rozni ten z Bytomia od tych wszystkich "originalow" ??
Bo jakos roznicy dla laika nie widac. Cwiartke zycia jezdzilem takimi i nie kapuje co z tym tramwajem jest nie tak. Mnie sie podoba.
Nr29 jezdzil bardzo dlugo przez Zabrze ,do Biskupic i chyba Rudy Slaskiej.Tylko jeden wagon bo przed Ruda byly szyny popsute i nie wolno bylo inaczej. Ile razy skakalo sie w biegu do takiego wagonu (czlowiek byl mlody i glupi ... ) . Piekna sprawa to wydanie,kupa wspomnien z tymi tramwajami sie nasuwa. Dzieki !!!

 
11-12-08 20:56  Odp: [nowość: MODELIK 34/08] Polski tramwaj miejski typu N z 1948 r.
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Thunder: "normalne" wagony tego typu miały pojedynczy reflektor centralnie osadzony w przedniej płycie pod szybą, a nie na listwie. Ładnych parę lat takimi jeździłem w Poznaniu i do dziś takie jeżdżą na liniach turystycznych.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
11-12-08 21:02  Odp: [nowość: MODELIK 34/08] Polski tramwaj miejski typu N z 1948 r.
Thunder909 

 

Pzyznam sie bez bicia ze nie zauwazylem .Jak dla mnie malo istotny szczegol. Kupie na pewno i juz teraz sie ciesze !!!

 
11-12-08 22:57  Odp: [nowość: MODELIK 34/08] Polski tramwaj miejski typu N z 1948 r.
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Bytomska "enka" ma kilka elementów z tramwaju 105n -właśnie te lampy (nie są z Ursusa, ale właśnie ze "stopiątki"), pantograf, grzejniki, kierunkowskazy.
Jeżeli ktoś chciałby dodatkową dokumentację można ściągnąć zdjęcia które zrobiłem na zajezdni, według których powstał model (uwaga-prawie 100MB). link:
http://www.sendspace.pl/file/LCOPBcGF/
Tramwaj był właśnie przygotowywany do remontu -dlatego nie ma zamków w drzwiach. Po remoncie jego wygląd się nie zmienił. Więcej zdjęć znaleźć można tutaj.

--

 
16-12-08 20:48  Odp: [nowość: MODELIK 34/08] Polski tramwaj miejski typu N z 1948 r.
Kris 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 10

nie no bomba, w Grudziądzu były dwa takie nr 15 i 17 z pojedyńczymi szerokimi drzwiami, ale pewnie inne wersje miały inne oznaczenie. i w głębokiej komunie ciągały po dwa wagony a ludzie i tak wisieli na poręczach

 
23-01-09 18:02  Odp: [nowość: MODELIK 34/08] Polski tramwaj miejski typu N z 1948 r.
autobus   

@klaymen: (bo rozumiem ze Ty zrobiles ten tramwaj)


Nie no ten model wyglada masakrycznie dobrze!!!!! jak prawdziwy!!!!!!!! jest niewyobrazalnie zaje****y :D Gratulacje bo naprawde wyglada idealnie! gdyby tylko dac mu swiatelka takie ze szkielkami to nie zgadlbym ze to kartonowy model jest heh :D ale masz fajnie ze od postaw zrobiles taki model :D


To wez moze zrob Ikarusa 280 co???? Jestem ich fanatykiem kupie wszystkie ikarusy i bede sie w nich szkolil :D Jesli bym tak zobaczyl zrobiony ikarus to............ rozplywam sie... :D


Nigdy w zyciu nie widzialem tak (cenzura) wykonania modelu!!!! Nie wiem byc moze ten inny tramwaj tez Ty zrobiles ale widzialem tu kiedys tramwaj N (chyba tak sie nazywal ale nie dam sobie glowy uciac) i byl tez idelanie zrobiony jak ten :D super sa modele kartonowe - takie duze i realistyczne i sa polskie modele z polskich ulic - az milo popatrzec


Dziekuje Ci za zrobienie tego modelu - mysle ze wiele ludzi tym uszczesliwiles ;d naprawde nie moge sie nadziwic jest super zrobiony :-)
pzdr

PS na serio gdybys zrobil tak super jakis autobus to naprawde mysle ze byloby idelanie pewnie bys potrafil harmonijkowe drzwi zrobic otwierane :)



dopisek moderatora
Autobus, zachwyt można wyrazić w mniej chaotyczny sposób bez użycia "łacińskich" wzmocnień tudzież dopalaczy.
Piotr

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024