FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
05-12-08 08:56  Odp: [Zapowiedź] Sd.Kfz. 138 Marder III Ausf.H "Kuna" MODEL HOBBY
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Tuco, to, że to była inna armata, to nie znaczy, że pociski były inne ;-)
To, że SdKfz 138 miał 7,5cm Pak 38?40? (nie pamiętam numeru na nie mam gdzie sprawdzić) a SdKfz 139 miał przerobioną F-34 to nic nie znaczy. Oba działa strzelały tą samą amunicją. Z rosyjskich 76,2mm armat można było strzelać niemiecką amunicją 75 mm, odwrotnie nie. Jak bajki opowiadam, to niech mnie ktoś sprostuje, bo chwilowo do źródeł nie mam dostępu, a pamięć wiadomo - zawodną bywa.

Ale nawet logika wskazywałaby, że Niemcy nie produkowali specjalnych typow amunicji dla paru pojazdów, bo byłoby to logistycznie nieuzasadnione. Kto by dopilnował dostaw amunicji w takich warunkach i takiej różnorodności? Czysty obłęd dla logisty.

Ropuch, nie przeginaj. Czepisz się p.............. a nawet zdjęcia właściwego pojazdu nie wstawiłeś.

A model zacznę oceniać, jak wezmę w łapy, porównam z dokumentacją. Wtedy może sobie ponarzekam. Na razie to wszystkie dyskusję są o d... Maryni , delkatnie mówiąc.

Model jak model. Jak mi się spodoba - kupię. Jak nie - to nie. A dyskutować to można PRZED wydaniem modelu, bo wtedy mozna jeszcze coś zmienić. Później, to można sobie tylko ponarzekać, podnieść ciśnienie, po...... innych, wyżyć poza domem i pracą itp. itd.

A co tam, to też sposób na odreagowanie.....................

Jesienna deprecha innym też się udziela....... ;-)

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
05-12-08 15:59  Odp: [Zapowiedź] Sd.Kfz. 138 Marder III Ausf.H "Kuna" MODEL HOBBY
mak 

 

Jest tak jak QN rzekł , stosowali jak dobrze sobie przypominam obejmy uszczelniające.

 
06-12-08 05:25  Odp: [Zapowiedź] Sd.Kfz. 138 Marder III Ausf.H "Kuna" MODEL HOBBY
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Ale Cię Qniu poniosło. Pierwszy raz przeczytałem Cię takiego wkurzonego ...

ps.
Chyba złe idzie.

--
serwusik

 
06-12-08 07:17  Odp: [Zapowiedź] Sd.Kfz. 138 Marder III Ausf.H "Kuna" MODEL HOBBY
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Lelum, co się dziwisz, niektórzy najwyraźniej sondują wytrzymałość innych na Forum i co rusz robią wpisy w różnych watkach, żeby pokazać jacy są "dowcipni" i błyskotliwi. Zero treści, a uszczypliwości Himalaje.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
06-12-08 13:56  Odp: [Zapowiedź] Sd.Kfz. 138 Marder III Ausf.H "Kuna" MODEL HOBBY
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Tutaj coś jeżdzącego dla obniżenia ciśnienia i pogodzenia zwolenników wyższości Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy .

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
07-12-08 18:04  Odp: [Zapowiedź] Sd.Kfz. 138 Marder III Ausf.H "Kuna" MODEL HOBBY
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

E tam...
Nawet nie zacząłem być złośliwy. Zresztą nie miałem nawet takiego zamiaru. W końcu zaznaczałym, że moją wypowiedź należy brać z przymrużeniem oka, choć dobrze byłoby do serca.

Wolałbym po prostu, żeby weryfikacje jakosci opracowań odbywały się na zasadzie prezentacji tego, co się z wycinanki wykonało. Wtedy z czystym sumieniem można sobie psy wieszać. Oczywiście, jeśli ma się do wszystkiego sporo dystansu i potrafi się spojrzeć również przez pryzmat swoich umiejętności i oczekiwań.

Podobnie jak i wielu innych martwią mnie tendencje do gwałtownego przyrostu postów w wątkach o d..... Maryni (zapowiedź jest ze wszech miar porządana, ale już to, co się zazwyczaj wokół niej dzieje, już nie).

Zatem zapraszam do dyskusji o KLEJENIU modeli. Te są znacznie ciekawsze. Może już niedługo sam też zamieszczę gdzieś jakąś aktualizację, zamiast bić pianę..... ;-)

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
20-01-09 20:05  Odp: [Zapowiedź] Sd.Kfz. 138 Marder III Ausf.H "Kuna" MODEL HOBBY
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

No to mam dla Was miłą informację. Model w dniu dzisiejszym zszedł z maszyny drukarskiej. Mam właśnie w rękach jeszcze ciepłe arkusze. Póki co nie są jeszcze nawet pocięte. Ze względu na to, że model był drukowany w zaprzyjaźnionej drukarni udało mi się wyżebrać jeden komplet arkuszy, oczywiście za zgodą Wydawcy, bo nie chciałbym być oskarżony o jakieś niecne działania. Wycinanka wydrukowana jest ładnie, pod względem technicznym oczywiście, bo co do sklejalności to nie będę się wypowiadał, gdyż jeszcze jej nie sklejałem. Zaskoczeniem dla mnie jest ilość części w modelu ... gąski mają numer 924 ... także będzie co dłubać. Ciekawostką jest użycie dwóch grubości kartonu. Części znajdujące się we wnętrzu pojazdu oraz większość drobnicy wydrukowana została na delikatnie cieńszym kartoniku niż pozostałe elementy. Zapewne dzięki temu będzie choć trochę łatwiej go sklejać.

Myślę, że do końca tygodnia model już powinien być złożony i będzie można go już kupować.

Niektóre arkusze prezentują się tak:



--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
20-01-09 20:12  Odp: [Zapowiedź] Sd.Kfz. 138 Marder III Ausf.H "Kuna" MODEL HOBBY
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Wygląda to bardzo ładnie. Trza będzie kupić:-DD

--

 
27-01-09 00:12  Odp: [Zapowiedź] Sd.Kfz. 138 Marder III Ausf.H "Kuna" MODEL HOBBY
-MODEL-HOBBY- 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Z przyjemnością pragnę zawiadomić że nasz nowy model można już kupić w sklepie.
Do modelu dostępne są dodatki:
- szkielet
- gąsienice
- zestaw drobnych elementów
- lufy
- amunicja

--
MODEL HOBBY - RAJ MODELARZA

 
13-02-09 10:41  Odp: [Zapowiedź] Sd.Kfz. 138 Marder III Ausf.H "Kuna" MODEL HOBBY
Extra Model   

Małe pytanko do wydawcy. Dlaczego model niby jest a tak naprawdę go nie ma?
Pytałem w różnych internetowych sklepach modelarskich i wszyscy twierdzą że model się jeszcze nie ukazał.
Pozdrawiam

--
www.extramodel.pl

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024