FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
30-11-08 17:17  Odp: [Zapowiedź] Sd.Kfz. 138 Marder III Ausf.H
gutes 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 2

Wydawnictwo Model Hobby nie zbliży się do poziomu wydawnictwa Pana Halińskiego.
Nie jestem kolekcjonerem, ale modelarzem i wydaje mi się, że okładka też ma znaczenie dla całości opracowania. Po prostu "milej" jest kleić model z piękną okładką pokazującą ewentualny efekt końcowy, okładką, która "żyje" i ma duszę. To "życie" zamarło w okładkach wydawanych przez Pana AH od jakiegoś czasu. Wydawnictwo MH przegoniło Pana AH pod tym względem.
Jestem wychowany na MM gdzie zawsze kładziono duży nacisk na rozbudowany opis budowy modelu ułatwiający klejenie i wzbogacający wiedzę klejącego o fachowe nazewnictwo (piasta, goleń, reling, kluza, trymer, slot, kąt natarcia itp.) Oglądając modele MH zauważyłem powrót do tej tradycji. Nawet zdjęcia 3D w modelach Pana AH tak do mnie nie przemawiają, czyli wydawnictwo MH pod tym względem przegoniło Pana AH. Mam nadzieję, że nowe wydawnictwo z biegiem czasu będzie się doskonalić ku naszej uciesze i uniknie "seryjnych errat" szczególnie w modelach samolotów, które stały się niechlubną tradycją wydawnictwa Pana AH. Nie znam się na wydawaniu modeli i może jest to nieunikniony element przy dużej płodności Pana AH, ale dla mnie osobiście lepiej wydawać mniej, ale bez błędów. Co do samego modelu, sklejalności, wierności z oryginałem i innych elementów merytorycznych to czas pokaże oraz relacje z budowy, które pewnie wkrótce się rozpoczną. Jakość zdjęć surówki też przewyższa.
P.S
Nie biadolę nad ceną modelu. Nie liczę na darmowy model od wydawnictwa, bo i tak na razie nie mam czasu na klejenie. Jak już znajdę czas na budowę to się wymienię na forum na coś, co mi zalega na półce, bez szkody dla mojej płytkiej kieszeni :)



Post zmieniony (30-11-08 17:21)

 
30-11-08 18:05  Odp: [Zapowiedź] Sd.Kfz. 138 Marder III Ausf.H "Kuna" MODEL HOBBY
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

Chciałbym zwrócić Waszą uwagę (również Twoją PiterATS), że Wydawnictwo Model-Hobby jeszcze w jednej materii przeskoczyło Wydawnictwo AH. Moim zdaniem jest to inicjatywa naprawdę godna pochwały, ponieważ świadczy o tym, że Wydawnictwo Model-Hobby szanuje swoich Klientów, czyli nas Modelarzy. Mam nadzieję, że również inne wielkie, polskie wydawnictwa wezmą z tego posunięcia przykład.

-MODEL-HOBBY- napisał:

> Oficjalna informacja i pełna dokumentacja fotograficzna pojawi się na stronie wydawnictwa w przyszłym tygodniu.

Prawda, że fajnie będzie na stronie Wydawcy pooglądać zdjęcia oryginalnego pojazdu, na podstawie których model był projektowany. Jakże skróci to nam, Modelarzom drogę do fajniejszej waloryzacji. Nie będzie już potrzeby szperania po sieci w poszukiwaniu fotek jakiegoś detalu. Mi ta inicjatywa bardzo się podoba i myślę, iż za takie podejście do tematu należą się Wydawnictwu Model-Hobby słowa uznania.

P.S. I - Dla mnie nie jest istotne z jakiego wydawnictwa pochodzi model, byle był fajny, mocno nie denerwował, dał się do końca skleić i ładnie wyglądał na półce :) A co do ceny ... no cóż mamy wolny rynek i każdy Wydawca ustala je sam, a to my dokonujemy wyboru, którego nikt nam nie odbiera.

P.S. II - PiterATS - coś tam na sąsiednim Forum podsłuchałem od Sicore, że naniesiono jakieś poprawki już po wykonaniu surówki, więc jest wielka szansa (znając dbałość Wydawnictwa Model-Hobby o detale i jakość), że zauważone przez Ciebie "niedociągnięcia" zostały w finalnym produkcie usunięte.

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
30-11-08 18:09  Odp: [Zapowiedź] Sd.Kfz. 138 Marder III Ausf.H "Kuna" MODEL HOBBY
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Może darujmy sobie w tym miejscu dyskusję o wyższości jednego wydawnictwa nad drugim. To jest wątek zapowiadający model i tego się trzymajmy.
Jeżeli ktoś ma "apetyt" na taka dyskusje to proponuję założyć osobny wątek, np. co mi się podoba, a co nie w wydawnictwie XYZ.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
03-12-08 11:57  Odp: [Zapowiedź] Sd.Kfz. 138 Marder III Ausf.H "Kuna" MODEL HOBBY
ropuch straszliw   

Co to za kosmiczna amunicja ?? w modelu za 50 zł powinna być prawidłowa

 
03-12-08 12:12  Odp: [Zapowiedź] Sd.Kfz. 138 Marder III Ausf.H "Kuna" MODEL HOBBY
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Ropuch, możesz wyrażać sie jaśniej? Nie jestem pancerniakiem, ale nie wykluczam, że kiedys popełnię jakiś model z pancerki - być może ten?
Gdy czytam komentarz typu: "co to za kosmicza amunicja w modelu za 50 złotych", niestety nie wiem na czym polega problem. I czy - jak sugerujesz - jest to problem kosmiczny.
Proszę więc, jesli krytykujesz coś (masz prawo), objaśnij ciemnemu ludowi (na przykład mnie) o co dokładnie Ci chodzi.

 
03-12-08 17:06  Odp: [Zapowiedź] Sd.Kfz. 138 Marder III Ausf.H
ropuch straszliw   

W modelu jest amunicja z łuskami butelkowymi. Poukładana jest niewłaściwie bo pociskami do góry.




Post zmieniony (03-12-08 17:12)

 
04-12-08 07:27  Odp: [Zapowiedź] Sd.Kfz. 138 Marder III Ausf.H "Kuna" MODEL HOBBY
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

A rodzaj łuski nie zależy od rodzaju rdzenia pocisku, tzn. odłamkowy, przeciwpancerny itp.?

 
04-12-08 09:30  Odp: [Zapowiedź] Sd.Kfz. 138 Marder III Ausf.H "Kuna" MODEL HOBBY
Konrad 

Na Forum:
Galerie - 1
 

ropuch :
ekspertem nie jestem, ale:
- łuski butelkowe widzę w pociskach ułożonych poziomo;
- pionowo umieszczone ładunki mają inne zakończenie pocisku niż te, które są umieszczone pionowo i nie widzę ich łusek
Istnieje więc pewne prawdopodobieństwo, że obie Twoje obawy są bezpodstawne:
- łuski butelkowe leżą poziomo;
- "właściwa" amunicja jest składowana pionowo

 
04-12-08 09:36  Odp: [Zapowiedź] Sd.Kfz. 138 Marder III Ausf.H "Kuna" MODEL HOBBY
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Marder III Sd.Kfz. 139 ten, którego pokazał ropuch straszliwy uzbrojony był w inną armatę, niż Marder III Sd.Kfz 138 Ausf H, dyskusja o tym była w relacji Demona: http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=147192&t=142888#reply_147192.

--
Pozdrawiam!
Tuco

 
04-12-08 11:10  Odp: [Zapowiedź] Sd.Kfz. 138 Marder III Ausf.H "Kuna" MODEL HOBBY
Schiller 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Jak widać ropuch straszliwy chyba nie zapoznał się z zapowiedzią wydawcy i zdjęciami surówki modelu... ;-)

--
NACHTFLUG
Sklejam Shidena z tego Wydawnictwa

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024