FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
24-02-09 10:25  Odp: [Relacja] Pražský hrad (Hradczany) / Betexa / 1:450
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Wrocław, no fajnie by było, tylko nie wiem czy do tego czasu na 100 % skończę model, druga sprawa to transport, ja mam tylko Szkodnika O1 i to jeszcze nie kombi a już wiem że Zabieram parę modeli Szebiego do środka i jakoś musimy się pomieścić. pozostaje chyba jeszcze przyczepka :P

Pamiętajcie ze to całkiem spory model 160 x 60 x 40 cm
Zobaczymy jak będzie jeszcze trochę czasu jest, a z pustymi rękami do Wrocławia na pewno nie przyjadę.

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
22-03-09 12:00  Odp: [Relacja] Pražský hrad (Hradczany) / Betexa / 1:450
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Wątek wpadł gdzieś w czeluści forum a ja cały czas kleję.
Od ostatniego wpisu zrobiłem aktualizacje bloku H i V , więc osoby które oglądają stronami zapraszam na drugą stronę tematu.

Aby też coś tu pokazać pokusiłem się o zestawienie wszystkich części razem.
Zdjęcia nie są najlepsze, ale to jest duże i ciężko mi zrobić dobre foto na moim bez świetlnym poddaszu, już nie będę wspominał o tle bo musiałbym dokupić znów 2 arkusze A0 aby całość pomieścić.



Przy okazji dokładnie wymierzyłem sobie wymiary i wiem jak dużą gablotę będę potrzebował na ten model, świnka z drobniakami już drży bo pęknie ;)

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
25-03-09 22:49  Odp: [Relacja] Pražský hrad (Hradczany) / Betexa / 1:450
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Zapał i chęć daje o sobie znać, mamy znów kolejną aktualizację.
Dla tych ciekawych i dociekliwych zapraszam obejzeć blok V (dla stornicowsóc 2 strona), a dla niecierpliwych:



Koniec jest bliski,
Na szczęście nie świata a budowy tego kolosa ;)
Pytania, sugestie mile widziane.

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
10-05-09 12:16  Odp: [Relacja] Pražský hrad (Hradczany) / Betexa / 1:450
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Pora kończyć relację :)

Na początku stwierdziłem że warto by pokazać inny aspekt mojej pracy - nie lubię gubiących się części i małych, coraz mniejszych skrawków arkuszy z częściami. Mój patent jest prosty, wycinam tak aby arkusz był cały ;)



Wyżej to co pozostało z arkuszy bloku H (ze względu na możliwość wykonania paru "wersji" niektóre elementy zostały na arkuszach, niemniej wykonałem wersję najbogatszą ;) )

A teraz wracamy do modelu.
Dokończyłem ostatni pojedynczy blok czyli katedrę Św. Vita.
Oto jedno zdjęcie, pozostałe we wpisie z budowy całej katedry.



Następnie dokończyłem pracę z blokami A B C i D które już wcześniej połączyłem razem.
Dodałem wszystkie kominy daszki i inne detale. Oto jedno zdjęcie, pozostałe znajdują się w poście dot bloków ABCD parę wpisów wyżej.



A teraz coś nad czym spędziłem dość dużo czasu a wydawało się dość proste - połączenie bloków E F G i H.
Wszystko wyglądało fajnie ale wielkość i długość połączeń jakie trzeba było zrobić jednocześnie na początku sprawiła mi lekkich problemów, sytuację na szczęście udało się opanować i po paru próbach wszystko było należycie połączone.
Dzięki wzmocnieniom jakie dałem blokom E i H całość jest dość sztywna.
Aby później dołączyć bloki ABCD dodałem pewne elementy z tekturki aby nie mieć problemów z łączeniem bloków. A teraz parę fotek.













Teraz przyszła pora na połączenie wszystkiego w jedną całość i stworzenie galerii końcowej. Jako że całość jest dość sporych rozmiarów z modelem wyjdę w plener aby zrobić dobre zdjęcia.

Proszę o pytania, sugestie i uwagi odnośnie budowy modelu :)
Chętnie odpowiem

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
10-05-09 12:46  Odp: [Relacja] Pražský hrad (Hradczany) / Betexa / 1:450
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

No tak, czyli jedna sala we wrocku odpada.
Mam nadzieję, że pomieścimy się w pozostałych ;-)
Chociaż można zaglądać do sali przez okna ;-)))
Na temat samego modelu można tylko napisać:
ACH i OCH ;-D

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
10-05-09 15:40  Odp: [Relacja] Pražský hrad (Hradczany) / Betexa / 1:450
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Gratulacje - niesamowity model !
Fajnie, że będzie na wystawie. Czekam na galerię końcową i podziwiam.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
18-05-09 18:28  Odp: [Relacja] Pražský hrad (Hradczany) / Betexa / 1:450
tuchajbej 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 8


 - 9

Zajrzałem tutaj bo lubię budowle i byłem ciekaw jak poradziłeś sobie z tak gigantycznym tematem.
Jestem zawiedziony :(.
Skleiłeś poprawnie kilka kolorowych pudełek.
Wszystkie ściany i dachy płaskie, bez faktury, okna zostawiłeś namalowane, tam gdzie schody, są jakieś pochylnie w paski, zero imitacji trawy i drzew, czyli otoczenia, potraktowałeś ten model po macoszemu, istna tragedia.
O wiele więcej serca wkładasz w budowę innych modeli.
Nie będę Cię chwalił, bo na innych forach widziałem już, jak należy kleić modele architektury i co można z nich wycisnąć, a Ciebie stać na więcej.

Popraw się. Pozdrawiam

--
Pozdrowienia dla fanów kartonu

 
18-05-09 19:07  Odp: [Relacja] Pražský hrad (Hradczany) / Betexa / 1:450
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Jak w starym dowcipie o kurze i kogucie : pan tak dla jaj , czy na poważnie ?
To samo pytanie ciśnie mi się na usta po przeczytaniu wpisu tuchajbeja.
Od razu skorzystałem ze "ściągi" pod awatarkiem, żeby zobaczyć jak powinny wyglądać modele architektoniczne. Te przeszklone okna, witraże, trójwymiarowe wykusze, podpory, przypory, dachówki itd itd.
Wiesz co, z tym co my obaj prezentujemy to Piotrowi co najwyżej możemy tubkę z klejem otwierać, a nie udzielać mu pouczeń.
Trzeba potężnej dawki cierpliwości i super warsztatu, żeby tak rozbudowany model skleić tak czyściutko, z zachowaniem idealnych kształtów , bez "kłaniających" się ścian, zapadniętych dachów itd.
Robisz modele różnych budowli i przecież zdajesz sobie sprawę, że znacznie łatwiej "dopieścić" i "podrasować" jeden obiekt, niż cała dzielnicę do tego wykonaną w znacznie mniejszej skali, nie mówiąc już o tym, że takie uszczegółwienie wymagałoby 2-3 lat pracy.

Życzę Tobie i sobie , żebyśmy kiedyś chociaż zbliżyli się do poziomu sklejania modeli w wykonaniu Piotra, nawet w takim "kiepskim" wydaniu jak powyżej.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
18-05-09 22:13  Odp: [Relacja] Pražský hrad (Hradczany) / Betexa / 1:450
tuchajbej 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 8


 - 9

Masz rację Rajkub co do moich "dzieł", wstydzę się ich dzisiaj, ale tak jak napisałem podpatruję najlepszych, obejrzałem też wcześniejsze dzieła Piotra i uważam że temat potraktował lekceważąco i tyle, a tu jest odpowiedź dlaczego tak sądzę http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=12616&sid=2a104e1ad2d9c31e48283468bc48a4b1
i tu
http://www.papermodels.pl/topics1/relacja-kosciol-w-porabce-skala-1100-vt2870,15.htm
mam nadzieję że nie pogniewasz się o te linki

--
Pozdrowienia dla fanów kartonu

 
18-05-09 23:04  Odp: [Relacja] Pražský hrad (Hradczany) / Betexa / 1:450
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Nie , dlaczegóż miałbym się gniewać ;-)
Uważam po prostu, ze Piotr zrobił na bardzo wysokim poziomie "model z pudełka". Utrzymanie tak wysokiej jakości w całości tak rozbudowanego modelu, brak słabszych miejsc świadczy o jego perfekcjonizmie. Nie każdy model trzeba rozdrabniać do poziomu atomu, żeby wykazać swój kunszt. Jak dobrze przyjrzysz się niektórym "mistrzowskim", zdetalizowanym modelom to zauważysz, ze to dość tanie efekciarstwo, gdzie pod przykrywką wycinanych okien, uplastycznianych elementów można dostrzec postrzępione krawędzie, zamalowane niedociągnięcia w klejeniu, nierówne krawędzie itd.
Ktoś , kiedyś powiedział, że najtrudniejszym sprawdzianem dla modelarza jest skleić z kartonu prawidłowy sześcian. Wbrew pozorom jest w tym wiele prawdy.

Mała dygresja, wiele lat temu zwiedzałem hutę kryształów i oprowadzający nas zapytał dlaczego rynek jest zalewany tanimi kolorowymi kryształami które wielu ludzi chętniej kupuje ( bo ładniejsze, takie piękne kolory) niż drogie białe,a przecież białe, takie zwyczajne powinny być tańsze?
Wyjaśnienie było proste - z niewiedzy. Mistrzostwo polega właśnie na uzyskaniu idealnej przejrzystości, takiej dzięki której można zauważyć, że kryształ jest bez skazy, bez pęcherzyków powietrza, idealnie wyszlifowany, a kolory , to była oznaka kiepskiej, pokątnej produkcji, która pod zabarwionym szkłem ukrywała kiepska jakość.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024