FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
19-01-09 23:09  Odp: [Relacja] Pz.kpfw. 35(t) z WAK
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam,
Wreszcie udało mi się zlepić te gąsienice i je założyć. Ten etap pracy można określić tylko jednym słowem - KOSZMAR.. Na usprawiedliwienie tego co zobaczycie przypomnę wam ,że były to moje pierwsze samodzielnie wykonane gąsienice z pojedynczych ogniwek. Zacząłem w moim mniemaniu klasycznie. Najpierw do pewnej partii ogniwek dokleiłem „zęby” i pociągnąłem je metalizerem. Wszystko było cacy do czasu kiedy zacząłem te ogniwka łączyć ze sobą. Pierwsze 10 ogniwek udało mi się połączyć w przeciągu 2 godzin. Było ciężko. Metalizer już po chwili bardzo ładnie schodził pod wpływem dotykania i manipulowania. Zęby przeszkadzały w łączeniu. Musiałem wymienić wszystkie szpile łączące bo były za grube. Było wesoło. Stwierdziłem ,że metalizer schodzi bo prawie wszystkie ogniwka były zalewane całkowicie glutem no i nie trzymał mi się na drucikach. Potem ubzdurałem sobie ,że jako tako trzymający się metalizer najlepiej będzie zabezpieczyć lakierując ogniwka. Po kilku próbach z różnymi lakierami stwierdziłem ,że to kiepski pomysł:). Ostatecznie wyrobiłem sobie szybką technikę łączenia ogniwek i paluchy. Po wymyciu reszty ogniwek w spirytusie i nałożeniu kilku warstw metalizera jako tako mi się farbka trzyma(najlepiej nie dotykać tego teraz:). Ostatecznie po 2 miechach pracy nad samymi gąsienicami to można powiedzieć ,że jestem zadowolony. Pomimo ,że gąsienice wyglądają na zdezelowane , zużyte i krzywe i mimo ,że widać gdzieniegdzie miedziane szpile to mnie się podobają i basta. I nie mam zamiaru nic już zmieniać ani w nich grzebać. Polecam wszystkim którzy lubią ekstremalne przeżycia. Uff musiałem to gdzieś wyrzucić z siebie:)
Tak naprawdę nie wykluczam i nie mówię nie , jeśli kiedyś jeszcze będę robił czołg i gąsienice z osobiście skleconych ogniwek. Ja to lubię trochę adrenalinki.:).
O.k., a teraz zdjęcia:



Tak jeszcze powiem ,że to jeszcze nie z górki bo została wieża do zrobienia ,kilka rzeczy na kadłubie no i kupa nitów do zrobienia wiec jeszcze was trochę pomęczę:).

Pozdrawiam

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
20-01-09 00:24  Odp: [Relacja] Pz.kpfw. 35(t) z WAK
greg   

Fajnie się to wszystko prezentuje! Na szczególny zachwyt zasługuje układ jezdny wraz z gąskami, a żona może zmieni nastawienie jak się bardziej wciągnie (może więcej ''wkręcaj'' w pomoc !?) . Gratulacje i pozdrowionka dla Was !

 
20-01-09 00:30  Odp: [Relacja] Pz.kpfw. 35(t) z WAK
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Jak patrze na twój model to aż mnie nosi żeby tez sobie taki skleić, tyle że w oryginalnych czechosłowackim malowaniu :)

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
20-01-09 19:38  Odp: [Relacja] Pz.kpfw. 35(t) z WAK
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam,
Tak obiecywałem ,że nic więcej już przy gąskach nie będę robił i się dzisiaj musiałem w język ugryźć bo kolega ceva zauważył ,że jedna gąsienica jest odwrotnie założona .Dzisiaj więc ,chcieć nie chcieć musiałem ja zdejmować i na nowo zakładać. Kilka ciężkich słów przy tym poleciało ale się udało:). Jeszcze raz was pomęczę zdjęciami gąsienic.



Kat faktycznie ktoś mógłby się pokusić o wydanie tego modelu w barwach słowackich.
Greg miejmy nadzieje ,ze znowu się będzie kiedyś nudzić:)

Pozdrawiam

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
28-01-09 21:35  Odp: [Relacja] Pz.kpfw. 35(t) z WAK
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam,
Czas na kolejną aktualizację. Dzisiaj praktycznie udało mi się już wykończyć cały kadłub. Brakuje jeszcze tylko anteny, ale ona zostanie przymocowana jako ostatnia. Model jest już w miarę moich możliwości polakierowany i tak myślę już zostanie. Problemów podczas klejenia tych wszystkich detali raczej nie było. Jedyne co to po sklejeniu z listków reflektora z tylu miałem ładna dziurę wiec zalałem całą kopułkę reflektora glutem i pomalowałem. Niestety podczas lakierowania trochę mi się farbka „zbiesiła” czytaj złuszczyła bo zapomniałem się i pociągnąłem reflektor rozcieńczonym caponem. Trochę się to wchłonęło ,ale jednak z bliska widać taką popękaną warstwę .Trudno za chwilę zapomnienia trzeba płacić. No dobra ,a oto foty tego co do tej pory zmalowałem:




Teraz można powiedzieć ,że już jest z górki. Jutro już będzie wieża oklejona poszyciem. Zostanie dorobić kilka drobnych rzeczy i koniec. Prawie cztery miechy pracy ,a jak z bicza strzelił:).

Pozdrawiam.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
29-01-09 00:10  Odp: [Relacja] Pz.kpfw. 35(t) z WAK
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Naprawdę dobra robota. Świetnie się już prezentuje, chociaż kolor tego modelu jest według mnie delikatnie mówiąc zjechany. Ale jaka sie okazuje, gdy sie złoży do przysłowiowej "kupy" wszelkie detale, jest na czym oko zawiesić. Nity i właśnie drobiazgi na kadłubie dodają smaku tej swoistej potrawie, której głównym składnikiem jest ciekawy i dobrze wykonany układ jezdny. Oby tak do końca, faktycznie juz dużo nie zostało.

Tak swoją drogą to tez chciałbym tak ekspresowo sklejać:-)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
01-02-09 20:57  Odp: [Relacja] Pz.kpfw. 35(t) z WAK
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam Wszystkich,
No i czas zakończyć tą relację . Trzeba by jeszcze jakoś podsumować moje poczynania. A więc jeśli chodzi o sklejacza czyli mnie to myślę ,że nie wszystko wyszło idealnie. Nadal mi się nie podoba farbka do retuszu którą wybrałem. Niestety na mieszaniu farbek się nie znam i raczej nigdy nie będę tego uskuteczniał. Myślałem ,że trochę przesadziłem z grubością kartonu z którego robiłem nity. Tak patrząc jednak na zdjęcia oryginału to jednak trzeba powiedzieć ,że robiąc trochę przesadnie duże nity zwracają one uwagę i w porównaniu z oryginałem nie wywołują one już takiego niesmaku. Jeszcze nie widziałem tak wynitowanego czołgu. Na zdjęciach które tu widzicie na pewno zauważycie wiele moich niedociągnięć. A to retusz gdzieś mi wyszedł , a to coś nie domalowane, ale to wszystko można dostrzec tylko przyklejając nos do modelu, dlatego z daleka najlepiej wygląda i tego się trzymajmy:).
Co do samej wycinanki to jest to bardzo dobry projekt. Prawie wszystko pasuje , a jeśli już nie, to trochę delikatnych poprawek i nie ma problemu. Jeśli już mam się czepiać to tylko do tego ,że prawie wszędzie, białe pola oznaczające miejsca przyklejenia poszczególnych elementów ,musiałem zamalowywać. Na początku przykleiłem kilka elementów i później biel wyzierała spod elementów i to mnie trochę denerwowało. Dalej trzeba powiedzieć ,że model jest bardzo pracochłonny i wymaga dużo czasu i trudu. Same wykonanie ogniwek z wycinanki może zając sporo czasu. Układ jezdny to koszmar i monotonia powtarzania wielu tych samych czynności. Jednak koniec , kiedy nadejdzie ,jak dla mnie jest zadawalający. Jest to mój drugi pełzacz jaki udało mi się skleić więc ja jestem usatysfakcjonowany , a czy wam się podoba to sami oceńcie.
Bardzo wszystkim dziękuję za uwagę i porady. Bez was i waszego wsparcia i motywacji pewnie skończyłbym ten model ,ale z miernym lub gorszym efektem, dlatego jeszcze raz wielkie gratki za wszystko ,wszystkim.
A oto galeria końcowa. Jak zwykle bawiłem się z oświetleniem więc ustawienia mogą się powtarzać za co przepraszam.



P.S. Stug prawie cztery miesiące pracy wydawały mi się długim czasem na klejenie, ale faktycznie ,ja trochę więcej czasu mam bo nieraz sobie w pracy dłubie jak siedzę w systemie dyżurowym. Wtedy nie ma co robić tylko się czeka to sobie dłubię w modelach. I żony nie ma nad głową:)
P.S Zapomniałem jeszcze wspomnieć ,że w wieży musiałem zaglutować i pomalować czubek tego czegoś nad lufą. Nawet nie wiem co to było:), w każdym razie kiepsko mi wyszło z tych listków więc zrobiłem jak widać.

pozdrawiam.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
02-02-09 07:28  Odp: [Relacja/Galeria] Pz.kpfw. 35(t) z WAK
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Namęczyłeś się z układem jezdnym, ale było warto. To zawsze jest męczące i nudne :)))

Model wyszedł Ci całkiem przyzwoicie. A że to nietypowa i nietuzinkowa konstrukcja, to wyróżnia się z tłumu i robi wrażenie.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
02-02-09 09:50  Odp: [Relacja/Galeria] Pz.kpfw. 35(t) z WAK
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Model ciekawy a zarazem trudny - chociażby ze względu na skomplikowany układ jezdny. Twoje wykonanie bardzo mi sie podoba, mimo kilku drobnych potknięć, które sam wymieniłeś. Jeśli do tego dodamy, że to Twój drugi czołg, to tym bardziej należy Ci pogratulować efektu. Jeszcze raz serdecznie gratuluję i mam nadzieję, że nie będzie to ostatni pojazd w Twoim wykonaniu, chociaż wykonywanie takiego układu jezdnego może się czasem śnić po nocach (i nie będzie to piękny sen:-))). Pełen szacun!

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
07-02-09 14:44  Odp: [Relacja/Galeria] Pz.kpfw. 35(t) z WAK
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Szacunek

Model wykonany naprawdę przyzwoicie. Przy jego projektowaniu też doprowadzał mnie do szału ze wględu na złożoności elementów tego pojazdu, ale chciałem aby model jak najbardziej był zbliżony do orginału. Stąd ogromna ilość elementów szczególnie przy podwoziu. Jeżeli naprawdę jest to Twój drugi pojazd to poradziłeś sobie z nim doskonale.

Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024