FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
25-04-09 18:58  Odp: [Relacja] RWD-14b Czapla
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Fajnie Ci wychodzi!
Ale chyba nie za bardzo pokrywają się "przetłoczenia" na okapotowaniu silnika z miejscami,gdzie znajdują się popychacze zaworów...?
Czy to tylko moje złudzenie optyczne...?
Ale ogólnie model będzie piękny - już to czuję!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
25-04-09 19:32  Odp: [Relacja] RWD-14b Czapla
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

Wygląda świetnie, i bardzo mi sie Twoja praca podoba, zwłaszcza że też nie cierpię takich elementów jak te osłony popychaczy:) a Tobie wyszły superowo:) Ładniutka będzie ta Czapla. Czekam na ciąg dalszy życząc powodzenia:)

--
----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
25-04-09 21:32  Odp: [Relacja] RWD-14b Czapla
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

No niestety nie jest to złudzenie apteczne :( Właśnie się przyjrzałem i faktycznie jest przesunięcie. Dzięki za uwagę - w ferworze walki i radości, że mi jakoś te osłony wyszły ,nawet do głowy mi nie wpadło, żeby jeszcze uważać przy przyklejaniu osłony silnika. Zostanie tak jak jest, bo znając swoje umiejętności, to tylko pogorszę sprawę próbując coś zmieniać. Mariusz - oko masz sokole! :D Dzięki za pozytywne opinie, ale jeszcze zostało do przyklejenia skrzydło, co wcale nie będzie takie proste ;) Mam nadzieję, że wyjdzie równo.
Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
29-04-09 22:33  Odp: [Relacja] RWD-14b Czapla
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Witam!
Ukończyłem budowę skrzydła. Szkielet jest dość wiotki, ale po podklejeniu poszycia brystolem sklejało się spoko. Dziwnie tylko wyszły te sloty, ale ponieważ w modelach pokazanych już na forach jest podobnie, więc nie kombinowałem.



Światła zrobię później, jak już zamocuję cały płat. Zaczynam robić te wszystkie słupki.



Teraz jeszcze pozostało zamocować skrzydło, tak aby wszystko było równo i będzie prawie koniec budowy :D
Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
29-04-09 23:36  Odp: [Relacja] RWD-14b Czapla
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Rafale, a skąd takie "poronione" skrzydło wziąłeś....
Czy szachownice nie powinny być "kopnięte" w drugą stronę???
Czy może zrobiłeś lustrzane odbicie? (szachownice kolorystycznie pasują) ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
30-04-09 06:36  Odp: [Relacja] RWD-14b Czapla
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

Super wychodzi. Pocieszyłem oczka z rana:) Czekam na zakończenie.

--
----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
01-05-09 22:13  Odp: [Relacja] RWD-14b Czapla
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Witam!
Zakończenie podano do stołu ;) Nie wiem, czy będzie wam smakować, bo ja mam mieszane uczucia. W sumie, to wyszedł by mi niezły model, gdyby...nie ten kadłub nieszczęsny. Na początek jednak zdjęcia kilku detali:



Mały komentarz. Oszklenie świateł tłoczone spinaczem - po paru próbach udało się uzyskać prawie jednakowe oszklenie. Wszystkie zastrzały były dość ciężkie do sklejenia ze względu na cienkość tych elementów. Ledwie się udało ;) Karabin maszynowy i prowadnica ruchome - tak jak przewidywał projekt. Śmigło jest dość ciężkie do uformowania. Dodatkowo musiałem jeszcze troszkę przyciąć łopaty u dołu, bo łuk miał za duży promień i łopata nie za bardzo chciała pasować do piasty.

Galeria końcowa:




Zrobiłem kilka zdjęć z fleszem i bez, żebyście mogli dokładnie sobie obejrzeć ten kadłub. Jak mnie ktoś za niego opierdzieli, to się nie będę dziwił ;-) Po za tym chyba w miarę może być? Ja w każdym razie ciesze się, że nie wyrzuciłem kadłuba do kosza, bo mi się teraz ten model podoba-bez owego kadłuba oczywiście ;-) Zobaczymy jak wyjdzie następny :D
Pozdrawiam!

PS. Coś się zrzędliwy na starość robię!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
02-05-09 09:06  Odp: [Relacja/Galeria] RWD-14b Czapla
Berni 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 23


 - 1

Gratuluje Rafale kolejnego pięknego modelu w kolekcji. Każdy model w Twoim wykonaniu cieszy moje oko.
Powidzenia.
Pozdrawiam.

--
Modele kleję bo lubię, nie dlatego że, potrafię...

 
02-05-09 09:31  Odp: [Relacja/Galeria] RWD-14b Czapla
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Gratulacje, lista modeli rośnie Ci z szybkością Geparda ;-)))
Ja poproszę takiego samego na moją półkę ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
03-05-09 09:06  Odp: [Relacja/Galeria] RWD-14b Czapla
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Rafał- daj spokój.
Co ty chcesz od tego kadłuba...? ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024