FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
21-11-08 07:49  Odp: [Relacja] RWD-14b Czapla
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Czapla zawsze kojarzy mi się z dzieciństwem i plastikowym modelem w skali 1/72.
Z wielką przyjemnością ogląda się takie relacje. Mam jednak pytanie o pasy. Wyglądają jakby zostały wprasowane w fotel. Czy nie lepiej byłoby je wykonać nieco luźniejsze?

--
pzdr
Kemot

 
21-11-08 13:44  Odp: [Relacja] RWD-14b Czapla
Marek S. 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

oglądałeś może screeny z http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=46485




Stanowisko obserwatora samolotu RWD-14 Czapla z zamontowanym pistoletem sygnałowym oraz 2 nabojami sygnałowymi w gniazdach



i jeszcze jedna mała fotka z odkrywcy, zastrzały w modelu są nieco za grube

 
21-11-08 17:07  Odp: [Relacja] RWD-14b Czapla
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Witam!
Najpierw odpowiem na twoje pytanie Kemot. Pasy są cienkie, bo zostały zrobione z cienkiej folii. nie miałem grubszej na stanie, więc pomalowane zostały 3 razy. Może faktycznie za mało, ale na zdjęciu wygląda to bardziej płasko niż w rzeczywistości. Dodatkowo pasy wpadły w "perforacje" fotela, które starałem się odtworzyć, a które są słabo widoczne na zdjęciach robionych w sztucznym świetle przy lampie. Dzięki jednak za cenną uwagę-troszkę je powyginałem i wyglądają teraz lepiej (przynajmniej mam taką nadzieję ;)
Marku dzięki za te screeny. Wygląda to bardzo ciekawie, ale jest diametralnie różne od tego, co mam w kokpicie :/ Moją uwagę zwrócił fakt, że autor tych renderingów napisał, ze musiał sporo rzeczy uprościć, bo modelarz zaszalał. Ciekawy jestem zatem, na podstawie jakiego modelu zrobiono ten model 3D i ile rzeczy jest tam zrobionych poprawnie, a ile na domysły. Zdjęcie z zastrzałami bardzo cenne! :D Trzeba będzie zapamiętać i zmodyfikować je w modelu.
Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
21-11-08 18:19  Odp: [Relacja] RWD-14b Czapla
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jak są teraz bardziej powyginane, to będzie o.k. Skóra po prostu by się tak mocno nie dostosowała do kształtu fotela. A te rysunki 3D - bajka... TAKI model bym popełnił...mmm...

 
22-11-08 17:37  Odp: [Relacja] RWD-14b Czapla
Marek S. 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

dorzucę jeszcze kilka fotek które udało mi się kiedyś znaleźć w necie

 
11-03-09 21:07  Odp: [Relacja] RWD-14b Czapla
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Witam!
Dawno mnie tu nie było ;) Są jednak teraz liczniki relacji, więc trzeba dalej pokazać postępy w budowie.
Aktualnie mam trochę wolnego, więc co posklejam, to moje. Model dość długo przeleżał z nieoklejonym kadłubem. Wszystko przez ostatni segment kadłuba. Spaprałem go koncertowo i na dłuższy czas odechciało mi się sklejania tego modelu. Przy F-14 jest jednak sporo części, które trzeba było pozostawić do całkowitego wyschnięcia, więc w międzyczasie oklejałem Czaplę. Efekt oceńcie sami:





Widać, że łączenie poszczególnych segmentów to moja pięta achillesowa :/ Przynajmniej na ostatnim zdjęciu widać coś, z czego jestem w pełni zadowolony-najlepiej wyoblona część za pomocą bcg, jaka mi wyszła. Wszystko dzięki temu zakupowi za 3 PLN.

Nie ma porównania z chińskimi badziewiami ;) Jeśli ktoś znajdzie, to polecam z czystym sumieniem. Na dziś starczy chyba tych updatów ;)
Pozdrawiam!
PS.: niektórych elementów nie warto wklejać do kokpitu przed oklejeniem kadłuba. Widać to na zdjęciu z góry. Mi się udało jakoś ich nie uszkodzić, choć bez kombinowania się nie obeszło.

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
11-03-09 22:13  Odp: [Relacja] RWD-14b Czapla
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

Też używam tego kleju. Jest niezły. Jeżeli to ten sam co mój to on ma końcówkę z kulką. Ja to wyciąłem i wkleiłem w to miejsce obciętą igłę i sprawia się rewelacyjnie jako aplikator.

--
Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

 
09-04-09 22:35  Odp: [Relacja] RWD-14b Czapla
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Witam!
Nie chciało mi się zbytnio pracować przy tym modelu ze względu na pomidorowy kadłub, zepsuty przez mój brak doświadczenia. Model krążył już w okolicach kosza, a na tapetę miał iść Veltro (no po prostu strasznie mi się podoba i się napaliłem jak szczerbaty na suchary ;-) ), ale jednak przemyślałem sprawę i moje umiejętności. Stwierdziłem, ze trzeba dokończyć to, co się zaczęło. Kadłub jak wyszedł, każdy widzi. Stwierdziłem, że trzeba na nim sobie trochę poeksperymentować i model albo zostanie dokończony, albo poleci do kosza ostatecznie i nieodwołalnie. Dziś zakończyłem lakierowanie i gruntowanie sg. Do tej pory próbowałem tego tylko na dwóch modelach (A-340 i F-14), ale w bardzo ograniczonym zakresie. Teraz poszło kilka warstw lakieru i sg, a całość wykończyłem matowym lakierem akrylowym Pactry. Stał się cud, bo udało mi się nie zepsuć, a poprawić wygląd tego kadłuba :D Przed operacjami dokleiłem jeszcze ogon i wygląda to tak:



Zdjęcie całego kadłuba wrzucę już po świętach, ale co nieco widać (nie umiem zrobić dobrego zdjęcia z lampą błyskową :/ ). Ja w każdym razie jestem zadowolony. Mam nadzieję, że w następnym modelu wyjdzie lepiej, ale najpierw trzeba skończyć ten ;-)
Życzę wszystkim Wesołych Świąt i pozdrawiam!

PS. Niestety retusz odznacza się teraz bardziej, tak więc trzeba będzie zmienić tempery na coś innego :( Szkoda, bo bardzo lubię te farby.

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
22-04-09 11:20  Odp: [Relacja] RWD-14b Czapla
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Witam!
Obiecane zdjęcia kadłuba są - z dodatkowymi częściami ;) Na początek jednak osprzęt ogona:



Golenie podwozia z kołami:



Wiatrochrony:



Całość prezentuje się tak:



Nie ma nawet za bardzo o czym pisać, bo wszystkie te części są w miarę proste. Widać na zdjęciach lewego boku kadłuba znacznie odznaczający się retusz. Lampa błyskowa tak go wyostrzyła-w rzeczywistości jest widoczny, ale nie aż tak bardzo. Tradycyjnie już wiatrochrony chyba najlepiej mi wyszły :D Rozpisze się pewnie w następnej części, jak będę montował silnik.
Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
24-04-09 20:32  Odp: [Relacja] RWD-14b Czapla
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Witam!
Uwag brak, to jedziemy dalej. Silniczek został ukończony, ale jeszcze nie ma śmigła - dokleję je jak już będzie wszystko. Inaczej na bank udałoby mi się je uszkodzić ;)



Sama gwiazda i kolektor wydechowy nie sprawiły problemów. Sklejało się ładnie i przyjemnie. Do kolektora papierowego nawet nie podchodziłem, bo i tak bym poległ. Z drutu natomiast wykonuje się go szybko i sprawnie ;) To, że lepiej wygląda, to już tak na marginesie :D



U mnie silnik wyszedł za mały i musiałem dokleić na cylindry po małym paseczku papieru z arkusza wycinanki. Ostatnia oklejka wewnętrznej osłony silnika (tego elementu z wycięciami) ze zdjęcia nr.8 musiała być dosztukowana, bo była za krótka. W celu obróbki zamocowana do patyczka po lodach. Tych kroplowych osłon popychaczy bałem się strasznie, choć są zaprojektowane naprawdę dobrze. Ja nie cierpię takich elementów, ale skoro skleiłem je za jednym podejściem, to uwierzcie, że sklejają się prawie same ;) (metodą Tomka - 3 post od końca).

A tak wygląda silnik zamocowany na kadłubie:



Musiałem dodać pól milimetrowy krążek, żeby silnik dało się osadzić na kadłubie, ale pewnie raczej coś ja sknociłem z długością drutów przy kolektorze :P
Mam nadzieję, że jakoś to wygląda ;)
Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024