FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
29-09-08 16:32  [pytanie] E 152A Flipper - HM
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Czy ktoś sklejał ten model? Jak jest spasowany? Są z nim jakieś problemy?

--
pozdrawiam
Piotr


 
29-09-08 17:46  Odp: [pytanie] E 152A Flipper - HM
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Poszukaj relacji z Porąbki (chyba 2006 r.) są tam zdjęcia sklejonego modelu (chyba nawet sam autor sklejał). Model raczej nie jest trudny, wszak to "rura";)

--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
29-09-08 18:03  Odp: [pytanie] E 152A Flipper - HM
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

W Twoim wykonaniu to będzie piękny modelik. Ja na razie się wstrzymuję z powodu dobrania farby do retuszu ;-)

sorry za tło, ale to tak na szybko a model przechodzi badania właściwości lotnych kierowane przez moją córkę ;-)))

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
29-09-08 18:04  Odp: [pytanie] E 152A Flipper - HM
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Dzięku Paulos, znalazłem:-) Tyle że 2005 a nie 2006;-) Tak czy kwak czuję się zmotywowany do klejenia tego modelu;-)
---edit
Dzięki za zdjęcie Bebe:-) Teraz to już na pewno się nie powstrzymam;-)
--

pozdrawiam
Piotr




Post zmieniony (29-09-08 18:05)

 
29-09-08 18:43  Odp: [pytanie] E 152A Flipper - HM
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

BeBe - Ty masz kilka ciekawych rzeczy na warsztacie!
Zachęcam do publikacji!
;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
05-10-08 00:16  Odp: [pytanie] E 152A Flipper - HM
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

O tutaj jeszcze jest galeria gotowego modelu:

http://www.kartonmodellbau.net/pics/gebaut/Flugzeuge%20nach%201945/MiG%20E-152A%20Flipper%20Hobby%2088/MiG%20E-152A%20Flipper%20Hobby%2088.htm

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
24-10-08 20:37  Odp: [pytanie] E 152A Flipper - HM
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4





Wydaje mi się, że należę do modelarzy bardzo tolerancyjnych dla błędów w modelach. Sam skosztowałem nieco projektowania i wiem, że różne rzeczy mogą się przydarzyć, dlatego i jestem w stanie wiele rzeczy przebaczyć. Można coś przeoczyć, zapomnieć poprawić mimo, że w surówce błąd został wykryty, można trafić na złą dokumentację, itd. Ale nie mogę zrozumieć, w jaki sposób można niesymetrycznie narysować linie podziału blach na rozwinięciu walca, które na płaszczyźnie jest prostokątem (dotyczy to praktycznie wszystkich linii). Przecież to jest podstawa, którą powinien znać każdy zaczynający zabawę w projektowanie. Ustawienie gidelines`ów w Corelu to kwestia 2-3 minut i nie wymaga praktycznie żadnych nadzwyczajnych umiejętności. Zdjęcia które wstawiłem przedstawiają dwa dziobowe segmenty kadłuba. Resztę mam już sklejoną, więc nie mam jak pokazać co się tam działo. Te linie podziału wyglądają jakby były ustawiane na oko (i to chyba niedowidzące). Początkowo myślałem, że może coś w tym samolocie było niesymetryczne, ale linie są przesunięte na jednym segmencie w prawo, na drugim w lewo, nie ma w tym żadnej konsekwencji. Owszem, model pomimo tego da się skleić, i jest spasowany nie najgorzej (o ile komuś nie będzie potem przeszkadzało, że jedno skrzydło jest niżej od drugiego, a "garb" jest przekoszony na jedną stronę), ale nie sądziłem, że w 2005 roku, w modelu projektowanym na komputerze można porobić takie babole. Podobne błędy zdarzały się w projektach panów Wasiaka i Grzelczaka, ale to było grubo ponad 10 lat temu, i to w modelach projektowanych ręcznie, a i tam przesunięcia były najczęściej na grubość kreski.

--
pozdrawiam
Piotr


 
25-10-08 14:14  Odp: [pytanie] E 152A Flipper - HM
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

może model był tylko przerysowany komputerowo ...

--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024