FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 16Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
03-11-08 19:53  Odp: [Relacja] HMS Colombo [wyd. DOM BUMAGI]
Seweryn 

 

Świetnie Łukasz, walorka jak najbardzie, ubolewam troche że to nie waterline ale jest super.

--
Seweryn

 
04-11-08 12:30  Odp: [Relacja] HMS Colombo [wyd. DOM BUMAGI]
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Śruby już na swoim miejscu...



Nie zdołałem jeszcze przemalować wału na stalowy kolor (farbka zakupiona ale w drodze)
Dzisiaj byłem u stolarza i .... będzie podstawka do modelu
Myślę, że jeszcze w tym tygodniu zabiorę się za lakierowanie kadłuba. Malowanie za pomocą aerografu , z użyciem humbrolek (połysk i mat wymieszane razem). Nie wiem czy okręt powinien być w 100% matowy... zobaczymy co mi wyjdzie w przysłowiowym praniu.
Kadłub lekko zwaloryzowałem za pomocą suchych pasteli.







Sewerynie - osobiście nie jestem zwolennikiem okrętów bez dna;-) choć to oczywiście kwestia gustu. Cieszę się że moje wypociny podobają Ci się..

pozdr. Łukasz

--



Post zmieniony (04-11-08 12:31)

 
04-11-08 22:24  Odp: [Relacja] HMS Colombo [wyd. DOM BUMAGI]
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam
Zapomniałem zapytać czy zostawisz bulaje bez okucia??chyba nie przystoi pozostawić takich ,,gołych okieniek,,
pozdrawiam Andrzej

 
05-11-08 07:16  Odp: [Relacja] HMS Colombo [wyd. DOM BUMAGI]
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Andreas - przede wszystkim chciałem Ci podziękować za wizytę na modelarni. Twój model czołgu wywarł na chłopakach wielkie wrażenie (a w szczególności na Krzysiu;-))).
Co do okuć. Oczywiście - będą one na swoim miejscu;-)

pozdr. Łukasz

--

 
05-11-08 12:04  Odp: [Relacja] HMS Colombo [wyd. DOM BUMAGI]
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Po zabiegu malowania wałów śrub. model prezentuje się tak jak poniżej...




pozdr. Łukasz

--

 
06-11-08 10:38  Odp: [Relacja] HMS Colombo [wyd. DOM BUMAGI]
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Na modelarni postanowiłem przetestować fototrawy i wykonać jednego Oerlikona
Po wstępnej analizie elementów uznałem, że wykonam go jako małą hybrydę. Skleję ją z zestawu Oerlikonów, które dostępne są w GPM jako dodatki do okrętów US Navy, a z zestawu Colombo dodam tylko lufę. Chcę zaznaczyć, że zestaw GPM-u obejmuje cały model OERLIKONA, ale.... bez lufy. Tą ostatnią należy wykonać wg. szablonu. Dlatego też zapożyczyłem ową lufę z dodatków Colombo. Co do zestawu Oerlikona (jako właściwego dodatku do modelu) otrzymujemy tylko niektóre jego elementy. Ja sobie chciałem zrobić CAŁY z blaszki... ;-)
Cały zestaw robiłem (bez przerwy na siusiu) jakieś 2 godziny. I szczerze przyznam, że nie jestem specjalnie zadowolony z efektu. Może przy kolejnych będzie lepiej...
Tyle tytułem wstępu. Aby nie zanudzać poniżej kilka fotek Oerlikona...






pozdr. Łukasz

--

 
06-11-08 20:21  Odp: [Relacja] HMS Colombo [wyd. DOM BUMAGI]
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pięknie :):) Podziwiam jak mogłeś to skleić na modelarni pomiędzy jednym ,, czy tak może być ,, a następnym ,, czy dobrze to skleiłem ,, :):):)postaram się odiwedzić w środę i obajrzeć to w realu .
pozdrawiam Andrzej

 
07-11-08 05:35  Odp: [Relacja] HMS Colombo [wyd. DOM BUMAGI]
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Andreas - szkoda że nie widziałeś min chłopaków... ja pokazałem tylko co niektórych z nich czeka w niedalekiej przyszłości - bo też im się zachciało okręty sklejać;-)))) Zapraszam...

pozdr. Łukasz

--

 
07-11-08 08:54  Odp: [Relacja] HMS Colombo [wyd. DOM BUMAGI]
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Lazarus, a spróbuj zrobić takiego samego Oerlikona z papieru. Widzę, że jego odwzorowanie jest na poziomie tych z Oaklanda - tyle, że tam jest papier zamiast blachy.
Jedyne co może sprawiać kłopot przy robieniu samemu to pokrętło, celownik i oparcia dla ramion operatora (blaszka też jest uproszczona w tym detalu). Ale nie jest to coś nie do zrobienia.

Może spróbuj z hybrydą. Papier zamiast blaszki, jak nie chcesz się bawić w druty samemu, to wyżej wymienione elementy weź z blach.

Myślałem, że te fototrawki z pelotkami to większe wypas. A wychodzi, że w niczym nie są lepsze od standardu. Do tego dochodzi błędny kształt komory zamkowej i lufy, brak elementów sprężynujących odrzutu, nie jestem też pewien poprawności łączenia działka z podstawą (nie widzę dobrze na zdjęciach). Używając gotowych celownika, pokrętła i ramion zaoszczędza się raptem 15 minut do pół godziny pracy. Resztę i tak trzeba robić tak jak z kartonu. A nawet trudniej, bo zwinąć stożki łatwiej z kartonu niż z blachy.

Przepraszam za tak krytyczny wpis, ale myślałem, że za taką dodatkową kasę można dostać coś lepszego niż standard z wycinanki + 3 druciane elementy i koszmarna, niepoprawna lufa.

Gdybyś chciał jakieś materiały zdjęciowo - rysunkowe Oerlikona do porównań to służę pomocą.

--

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------


Post zmieniony (07-11-08 09:48)

 
07-11-08 09:06  Odp: [Relacja] HMS Colombo [wyd. DOM BUMAGI]
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Zgadzam z QNiem.
Lazarus, zrób może na próbę Oerlikona kartonowego, tak jak pisze QŃ weź ewentualnire z fototrawek celownik i pokrętło, a następnie zobacz co Ci się bardziej podoba - działko całkowicie blaszane czy kartonowe.

--
Sven

HMS Ark Royal

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 16Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024