FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 14 z 16Strony:  <=  <-  12  13  14  15  16  ->  => 
14-03-14 07:04  Odp: [R] HMS Colombo (wyd. DOM BUMAGI)
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Świetnie się prezentuje.

--
Pozdrawiam Darek

 
19-03-14 12:00  Odp: [R] HMS Colombo (wyd. DOM BUMAGI)
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Łukaszu, Tobie czas jakoś inaczej płynie. Skąd Ty go tyle bierzesz ?? A to co rusz opracowywujesz coś
nowego z modeli, a to coś następnego na warsztacie z modeli innych autorów. Tylko pozazdrościć, a jakość
wykonania Colombo super !!

 
19-03-14 15:23  Odp: [R] HMS Colombo (wyd. DOM BUMAGI)
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Theo, mało sypiam - być może stąd ten czas. Cieszę się, że model się podoba. Po nim rozpocznę relację z I-400, który kończę przygotowywać, więc liczę, że znowu sobie pogawędzimy;-)))

--

 
20-03-14 16:21  Odp: [R] HMS Colombo (wyd. DOM BUMAGI)
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Witajcie, udało mi się doprowadzić do końca montaż masztów. Dzisiaj rozpocznę linowanie - pierwsze w życiu;-)))



pozdrawiam,
Łukasz

--

 
20-03-14 16:41  Odp: [R] HMS Colombo (wyd. DOM BUMAGI)
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

OOOo prawiczek , tylko się zabezpiecz , abyś nie spadł z masztu

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
20-03-14 17:08  Odp: [R] HMS Colombo (wyd. DOM BUMAGI)
And 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

Pierwsze ha ha śmiechu warte

--
Na morzach i oceanach NAGATO 1:200 | KING GEORGE 1:200 | ZARA 1:200 | TAKAO 1:200 | HOOD 1:200 | KAGA 1:200 | LONDON 1:200 | VICTORY 1:96 | WARSZAWA 1:200

 
20-03-14 18:11  Odp: [R] HMS Colombo (wyd. DOM BUMAGI)
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A co to za OP widzę w Twoich zdjęciach :P nie wygląda to na japońca. hahah

--
Rock Honor Ojczyzna

 
21-03-14 10:43  Odp: [R] HMS Colombo (wyd. DOM BUMAGI)
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Myślę, że o wiele łatwiej byłoby Ci przymocować olinowanie do masztów przed ich przyklejeniem do modelu, na boku. Tak masz podwójne utrudnienie: każdy ruch zmierzający do przyklejenia linek do już przymocowanych masztów niesie ryzyko ich uszkodzenia, a nast. jeszcze przymocowanie do pokładówek. Nie widzę też żadnych przelotek/oczek na rejach pod linki, zamierzasz tak po prostu kleić na styk? Po przejściu przez oczko w rei linka biegnie podwójnie, tutaj możesz przykleić tylko jedną, nie masz szans na wklejenie bloczków, to wszystko robi się na maszcie na boku, jego uzbrojenie należy wykonać zanim przymocujesz do modelu.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
21-03-14 11:33  Odp: [R] HMS Colombo (wyd. DOM BUMAGI)
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

;-)))) Sven - wiem, że powinienem zrobić kilka rzeczy inaczej, ale wiesz jak jest - na upartego nie dasz rady;-)) Mam nadzieję, że uda mi się poprawnie zamontować olinowanie. W każdym bądź razie - będę się starał.
pozdrawiam
Łukasz

--

Post zmieniony (21-03-14 11:53)

 
03-04-14 20:20  Odp: [R] HMS Colombo (wyd. DOM BUMAGI)
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Witajcie,

nadszedł ten moment. Colombo skończony!;-))
Ponad cztery lata pracy, w tym - długa przerwa. Ale udało się. Cóż mogę napisać o modelu. Z pewnością nie jest modelem prostym. Posiada wiele drobnych elementów, który fajnie projektuje się w Rhino, ale ze sklejeniem nie jest w cale tak łatwo - małe są po prostu;-)) Ale nie chcę marudzić. Choć model ciągnął się za mną bardzo długo - to jestem zadowolony z efektu pracy. Wiele jest miejsc, które chętnie skleiłbym raz jeszcze, ale zrobię to przy następnym modelu...
poniżej kilka fotek gotowego okrętu...








--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 14 z 16Strony:  <=  <-  12  13  14  15  16  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024