FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
18-10-08 18:51  [R/G] F1 Williams FW30 Kazuki Nakajima 2008 - 1/24 koniec
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Williams FW24 oraz Ferrari F2008 mają się dobrze, więc pora zrobić następnego bolida ;-)
Spośród "tysięcy" bolidów F1 w moim posiadaniu wybór padł na model który można pobrać z tego wątku.

Model teamu AT&T Williams FW30 z GP Hiszpanii (Barcelona), dlaczego zaznaczam tor w Barcelonie?
Z prostego powodu, odbyły się dwa wyścigi w Hiszpanii. Jeżeli występuje takie zjawisko (dwa wyścigi w jednym kraju), określa się go mianem GP Europy i w tym sezonie był to nowy tor uliczny w Walencji (do tej pory GP Europy odbywał się w Niemczech).

Model obejmuje 4 strony formatu A4, 2 strony instrukcji wykonania oraz 3 stron instrukcji obrazkowych.



Model potraktowałem Caponem i do dzieła zniszczenia włączył się ambitny AK-3.



Nie może zabraknąć w relacji zdjęcia z wręgami (się je jeszcze wytnie) ;-D



W przesyłce z kolejnymi dwoma bolidami (Williams FW25 (wersja testowa) oraz Jordan EJ13 (GP Brazylii) - oba z sezonu 2003)



otrzymałem piękne wypalane laserem bieżniki na koła F1 - normalne (twarda mieszanka), przejściówki (intermediate) oraz do mokrej nawierzchni (wet)



Niestety z powodu bardzo ładnej i słonecznej pogody (ani jednej kropli deszczu) w czasie wyścigu, odpadają więc samoistnie te ładnie wypalone bieżniki. ;-)
A z powodu dziwnej zawartości kartridżu (kolor) i wydrukowania wersji 2.9 modelu zostanę przy kołach z wycinanki (miękka mieszanka). Można to będzie nazwać sklejaniem testowym, przez moment się zastanawiałem nad wersją bolidu z numerem 8 Kazuki Nakajima. Ale rozeszło się po kościach - będzie drugi taki sam bolid (wersja 3.2 i wydrukowany już w odpowiednim kolorze (ten jest za bardzo niebieski, a powinien wpadać prawie w czerń)) ;-D

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

Post zmieniony (27-11-12 14:22)

 
18-10-08 19:21  Odp: [relacja] Williams FW30 Nico Rosberg 2008 - 1/24
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Po pierwszych testach, klej butapren (firmy DRAGON) idzie w odstawkę do przyklejania tylko i wyłącznie wręg na karton. LIBELLO wróć ;-)

Na razie tym się nie będę przejmował, żeby "wrzody" żołądka się uspokoiły. A że już jestem "ślepy" jak kret, w ogóle tego nie widzę. Ale wspaniała technika w fotografii cyfrowej jaką jest funkcja macro bezlitośnie umiejscawia mnie jako modelarza w łańcuchu pokarmowym na samym dole, zaraz po ukręconych kulkach z budzia oraz tych z nosa ;-)



Jakieś korytko do siedzenia



i stan na dzień wczorajszy



cdn.

--

Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)


Post zmieniony (18-10-08 19:22)

 
18-10-08 19:49  Odp: [relacja] Williams FW30 Nico Rosberg 2008 - 1/24
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Wreszcie zdecydowałeś się na relację! SUPER!!!:D Chyba nie muszę pisać, że często mnie tu będziesz gościł, o ile nie dostanę kopa ;-)
Teraz co do modelu. Wcale źle nie kleisz, tylko technika nie ta. Wydaje mi się, że lepsze efekty osiągną byś, wywalając te wszystkie sklejki. Ja swojego Forda skleiłem na styk lub wstawiając sklejki wklejane w jedną i druga część. Przy tej metodzie, którą proponuje autor w tym modelu, nie osiągnie się lepszego rezultatu ;)
Bieżnik, który zakupiłeś, jest fajny. Czy jest to produkcja sąsiadów, czy nasza? W sumie to najbardziej podobają mi się przejściówki. Na deszczówkach za dużo tych wzorków ;) Koniecznie musisz zrobić jeden pasek białym na zwykłych-będą fantastycznie wyglądać zamontowane na bolidzie!
Mam nadzieje, że aktualizacje będą częste! :D

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
18-10-08 20:37  Odp: [relacja] Williams FW30 Nico Rosberg 2008 - 1/24
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Rafale ta relacja jest szczerze mówiąc specjalnie dla Ciebie. ;-)
Wiesz, że uwielbiam "cichociemną" robotę. ;-D
Dezeny (bieżnik) są oczywiście "wytworem" cieplejszego południowego klimatu ;-)))
Są oczywiście w jedynej słusznej skali dla bolidów 1/24.
I można je pooglądać tutaj i ewentualnie zamówić u kolegi TEO
A specjalnie dla Ciebie zdjęcie mojego oka, wyglądają jakbym na noc wkładał je do słoika ze spirytusem

WIELKIE CZERWONE OKO ;-)))

dlatego jest to naprawdę dla mnie wysiłek ponad miarę, zwłaszcza trzymając w łapach AK-3 ;-D

--

Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)


Post zmieniony (19-10-08 17:11)

 
18-10-08 21:06  Odp: [relacja] Williams FW30 Nico Rosberg 2008 - 1/24
bandi   

Leszek T -wywal ten budziol od dragona , niewiadomo z jakiego swinstwa to robia, pisalem juz o nim tu na forum.
Najlepszy jak narazie jest butapren firmy DOREX ( o ile butapren mozna nazwac najlepszym).
Pozdrawiam

--

 
18-10-08 21:48  Odp: [relacja] Williams FW30 Nico Rosberg 2008 - 1/24
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Bandi zgadzam się z Tobą w 103%, ale moje "skompstfo" podpowiedziało mi:
Chłopie wykończ tę jedną tubkę którą masz i po kłopocie ;-)
Właśnie przypomniałem sobie dzięki Tobie tą debatę i warto jeszcze raz odświeżyć ten temat ;-)))

--

Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)


Post zmieniony (04-05-09 16:55)

 
19-10-08 16:03  Odp: [relacja] Williams FW30 Nico Rosberg 2008 - 1/24
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Bardzo mi miło Leszku! Najwięcej skorzystają na tym forumowicze, bo będą mogli zobaczyć kawałek solidnej modelarskiej roboty! :D Może dzięki takim relacjom więcej ludzi zacznie sklejać modele cywilne?

PS. Wywal to oko, bo się dzieci będą bały w nocy ;)))

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
05-11-08 23:04  Odp: [relacja] Williams FW30 Nico Rosberg 2008 - 1/24
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Trzeba się zebrać i choć na chwilę "sprężyć". Bolidu trochę "przybyło" lub mu się "przytyło".
Ciężko określić ten stan rzeczy, na pewno mi brakuje weny na pisanie relacji. Zdjęć przybywa, a czasu ubywa. ;-)
Zwłaszcza, że odkryłem u siebie nową zdolność - składanie mebli i nie trzeba używać "budzia" tylko młotek i śrubokręt ;-)))

Przykleiło mi się podłogę do... reszty ;-)



oraz wyciąłem sobie patyczka do loda



i nawet mi pod pasował ;-)



całościowo jest to nawet "rasowo" i udało się uzyskać odpowiednią sztywność ;-D



Bolid wygląda z każdą częścią coraz bardziej "czaderski"



Powoli kończę tylną część, nawet przez moment pomyślałem o wykonaniu tylnego światła (błyskającego) na światłowodach. Na szczęście mi przeszło i mam nadzieję, że nie będą mi wpadać do głowy takie pomysły ;-)



OK, pora spać - c.d.n.

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
15-11-08 21:22  Odp: [relacja] Williams FW30 Nico Rosberg 2008 - 1/24
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Mały update, przyszła pora na rozbudowę bolidu.




oraz wykończyłem wreszcie kokpit...



... idę "cudować" dalej, Pa Pa. ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
16-11-08 14:27  Odp: [relacja] Williams FW30 Nico Rosberg 2008 - 1/24
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Wygląda jakby go Nakajima rozbił ;-) Widzę teraz, że nie jest to taki prosty model, jak mi się wcześniej wydawało. Te wszystkie obłe elementy dają pewnie popalić, ale jest spoko :) Zaczyna mi się coraz bardziej ten bolid podobać!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024