FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  -> 
24-10-08 12:14  Odp: [NOWOŚĆ] Autobus Jelcz 043 PKS - ADW MODEL
Wydawnictwo ADW   

Obydwa Jelcze przedstawiają wersje 0 43 i posiadaja "klamkowe" drzwi.

Wersja o którą pytasz to Jelcz mex 272-typowo miejska wersja.Rózni się drzwiami, kilkoma detalami,ramą oraz posiada całkowicie inne wnętrze.

Mamy w planach tą wersje(także 021 przegubową),jednak najpierw musimy zbadać jak przyjmą się te wersje. Wtedy podejmiemy decyzje

Nie jest tajemnicą, że bardzo byśmy chcieli zaprojektować przegubowca na wiosne,bo udało nam się zdobyć dobre rysunki "doczepy".Niestety oryginału nie ma żadnego!!!
Wszystkie te autobusy podobnie jak parowozy znajdują się teraz w Japoni na wieżowcach lub poprostu się nimi golicie.....

 
26-10-08 17:07  Odp: [NOWOŚĆ] Autobus Jelcz 043 PKS - ADW MODEL
Iron_84 

Na Forum:
Galerie - 17


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Bardzo dziękuję za informację.
Pozostaje zająć się wersją PKS-u i cierpliwie czakać na przegubowca.
Pozdr.

 
27-10-08 19:15  Odp: [NOWOŚĆ] Autobus Jelcz 043 PKS - ADW MODEL
Edekyogi 

 

Również dopiero co otrzymałem ten model. Chciałbym tutaj gorąco podziękować Wydawnictwu za błyskawiczną realizację zamówienia.

Co do błędnego napisu "wejście służobowe" to nic takiego. Przecież ten autobus jest po remoncie kapitalnym - zdradza to czarne obicie pokrywy silnika, deski rozdzielczej i tylnego podszybia, które w oryginale były jasno brązowe czy też rudo-brązowe. Czarne płyty laminowane ścian wewnętrznych w oryginale też były w tonacji jasnoszarej lub beżowej. A szablon napisu robiono w jakichś zakładach naprawczych w poniedziałek ;-)
Braki listew ozdobnych na przednim zderzaku to też "wina" remontowców...
Bardziej poważne zastrzeżenia mam do wyoblenia przedniej części autobusu co już niektórzy koledzy sygnalizowali wcześniej. O ile pamiętam z młodości (i literatury) oryginalnością konstrukcji Skoda 706 RTO Karosa było to, iż geometrycznie ściana przednia i tylna były takie same (szyby też). Czyli krzywizny na widoku z góry i na widoku z boku powinny być takie same i siatki rozwinięć - też! Rozwinięcie przejścia dach-ściana przednia i dach-ściana tylna też powinno być takie samo. A tak w modelu przód jest trochę płaski jak w autobusie Odra A-81
Poza tym jest SUPER! Zwłaszcza jak sobie przypomnę Jelcza PR-100 z Modelika:-(

 
28-10-08 09:32  Odp: [NOWOŚĆ] Autobus Jelcz 043 PKS - ADW MODEL
bandi   

Projektujac karoserje w modelu ogorka i po przekopaniu dziesiatek zdjec i kilku rysunkow doszedlem do wniosku ze jednak przod i tyl byly inne,tak w rzucie z boku jak i z gory-stad te roznice , opracowanie bryly karoseri tego pojazdu to 2 miesiace prob i bledow , zrobilem 7 ( siedem) probnych nadwozi i to ostatnie jakie znajduje sie na zdjeciach surowki wydawalo mi sie najbardziej zblizone do oryginalu wiec tak zostalo.
Mysle ze po sklejeniu modelu sam stwierdzisz ze jest ok.
Swoja droga gdybym mial projektowac ta karoseria jeszcze raz to napewno bym sie tego nie podejmowal wiedzac ile w to trzeba wlozyc pracy .
ps. na wiosne czeka was jeszcze jedna niespodzianka o bryle rownie skomplikowanej jak ogorek.
Pozdrawiam

--

 
28-10-08 10:00  Odp: [NOWOŚĆ] Autobus Jelcz 043 PKS - ADW MODEL
Edekyogi 

 

Cześć bandi! Nie chciałem urazić. Właściwie było to moje subiektywne odczucie. Widać, że w model włożono bardzo dużo serca i pracy, co niewątpliwie wymagało zebrania obszernej dokumentacji . O dbałości o szczegóły nie wspominając. Co do sklejania - to na pewno Go nie skleję - nie na mój mizerny poziom, a i wzrok i paluchy już nie te. Ale przyjemnie jest chociaż pomarzyć....
Jeszcze raz gratuluję modelu i czekam na następne!

 
02-11-08 22:47  Odp: [NOWOŚĆ] Autobus Jelcz 043 PKS - ADW MODEL
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

No i jest już relacja http://www.sklejmy.com/viewtopic.php?t=2514 i pierwsze kfiatki :-(

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
03-11-08 09:09  Odp: [NOWOŚĆ] Autobus Jelcz 043 PKS - ADW MODEL
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Ooooj, niedobrze... Ja patrząc w moją wycinankę widzę też gołym okiem, że oklejki podłużnic ramy są za krótkie. Niedługo się w tej relacji pewnie okaże. Chciałbym się mylić.

Pozdrawiam

 
05-11-08 11:46  Odp: [NOWOŚĆ] Autobus Jelcz 043 PKS - ADW MODEL
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

No zobaczymy co z tego wyjdzie :-/
Ukazanie się tego modelu bardzo mnie ucieszyło, ale właśnie czekałem na jakaś relację bo nie mam ochoty gromadzić modeli tylko dla ich okładek.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
01-02-09 16:02  [R/G] Pierwszy Jelcz.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Pozwolę sobie wkleić linka do galerii ( i relacji ) pierwszego skończonego Jelcza.
Relacja była prowadzona na forum Sklejmy.com przez Abdomena. Oto link http://www.sklejmy.com/viewtopic.php?t=2514&start=45
Miłego oglądania :-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI







Ceva, jestem przeciwny zakładaniu wątków oznakowanych jako galeria / relacja a zawierających jedynie link. Owszem wyjątkowo galeria z linkiem do relacji. Nie mam tez nic przeciw linkom podanym dla zilustrowania postu w wątku lub będącym wskazówką wynikającą z kontekstu np. trwającej relacji.

Nie chciałbym służyć jako szyld ogłoszeniowy ani drogowskaz - wybacz.

Proszę Cię więc, wstaw galerię lub zaprezentuj relację.

edit: w pierwszej chwili myślałem, że to Twoja relacja. W takim razie Twój post wklejam do wątku
[Nowość] Autobus Jelcz 043 PKS - ADW MODEL
pozdr,
konradus


 
01-02-09 16:10  Odp: [NOWOŚĆ] Autobus Jelcz 043 PKS - ADW MODEL
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Mega pozytywne wrażenie! Nie żałuję, że go zakupiłem:)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024