FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
19-10-08 14:03  Odp: [Zapowiedź] Autobus Jelcz 043 PKS - ADW MODEL
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Ech, łza się w oku wierci ;-)
Ładniejszy był chyba tylko Ikarus 620. Nasza OSP miała takiego.
Jak się miało "dojście" to można było się przejechać w kabinie kierowcy :-))

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
19-10-08 21:30  Odp: [NOWOŚĆ!!!] Autobus Jelcz 043 PKS - ADW MODEL
Wydawnictwo ADW   

Informuje że zaistniał problem z serwerem naszej strony www. Awaria zapewne będzie usunięta w kilkanaście godzin, ewnentualne pytania czu zamówienia prosze kierować chwilowo na adres looko99@op.pl

 
20-10-08 08:56  Odp: [Zapowiedź] Autobus Jelcz 043 PKS - ADW MODEL
Wydawnictwo ADW   

Strona działa już prawidłowo

 
22-10-08 19:30  Odp: [NOWOŚĆ] Autobus Jelcz 043 PKS - ADW MODEL
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Właśnie drżącymi ręcyma rozpakowałem pachnącego farbą drukarską Ogórka, więc zalogowałem się na forum, aby nakablować zainteresowanym;) Model całkiem ciekawie się prezentuje, duże z niego bydlę- podwozie w jednej części umieszczone jest po przekątnej na arkuszu A3 (taki wymiar ma wycinanka). Fajowe są tablice opisujące linie, do wyboru: "Wejherowo- Krokowa", "Wejherowo- Puck", "Przewozy Pracownicze", klimacik niezwykle sympatyczny. Nie pasuje mi jedynie kolor dachu- jakiś taki kanarkowy- choć może marudzę po próżnicy, jeśli taki właśnie był w rzeczywistości.
Poniżej parę zdjęć arkuszy (nie mam skanera).




Dziękuję wydawnictwu za przesyłkę, za obiecany rabat 10% i jednocześnie informuję, że z przyjemnością zapłaciłbym conajmniej 10% więcej za kartonowe modele pojazdów Peterbilt 359, Kenworth K100 lub W900;)

Pozdrawiam

--



Post zmieniony (22-10-08 23:16)

 
22-10-08 20:40  Odp: [NOWOŚĆ] Autobus Jelcz 043 PKS - ADW MODEL
stazi 

 

Witam.
JacekPlacek- czy możesz zerknąć czy autor poprawił kształt dachu w stosunku do surówki? A kształt (grubość) zderzaków tylnych? A kształt świateł tylnych, szyby tylnej?

Ceva proszę wypowiedz sie jako obiektywny krytyk modeli polskich pojazdów z czasów prl.

pozdrawiam

 
22-10-08 22:03  Odp: [NOWOŚĆ] Autobus Jelcz 043 PKS - ADW MODEL
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Stazi, czy Ty mnie czasem nie przeceniasz? Jelcza na podwórku jeszcze nie miałem :-).

Dachu to bym się zbytnio nie czepiał, bardziej zgodziłbym się z tobą co do zderzaków że mimo wszystko są za masywne. Dodatkowo autor powinien się zdecydować czy listwy ozdobne występują na obydwu zderzakach lub nie. Bo teraz na tyle jest, a na przodzie brak.

Być może w Lublinie będę miał okazję zobaczyć wycinankę to może coś jeszcze zauważę.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
23-10-08 11:48  Odp: [NOWOŚĆ] Autobus Jelcz 043 PKS - ADW MODEL
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Stazi, patrząc na arkusze ciężko mi powiedzieć czy są jakieś zmiany w stosunku do surówki. Mnie wszystkie elementy, które wymieniłeś zgadzały się już na surówce i nie miałem żadnych zastrzeżeń merytorycznych, choć znawcą tego pojazdu nie jestem.

I choć co do merytorycznej wartości modelu wszystko jest moim zdaniem w porządku, znalazłem dwa następujące babole:




Post zmieniony (23-10-08 11:49)

 
23-10-08 13:21  Odp: [NOWOŚĆ] Autobus Jelcz 043 PKS - ADW MODEL
Wydawnictwo ADW   

Babole-fakt....Powstały pewnie niechcący podczas przygotowywania modelu do druku. Ten numerek gołym okiem wśród całego arkusza pełnego takich samych częsci jast bardzo słabo widoczny,pewnie dlatego został przeoczony.

Postaramy się jeszcze dziś wstawić te elementy na stronę www jako częsci do pobrania.

W sprawie kolorów modeli trzeba przyznać że wyszły zadowalająco.Prosze pamiętać że na przestrzeni ponad 30 lat pracy tych pojazdów powstało wiele wzorów malowań,także z różnymi odcieniami-od jasnych do ciemnych więc jest to chyba tylko sprawa indywidualnego gustu modelarza


pozdrawiamy

 
23-10-08 16:11  Odp: [NOWOŚĆ] Autobus Jelcz 043 PKS - ADW MODEL
Sokół 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ja też dzis dostałem przesyłke.Wybrałem czerwona wersje MPK...Ogólnie model wygląda ciekawie-i co najwazniejsze, jest wielki :) musi sie ładnie prezentować po sklejeniu
Wydawcy dziękuje za informowanie i rabat

życze samych dobrych tematów (pancernych oczywiście:) )

 
24-10-08 11:03  Odp: [NOWOŚĆ] Autobus Jelcz 043 PKS - ADW MODEL
Iron_84 

Na Forum:
Galerie - 17


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam.

Ja mam jeszcze takie ogólne pytanie do jelcza w wersji miejskiej.

Jak rozwiązane są drzwi ?
Tak jak w przypadku pks-u (takie na klamkę) czy może takie jak np. w jelczu pr100 rozsuwane?

Pozdrawiam.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024