FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
22-08-08 19:44  [R][G] CHEVROLET MONTE CARLO SS 1:18-KONIEC
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Witam!
Zapraszam do zerknięcia na relację z budowy tego auta. Jego budowa chodziła mi od dawna po głowie ze względu na nietypową skalę oraz dość bogate wnętrze, co jest bardzo rzadkie w modelach z internetu. Sam model jest dość prosty, jeśli się wykorzystuje tylko części dostępne w opracowaniu, ale instrukcja obrazkowa pokazuje sporo dodatkowych elementów. Starałem się je, w miarę swoich możliwości, wszystkie uwzględnić, choć niektóre są słabo widoczne.Link do modelu.
Po tym przydługim wstępie ;) czas na zdjęcia:



Na pierwszych dwóch prezentuję sposób w jaki wzmocniłem wszystkie pudełka w tym modelu. Lepiej wywalić sklejki i zastosować tekturę ze względu na zamocowanie kół oraz większą sztywność płyty podłogowej, która jest dużym elementem.



Wszystkie detale kokpitu w mojej wizji artystycznej ;) Niektóre elementy nie były praktycznie widoczne w instrukcji. Inne nie były zbyt wyraźne. Możecie porównać sobie z instrukcją i zobaczyć jak mi poszło.



Zdjęcia całości. Na razie trochę ubogo, ale jak się dostawi klatkę bezpieczeństwa, którą mam już pomalowaną pomalowaną, to zaczyna się robić ciasno ;)



Klatka ma trochę inny kształt niż ta w instrukcji na zdjęciu :/ Wszystkie szablony zrobiłem zgodnie z instrukcją i nie mam pojęcia co może być nie tak. Mam tylko nadzieję, że nie wyskoczy mi jakiś zonk przy montażu karoserii. Same części kartonowe też mają pewne błędy, ale nic, z czym nie można sobie poradzić.
To by było na tyle dzisiaj. Aktualnie wykańczam klatkę różnymi drobiazgami i wziąłem na warsztat koła.
Pozdrawiam!

--

Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

Post zmieniony (14-09-08 13:47)

 
22-08-08 20:32  Odp: [Relacja] CHEVROLET MONTE CARLO SS 1:18
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Ale pojechałeś ;-), mam go nawet już "drukniętego". Jednak najpierw trzeba skończyć F1, a mam najnowszego Williamsa FW30 ;-D

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
22-08-08 23:18  Odp: [Relacja] CHEVROLET MONTE CARLO SS 1:18
woy-tek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Szykuje się niezła bryka :-)

--
The DOORS Are Open

Wojtek GG 1239442

 
24-08-08 16:55  Odp: [Relacja] CHEVROLET MONTE CARLO SS 1:18
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Takie pytanko BeBe: skąd i za ile? ;-) Daj fotkę arkuszy jak możesz.
woy-tek: niezła to ona będzie jak mi się karoseria zejdzie z podwoziem ;-)

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
27-08-08 17:30  Odp: [Relacja] CHEVROLET MONTE CARLO SS 1:18
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Witam!
Czas na kolejną porcję fotek :) W czasie, gdy schła klatka bezpieczeństwa, powstawały koła. Śruby na nich miał imitować drut z izolacją. Stwierdziłem, że spróbuję zrobić normalne sześciokąty. Wyszły tak sobie :/



Same koła są dobrze spasowane i trzeba docinać tylko jedną część-wnętrze felgi.
Wykończenie klatki zjadło mi sporo nerwów ze względu na mocowanie czarnych ochraniaczy na rurach. Wiązania zrobione są z cienkiego drucika, a ochraniacz z czarnego brystolu. Siatka poszła w miarę szybko-myślałem, że będzie trudniej.



Głównego lusterka nie ma w opracowaniu. Dorobiłem je samodzielnie na podstawie zdjęć z instrukcji. Po zamontowaniu wygląda to następująco:



Po zamontowaniu klatki zaczyna się tam robić ciasno. Jak ten kierowca się tam wciska przez okno to ja nie wiem ;-) Tradycyjnie jeszcze dwie fotki całości.



Zaczynam teraz karoserię. Bardzo jestem ciekaw czy będzie pasować do reszty!
Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
27-08-08 22:50  Odp: [Relacja] CHEVROLET MONTE CARLO SS 1:18
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Rafał, wielki szacuneczek. Widać zaangażowanie emocjonalne w tym uwzględnianiu elementów dodatkowych:) Strasznie się miło te fotki ogląda.. Tym bardziej, że też właśnie kleję darmowego Chevroleta, ale z innej stronki:)

Pozdrawiam

 
28-08-08 18:30  Odp: [Relacja] CHEVROLET MONTE CARLO SS 1:18
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Cieszę się, że się relacja podoba :-) Chyba nie zrobiłeś relacji, albo ja coś przegapiłem? Jeśli chcesz, to śmiało wstawiaj tu fotki-na pewno chętnie inni zobaczą (jak zresztą jak i ja ;) jak Ci idzie!
Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
28-08-08 23:16  Odp: [Relacja] CHEVROLET MONTE CARLO SS 1:18
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Niiiii, zdjęć nie będę tu wstawiał. To Twój wątek o Twoim modelu- porządek musi być ;) Ale zrobię galerię jak go skończę. Relacji nie przegapiłeś, bo żadnych relacji raczej nie zaczynam- spoczywałby na mnie obowiązek jej ukończenia ;)
W każdym razie czekam na dalsze fotki, podpatruję i uczę się.

Darmowe Chevrolety rządzą :)
Pozdrawiam

 
28-08-08 23:19  Odp: [Relacja] CHEVROLET MONTE CARLO SS 1:18
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Pochwal się chociaż którego Camaro - 2009 czy 1976??? ;-)
Rafał mój Chevy trochę sobie poczeka, aż się nauczę kleić ;-D

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
28-08-08 23:29  Odp: [Relacja] CHEVROLET MONTE CARLO SS 1:18
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

'76 :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024