FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
19-08-08 22:11  [R/G (3d)] B&V P.213 Miniaturjager 1:33
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

Przestawiam Państwu zdjęcia z budowy modelu, projektu samolotu Blohm & Voss P.213 Miniaturjager.

Model jest do kupienia tu:
http://www.e-papermodels.com
Z uwagi na swoją manię budowania wszystkiego w skali 1:33, musiałem przeskalować arkusze, przy okazji likwidując wypełnienie kolorami.

Jeśli chodzi o opracowanie, to jest dość dokładne, ale... kilka rzeczy musiałem sobie dorobić, tj.: paski łączące poszczególne segmenty, dżwigar skrzydeł (rozumiem, że model jest oryginalnie mniejszy, ale bez dzwigara trudno mi sobie wyobrazic dobrze przyklejone skrzydła). Dodatkowo brakuje rusunku (wymiarów) kół, i po wykonaniu ich wg instrukcji, koła podwozia głównego wychodzą 2 razy za wąskie... Już tego nie poprawaiłem, bo za późno zajrzałem do źródeł

i musiałbym robić na nowo całe golenie.

A teraz już zdjęcia:








Tyle na dzisiaj. Jutro będą zdjęcia gotowego modelu. Pozdrawiam

--

__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli


Post zmieniony (08-04-10 18:04)

 
20-08-08 07:59  Odp: [R] B&V P.213 Miniaturjager 1:33
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

A dzis obiecane zdjęcia gotowego modelu.













Model mimo, że wymagał dorobienia kilku częsci, kleił sie całkiem miło. Najwięcej kłopotów sprawił segment łączący kadłub z ogonem i silnikiem. W projekcie zmieniłbym dziobowy segment - w miejsce jednego segmentu, dałbym conajmniej 2 lub 3, tak by górna część dziobu, była bardziej zaokrąglona, a nie tak ostro "spadająca w dół, po prostej". Ale to już się tak tylko czepiam.

Owiewkę kabiny po raz pierwszy przykleiłem tylko i wyłącznie super glue. Najpierw "złapałem" w 2 miejscach, a potem kleiłem po obwodzie. Jak się mozna było tego spodziewac, zaparowało mi tą kabinę, ale nieznacznie, w 2 miejscach. Już tego nie poprawiałem.

Nieznacznie zminiłem malowanie. Model pokryty jest farbami Pactra: wnętrze - RLM 66, góra - RLM 82 i 83, dół - RLM 76, silnik - czarny mat+rdza, podwozie - RLM 02, kołpaki - czarny połysk.

--
__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli

 
20-08-08 16:05  Odp: [R] B&V P.213 Miniaturjager 1:33
pawelecd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4


 - 1

Witam

Model ciekawy, a wykonanie jak najbardziej ok!
Pozdrawiam

--
"Nigdy nie może być tak źle aby nie mogło być jeszcze gorzej."

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

J8N1 Kikka / Jak 15 Feather / Bf-108 Tajfun / C6N1 Saiun / Jak55

 
08-04-10 18:03  Odp: [R/G] B&V P.213 Miniaturjager 1:33
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

Zapraszam do galerii 3d. Zdjęcia wykonane z odległości około 60 cm, a rozstaw między obrazem lewym i prawym to odpowiednio: 1, 2, 3, 4, 5 i 6 cm. Do oglądania potrzebne są okulary 3d.





Proszę o ewentualne opinie, który rozstaw daje najlepszy efekt.

--
__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli

 
08-04-10 22:10  Odp: [R/G (3d)] B&V P.213 Miniaturjager 1:33
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Łoł! Chaton, powiedz coś więcej o zastosowanej metodzie robienia takich zdjęć. Jeśli chodzi o odległość, to mnie najlepiej się patrzy na 2-4 cm. Szczególnie dobry efekt na zdjęciach od ogona.

Pozdrawiam
Mariusz

 
02-07-10 12:41  Odp: [R/G (3d)] B&V P.213 Miniaturjager 1:33
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

Jeśli chodzi o metodę robienia takich zdjęć to w skrócie: robimy dwa konwencjonalne zdjęcia, tyle że po zrobieniu pierwszego przesuwamy aparat w poziomie o kilka cm (dystans teoretycznie powinien być taki jak rozstaw oczu, ale moim zdaniem w przypadku fotografowania modeli - czyli zdjęcia z dość bliskiej odległości - najlepsze efekty daje przesunięcie o jakieś 2-3cm) oczywiście przesuwamy aparat w płaszczyźnie prostopadłej do linii aparat-model (tak by zachować taki sam dystans między aparatem a modelem), i robimy drugie zdjęcie. W bezpłatnym programie do tworzenia anaglifów (tak nazywa się ten rodzaj zdjęć 3D) wczytujemy oba zdjęcia, łączymy je w jedno i gotowe. Ja używałem programu StereoPhoto Maker - daje możliwość powiększenia , obrócenia i ogólnie dostosowania pierwszego zdjęcia do drugiego (lub odwrotnie). Łącząc oba zdjęcia przyjmujemy jeden z elementów modelu za wspólny. W zależności od tego czy będzie to dalszy czy bliższy (aparatowi) element, uzyskamy bardziej lub mniej oddalony od nas obraz modelu. Można oczywiście bardzo rozsunąć oba zdjęcia i uzyskamy efekt widzenia modelu daleko za ekranem monitora, lub możemy bardzo zsunąć zdjęcia i model (oczywiście po założeniu przez nas okularów 3d) będzie się znajdował przed monitorem. W programie można na żywo oddalać i przybliżać model - efekt bardzo ciekawy. Zachęcam do wstawiania w galeriach po za zwykłymi zdjęciami właśnie takich anaglifów. Chętnie zobaczyłbym zdjęcia modeli w 3D :-)

Zainteresowanych bardziej tą metodą fotografii odsyłam do źródeł w internecie - wystarczy wpisać "anaglif".

--

Post zmieniony (02-07-10 12:53)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024