FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
02-03-03 08:21  [technika] Klej do podklejenia
winicjusz   
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Od kilku miesięcy zacząłem stosować klej Moment firmy Kleber. Używam go przede wszystkim do podklejania dużych płaszczyzn tekturą.
Tekturę pokrywam klejem trochę grubiej ze względu na jej chłonność. Czasami można dostać tekturę z jednej strony bieloną i wtedy jest idealna. Części do podklejenia smaruję raczej cienko, klej ma czasami tendencję do przesycania papieru na drugą stronę. Po pokryciu obu powierzchni idę na kawę, ponieważ według instrukcji należy teraz poczekać, aż klej wyschnie na tyle, żeby w dotyku był zupełnie suchy, co trwa około 30 minut. Natępnie biorę wałek fotograficzny, taki gumowy, i stopniowo zaczynając od jednej krawędzi dociskam obie płaszczyzny bardzo mocno do siebie. I już. Natychmiast po przyklejeniu można zacząć wycinać elementy, ponieważ siła sklejenia nie zależy od czasu ale od nacisku. Polecam, ale chyba to już wszystko wiecie.

TomekL

 
02-03-03 10:38  Re: [technika] Klej do podklejenia
Wojtek_L   

Ten klej, nie służy przypadkiem standardowo do klejenia korka?
On chyba jest butapreno podobny - prawda?

******************
Pozdrawiam
Wojtek
GG: 3584271
******************
wszystko co pływa

 
02-03-03 11:27  Re: [technika] Klej do podklejenia
Ygy 

 

Przestroga przed głupimi pomysłami:
Robiłem Orła z AH skala 1:100 i stwierdziłem, że jak mam podkleić TAAAAAAAAAKI kawał szkieletu butaprenem, to wysiądę jeśli nie od oparów, to pieniężnie. Zacząłem sie rozglądać po domu i znalazłem klej polimerowy dragona. Pomyślałem, że może być dobry i podkleiłem... I to był błąd- nie dość, że schło z 10 godzin (wtedy zacząłem wycinać- i tak nie doschło tak jak powinno), to jeszcze tak ciężko się wycinało, że z tydzień miałem odciski nożyczek na palcach (fajnie się tłumaczyło znajomym co to). Jak już wyciąłem i popatrzyłem na efekt to... W każdym bądź razie ładnie płonęło...
Proszę się ze mnie nie śmiać ;-)

Ygy

 
02-03-03 12:02  Re: [technika] Klej do podklejenia
Szpejarz 

 

każdy sposób na swój sposób jest sposobem
je jednak od kiedy spróbowałem kleju w sprayu nie chcę niczego innego
kłopot że pewnie wychodzi najdrożej ze wszystkich wynalazków - ale jak przeliczyć na lata życia stracone z nerwów to może warto ?
polecam

Szpejarz
--------www.kartonwork.pl.........

 
02-03-03 12:23  Re: [technika] Klej do podklejenia
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Do podklejania wręg na tekture stosuje - zwykły klej biurowy......... jak dla mnie w sam raz!

Pozdrawiam!
Michał

 
02-03-03 14:35  Re: [technika] Klej do podklejenia
winicjusz   

Ten klej, o którym piszę kosztował 18 PLN, mniej więcej. Śmierdzi chyba trochę mniej niż butapren, jest od niego jaśniejszy. Puszka 800 ml wystarcza na długo.

TomekL

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024