FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 16Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
16-06-09 18:29  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Zaczął się chyba najpoważniejszy etap budowy - wózki jezdne (bo gąsienice to przeciez banał hehe:-))).

Roboty przy tym masa, a efekty bardzo długo są niewidoczne. Dopiero jak wszystko się złoży i połączy z kołami, a najlepiej z wanną kadłuba, to już jest hicior. A tymczasem zaserwuję Wam niewielki odcinek klasy C:-)

Niedawno Kwiatek pokazywał, przy okazji dłubaniny przy Komsomolcu, jak to jest z odlewami robionymi przy pomocy wikolu. Jak się okazuje, bez malowania też się można pokusić o małe niespodzianki wizualne:-))

Długo by opowiadać ile ja się nad tym zastanawiałem. A właściwie nie nad samym wytłoczeniem, ale na wybraniu - czy zrobić "odlew" wewnętrznej części, czy zewnętrznej? (bo jakoś obydwie na raz mi nie wychodziły). Dla co bardziej dociekliwych zewnętrznego paska jeszcze nie ma - będzie doklejony i lekko wygięty. Na zdjęciu poniżej widać dokładnie te elementy wózków :

Jak na moje oko to nie wyszło to tragicznie. Wiadomo, po doklejeniu pasków wokoło nie będzie to taki super odlew jaki powinien, ale nie można mieć wszystkiego:-)

Reszta elementów wózków :

Posortowane i czekające na sklejenie, wycięcie (niektóre) i montaż:-)))

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
16-06-09 18:55  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 21
Galerie - 26


 - 46

Widzę Grzesiu, że weekend we Wrocławiu znacznie przyspieszył pracę nad modelem. To dobrze, szybciej zobaczymy efekt końcowy :)

 
16-06-09 19:11  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

No to żeś pojechał na tych wóżkach - miodzio. Ale i u mnie spotkanie odbiło się pozytywnie - wyciąłem już wszystkie elementy do łańcuchów :)

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
16-06-09 20:59  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Niesamowicie wyglądają te części :-) To jest to co najbardziej lubie - pokonywanie ograniczeń materiału w standardzie :-))

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
16-06-09 21:50  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

O żesz Ty! A teraz napisz jak to zrobiłeś.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
17-06-09 11:31  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

O! Jakie ładne pudełeczko na części...!! ;-) ;P

A poważnie, to bardzo fajny efekt osiągnąłeś. Zapewne tłoczeniem...

Tak sobie puszczę wodze wyobraźni ; po oklejeniu paseczkiem krawędzi wahacza rozprowadziłbym w kącie między paseczkiema wytłoczonym wahaczem klej-by uzyskać złagodzenie kąta prostego-w łuk... Po zmontowaniu modelu pomalowałbym jeszcze ( jak to w moim durnym zwyczaju) najpierw lakierem nitro, a po dobrym jego wyschnięciu lakierem matowym ( oba bezbarwne!). Myślę,że łagodne łuki odlewu byłyby do przyjęcia...

Na koniec pragnę podziękować Ci za dodanie jakże "klimatycznej" fotki oryginału czołgu. Dla mnie w takim wypadku niesamowicie rośnie "merytoryka" relacji!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
18-06-09 17:57  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Witajcie ponownie ostatni mohikanie zainteresowani żywo relacją:-) Dziękuję też za krytykę, nie spodziewałem się tego po Was:-D

Faktycznie Wrocław dał mi kopa, ale nie tylko. Teraz jakoś, wskutek różnych problemów, zagłębiam się w sklejanie, by do reszty nie zgłupieć:-) A że i w pracy jak na razie nie ma zamordyzmu, to i czasu jest trochę więcej:-)

Qniu - jak Ty z kolei pokażesz łańcuchy, to ja będe mógł te elementy co najwyżej ptaszkom rozsypać na podziobanie:-))

Pudełko na części rzeczywiście jest fajne - pozazdrościli mi go wszyscy na GEKO:-) Złożyli nawet zamówienia, ale w Auchan, gdzie je wcześniej kupiłem po 4 zł za sztukę, już takowych nie widzę. Widocznie jakaś sezonowa promocja:-) A może są z azbestu?;-)

Mariusz napisał to, czego pewnie się wszyscy domyślają - te wyoblenia zostały wytłoczone "na mokro" (BCG lub woda - różnie to bywało), przy pomocy pędzelkowatego tyłka pędzla, na takim oto mini-kopycie :


Składa się ono z 3 warstw kartonu, z czego dwie warstwy są częściami z wycinanki. Ponieważ mam dwa egzemplarze modelu do swojej dyspozycji, więc mogłem sobie na to pozwolić bez czekania do następnego dnia na ksero. Po wytłoczeniu zalałem je od wewnętrznej strony rozcieńczonym wikolem, by nie można było ich łatwo spłaszczyć przy operowaniu palcami w toku dalszych prac. Próbowałem również używać do tego SG, ale jakoś wikol mi bardziej leży:-)

Tymczasem zdążyłem juz okleić wstępnie wszystkie elementy paskami kartonu.

Zobaczymy czy akcja polepszenia ich wyglądu, by bardziej przypominały odlew, w jakimś stopniu się powiedzie. W każdym razie już teraz nie wyglądają źle. Ponadto dzisiaj, oglądając zdjęcia w monografii T-37, T-38... zauważyłem, że wahacze czasem jednak różniły się wyglądem - właśnie tymi zewnętrznymi zagięciami. To tak na przyszłość - jako wymówka, gdyby mi nic z tego nie wyszło:-)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
18-06-09 22:40  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

No i już po akcji.
Ponieważ próby z zalewaniem rozcieńczonym wikolem okazały się dla mnie niezadowalające (bez malowania to raczej nie ma sensu), postanowiłem poprzestać na lekkim zalaniu samych łączeń pasków z "elementami":-)) Myślę, że i tak nieźle to wygląda:-) Na szczęście ta część, którą sknociłem podczas prób, będzie niewidoczna, bo zamontowana od strony wanny:-) Aaaalbo w sumie zrobię go jeszcze raz...:-)

Tymczasem zabieram się za kolejne elementy składowe wózków...

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
13-11-09 15:22  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Sławna "niemoc modelarska" odeszła w odbyt i powoli, jak żółw ociężale, moja manufaktura znowu ruszyła, dławiąc przy tym opór związków zawodowych i przechodząc na mahometanizm wewnątrzplemienny:-) Wielokrotnie już zdarzały się podobne wybryki, ale miejmy durni nadzieję, że to po raz ostatni (w tym roku:D).

O czym by tu, żeby nie skłamać:-)
Od ładnych (chociaż lało jak cholera) wieczorów dłubię i dłubię, by wreszcie zakończyć etap wózków jezdnych i wszystko razem do kupy, nie przedłużając, zamontować, by z kolei skupić się na gąsienicach - tak tak, dwa lata prawie jak z bicza strzelił:P

Zajmowałem się praktycznie cały czas częściami o gabarytach mniej więcej takich jak na poniższym zdjęciu:-)

Dla dociekliwych, te z lewej, to ośki na nakrętki:-) Te ostatnie sam sobie zrobiłem, bo nie ma ich w modelu. Zresztą kilku innych drobiazgów także:-)

Wycinanie takich dupereli, ich retusz, przyklejenie... mordęga:-) Ale za to już widać światełko w tunelu i już za chwileczkę, już za momencik będę to zbierał wszystko do kupy:-) Poniżej przykładowy zestaw (jeden z czterech identycznych) :


Gwoli wyjaśnienia - do każdego takiego wózka (jak na zdjęciach) zrobiłem dwa odcinki sprężyn. Dlaczego? Ano popatrzmy na inne zdjęcie :


Widać wyraźnie, że powinny być tam dwie sprężyny, w dodatku ich mocowanie jest nieco inne niż zaproponowane przez autora:-)
Krótko mówiąc narobiłem sobie dodatkowej pracy:-) Już tak widocznie mam:-)

Oczywiście same sprężyny w modelu będą jeszcze docięte i ściśnięte, by wyglądały podobnie jak w oryginale:-)

To do następnego:-)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
13-11-09 17:54  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jak zwykle robisz powalające szczegóły! Wspaniały efekt.
Oby tylko ta "niemoc" odeszła daleeeeko...!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 16Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024