FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
16-06-09 18:29  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Zaczął się chyba najpoważniejszy etap budowy - wózki jezdne (bo gąsienice to przeciez banał hehe:-))).

Roboty przy tym masa, a efekty bardzo długo są niewidoczne. Dopiero jak wszystko się złoży i połączy z kołami, a najlepiej z wanną kadłuba, to już jest hicior. A tymczasem zaserwuję Wam niewielki odcinek klasy C:-)

Niedawno Kwiatek pokazywał, przy okazji dłubaniny przy Komsomolcu, jak to jest z odlewami robionymi przy pomocy wikolu. Jak się okazuje, bez malowania też się można pokusić o małe niespodzianki wizualne:-))

Długo by opowiadać ile ja się nad tym zastanawiałem. A właściwie nie nad samym wytłoczeniem, ale na wybraniu - czy zrobić "odlew" wewnętrznej części, czy zewnętrznej? (bo jakoś obydwie na raz mi nie wychodziły). Dla co bardziej dociekliwych zewnętrznego paska jeszcze nie ma - będzie doklejony i lekko wygięty. Na zdjęciu poniżej widać dokładnie te elementy wózków :

Jak na moje oko to nie wyszło to tragicznie. Wiadomo, po doklejeniu pasków wokoło nie będzie to taki super odlew jaki powinien, ale nie można mieć wszystkiego:-)

Reszta elementów wózków :

Posortowane i czekające na sklejenie, wycięcie (niektóre) i montaż:-)))

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
16-06-09 18:55  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 21
Galerie - 26


 - 46

Widzę Grzesiu, że weekend we Wrocławiu znacznie przyspieszył pracę nad modelem. To dobrze, szybciej zobaczymy efekt końcowy :)

 
16-06-09 19:11  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

No to żeś pojechał na tych wóżkach - miodzio. Ale i u mnie spotkanie odbiło się pozytywnie - wyciąłem już wszystkie elementy do łańcuchów :)

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
16-06-09 20:59  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Niesamowicie wyglądają te części :-) To jest to co najbardziej lubie - pokonywanie ograniczeń materiału w standardzie :-))

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
16-06-09 21:50  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

O żesz Ty! A teraz napisz jak to zrobiłeś.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
17-06-09 11:31  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

O! Jakie ładne pudełeczko na części...!! ;-) ;P

A poważnie, to bardzo fajny efekt osiągnąłeś. Zapewne tłoczeniem...

Tak sobie puszczę wodze wyobraźni ; po oklejeniu paseczkiem krawędzi wahacza rozprowadziłbym w kącie między paseczkiema wytłoczonym wahaczem klej-by uzyskać złagodzenie kąta prostego-w łuk... Po zmontowaniu modelu pomalowałbym jeszcze ( jak to w moim durnym zwyczaju) najpierw lakierem nitro, a po dobrym jego wyschnięciu lakierem matowym ( oba bezbarwne!). Myślę,że łagodne łuki odlewu byłyby do przyjęcia...

Na koniec pragnę podziękować Ci za dodanie jakże "klimatycznej" fotki oryginału czołgu. Dla mnie w takim wypadku niesamowicie rośnie "merytoryka" relacji!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
18-06-09 17:57  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Witajcie ponownie ostatni mohikanie zainteresowani żywo relacją:-) Dziękuję też za krytykę, nie spodziewałem się tego po Was:-D

Faktycznie Wrocław dał mi kopa, ale nie tylko. Teraz jakoś, wskutek różnych problemów, zagłębiam się w sklejanie, by do reszty nie zgłupieć:-) A że i w pracy jak na razie nie ma zamordyzmu, to i czasu jest trochę więcej:-)

Qniu - jak Ty z kolei pokażesz łańcuchy, to ja będe mógł te elementy co najwyżej ptaszkom rozsypać na podziobanie:-))

Pudełko na części rzeczywiście jest fajne - pozazdrościli mi go wszyscy na GEKO:-) Złożyli nawet zamówienia, ale w Auchan, gdzie je wcześniej kupiłem po 4 zł za sztukę, już takowych nie widzę. Widocznie jakaś sezonowa promocja:-) A może są z azbestu?;-)

Mariusz napisał to, czego pewnie się wszyscy domyślają - te wyoblenia zostały wytłoczone "na mokro" (BCG lub woda - różnie to bywało), przy pomocy pędzelkowatego tyłka pędzla, na takim oto mini-kopycie :


Składa się ono z 3 warstw kartonu, z czego dwie warstwy są częściami z wycinanki. Ponieważ mam dwa egzemplarze modelu do swojej dyspozycji, więc mogłem sobie na to pozwolić bez czekania do następnego dnia na ksero. Po wytłoczeniu zalałem je od wewnętrznej strony rozcieńczonym wikolem, by nie można było ich łatwo spłaszczyć przy operowaniu palcami w toku dalszych prac. Próbowałem również używać do tego SG, ale jakoś wikol mi bardziej leży:-)

Tymczasem zdążyłem juz okleić wstępnie wszystkie elementy paskami kartonu.

Zobaczymy czy akcja polepszenia ich wyglądu, by bardziej przypominały odlew, w jakimś stopniu się powiedzie. W każdym razie już teraz nie wyglądają źle. Ponadto dzisiaj, oglądając zdjęcia w monografii T-37, T-38... zauważyłem, że wahacze czasem jednak różniły się wyglądem - właśnie tymi zewnętrznymi zagięciami. To tak na przyszłość - jako wymówka, gdyby mi nic z tego nie wyszło:-)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
18-06-09 22:40  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

No i już po akcji.
Ponieważ próby z zalewaniem rozcieńczonym wikolem okazały się dla mnie niezadowalające (bez malowania to raczej nie ma sensu), postanowiłem poprzestać na lekkim zalaniu samych łączeń pasków z "elementami":-)) Myślę, że i tak nieźle to wygląda:-) Na szczęście ta część, którą sknociłem podczas prób, będzie niewidoczna, bo zamontowana od strony wanny:-) Aaaalbo w sumie zrobię go jeszcze raz...:-)

Tymczasem zabieram się za kolejne elementy składowe wózków...

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
13-11-09 15:22  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Sławna "niemoc modelarska" odeszła w odbyt i powoli, jak żółw ociężale, moja manufaktura znowu ruszyła, dławiąc przy tym opór związków zawodowych i przechodząc na mahometanizm wewnątrzplemienny:-) Wielokrotnie już zdarzały się podobne wybryki, ale miejmy durni nadzieję, że to po raz ostatni (w tym roku:D).

O czym by tu, żeby nie skłamać:-)
Od ładnych (chociaż lało jak cholera) wieczorów dłubię i dłubię, by wreszcie zakończyć etap wózków jezdnych i wszystko razem do kupy, nie przedłużając, zamontować, by z kolei skupić się na gąsienicach - tak tak, dwa lata prawie jak z bicza strzelił:P

Zajmowałem się praktycznie cały czas częściami o gabarytach mniej więcej takich jak na poniższym zdjęciu:-)

Dla dociekliwych, te z lewej, to ośki na nakrętki:-) Te ostatnie sam sobie zrobiłem, bo nie ma ich w modelu. Zresztą kilku innych drobiazgów także:-)

Wycinanie takich dupereli, ich retusz, przyklejenie... mordęga:-) Ale za to już widać światełko w tunelu i już za chwileczkę, już za momencik będę to zbierał wszystko do kupy:-) Poniżej przykładowy zestaw (jeden z czterech identycznych) :


Gwoli wyjaśnienia - do każdego takiego wózka (jak na zdjęciach) zrobiłem dwa odcinki sprężyn. Dlaczego? Ano popatrzmy na inne zdjęcie :


Widać wyraźnie, że powinny być tam dwie sprężyny, w dodatku ich mocowanie jest nieco inne niż zaproponowane przez autora:-)
Krótko mówiąc narobiłem sobie dodatkowej pracy:-) Już tak widocznie mam:-)

Oczywiście same sprężyny w modelu będą jeszcze docięte i ściśnięte, by wyglądały podobnie jak w oryginale:-)

To do następnego:-)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
13-11-09 17:54  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jak zwykle robisz powalające szczegóły! Wspaniały efekt.
Oby tylko ta "niemoc" odeszła daleeeeko...!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
13-11-09 18:39  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Hmm...jakoś umknął mi ten wątek ;-)

Super Ci to wychodzi Grzegorz :-) Czysty, szczegółowa robota !

Pozdrawiam !

--

 
13-11-09 21:40  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Mi jego wątki nie umykają;). Od lat myję mu głowę, namawiam do malowania, ale ma łeb zakuty jak średniowieczny rycerz :)))

Ale co tam - to jak sobie radzi ze standardem i retuszem ratuje mu jeszcze życie. W innym przypadku taki pancerny czajnik zamiast głowy juz dawno pociągnął by go na dno ;)

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
16-11-09 22:30  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Kurcze, jak się potrafi w standardzie tak idealnie odzwierciedlać oryginalne elementy na modelu, to i nie trzeba malować. Pięknie to wszystko wygląda, a już założę się, że jak połączysz te wszystkie elementy wózka razem, to efekt będzie identyczny jak na tej fotce z ostatniej aktualizacji. Brawo StuG, rewelacja!!!

 
17-11-09 11:49  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

A może tak dla mniej wprawnych manualnie mały tutorial odnośnie tych wszystkich kopułek? Próbuję sobie wyobrazić jak dysponując tyłem pędzla można osiągnąć tak wspaniały efekt i ... jakoś nie potrafię. Zdradź jakich czarów używasz please!

--

 
17-11-09 20:15  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
Yautay 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Grześ -to co robisz, powala na kolana i motywuje innych :)
Z przyjemnością oglądam Twoje prace!
Pięknie, pięknie...


Pozdrowionka!
Michał

--

 
18-11-09 18:40  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Ale mi Panowie smarujecie:-)
A już jak Przemo i Qń mi tutaj coś o detalach rozprawiają, to zwieracze mi puszczają:D Gdzie tam mnie maluczkiemu do mistrzów kartonowych:D
H-34 - postaram się coś wypłodzić, ale jak tylko przebrnę przez ten etap, który mnie przyprawia już o rozwolnienie:-)

Cięcie i składanie śrub wykonane, ale nie będziemy sobie zajmować miejsca na forum *******ami:-)

Natenczas powstał kontrolnie pierwszy wózek :


Dla jasności - koła przyłożone tylko na sucho. Zdjęcie, a przede wszystkim jego kolorystyka też do du...szy, wybaczcie, to tylko fotka poglądowa, chciałem się czymkolwiek pochwalić:-) Cały wózek trzyma się na razie na BCG - jak już będzie wszystko ułożone, to skropię go w paru miejscach klejem cyjanoakrylowym, by mi się nie rozleciał:-)
Ogólnie rzecz ujmując - masakra jeśli chodzi o złożenie takiego wózka - wszystko trzeba wykonywać praktycznie w powietrzu, w dodatku mając siedem rak i dwanaście par oczu:-) A trzeba przecież spłodzić z tego coś konkretnego i równego... nie jest to proste:-)
Na razie z grubsza przypomina to to oryginał... chyba:D

Walczę dalej:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
18-11-09 20:45  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Grześko ,gdyby mnie kolano nie bolało... to bym kleknął przed takim wózkiem i Autorem z podziwu .Wybacz,ale muszę kolan oszczędzać na zimowe figle na śniegu .

--

Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER



Post zmieniony (20-11-09 21:12)

 
18-11-09 21:38  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Mega szacun - że tak to nowocześnie ujmę...;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
18-11-09 22:07  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

StuGu, nie pitol. Masakra to jest to, co w tej chwili pokazales :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
18-11-09 23:39  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Co za koleś. Wygląda to trochę lepiej od orginału, a On jeszcze marudzi...
....zboczeniec.
Aha, w relacji Kujota z budowy Mardera, ktoś coś tam pisał o klejeniu i osiąganiu efektów w standarcie. Tą relację powinien sobie ustawić jako strona startowa ; )

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
20-11-09 17:09  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Udało się jakoś zebrać do kupy te cztery wózki :


Nie wiem, jak jeszcze wczoraj zdołałem, będąc po 13-godzinnym maratonie instalacyjno-krakowskim, zlepić resztę, ale jeszcze nie zginąłem:-) Tym razem, jak widać, wersja "bezkołowa" - takiej jeszcze nie widzieliście:P

Pozostaje teraz przykleić wszystkie koła do kadłuba... ale na to trzeba mieć kilka godzin spokoju:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
20-11-09 18:25  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Osiągnąłeś bardzo relistyczny wygląd tych elementów.
Patrząc na nie łatwo można sobie wyobrazić,że są piekielnie ciężkimi kawałami żelaza...;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
20-11-09 19:20  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Bardzo realistyczne! Super efekt!

--
Pozdrawiam!

 
22-11-09 21:23  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Karakon, prusaczek:-)

Na razie tradycyjnie - na samym BeCeGie:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
22-11-09 21:28  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 21
Galerie - 26


 - 46

Najs. Skończysz do czerwca ?

 
22-11-09 21:36  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Mam nadzieję:-)
Teraz to przeciez z górki... dokleić wszystkie koła, gąski, pływaki, dupersznity i już:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
22-11-09 21:44  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Miesiąc znamy , a rok ?

;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
23-11-09 02:40  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Jakby to ujął M. Stuhr - Lewelacyjnie Grzegorz ;-)

Pzdr

--

 
26-11-09 19:22  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Zrobiłem kolejny mały krok człowieka, a ileż on znaczy dla ludzkości:-)


Tak... maszkar będzie stawiał pierwsze kroki... znaczy obroty kółek:-) Sukces, że się wszystko nie rozjechało, aczkolwiek do końca to efekt mnie nie zadowala:-) Wydaje mi się, że coś tutaj jest przeskalowane, za małe szczeliny między kołami wyszły. Chociaż z drugiej strony można się cieszyć, ze nie naszły na siebie:P
Do szybkich i twardych jak skała połączeń kół z wózkami użyłem rozcieńczonego kleju do drewna express firmy pattex - nieźle trzyma i naprawdę szybko usztywnia wszystko, co się nim posmaruje:-) Dalszych instrukcji jego wykorzystania nie będę podawał:D

W międzyczasie...

...dopracowuję koła napędowe - śrubki, nity czy inne ustrojstwa. Środkowe tuleje jeszcze nie przyklejone, ale to z uwagi na łatwiejszy dostęp dla palucha przy umiejscawianiu kół na wannie kadłuba:-) Chyba poczekam z zamontowaniem ich na kilka gotowych ogniw, by potem nie piłować zębów, trzymając cały model w łapach:-) Acz korci, kroci:-)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
26-11-09 20:56  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Pięknie !

--

 
26-11-09 22:55  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 21
Galerie - 26


 - 46

No proszę, Grzesiu się wziął, się skupił i robota od razu ostro poszła do przodu :) Wyjątkowo te małe pancerne karaluchy Ci wychodzą.

 
27-11-09 01:19  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

I kolejne 2 godziny roboty...

...i karaluch otrzymał coś ok. 180 wyretuszowanych wypustek zwanych dalej nitami - tym razem w wersji podbrzusznej, lub, jak kto woli, dennej:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
27-11-09 07:31  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Fantastiko orgazmiko. Teraz "tylko" gąski i gotowe ; )
A tak BTW, to co, na jakim L4 jesteś że tyle czasu na klejenie masz? ; )

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
27-11-09 11:57  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
bronek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Witam StuG,

Przyglądam sie z uwagą Twojej relacji od jakiegoś czasu i musze powiedzieć że cuda wyczyniasz z tą puszką. Ja też skeljam identycznego blaszaka i prowadze relacje na Papermodels. Przyznam się szczerze że podpatruje Twoje pomysły i wykorzystuje je przy budowie mojego czołgu i powinienem chyba napisać na niektorych podzespołach " pomysł made in StuG ". Teraz zabieram się za wózki z którymi poradziłeś sobie wyśmienicie.

Mam pytanie co do gąsienic - bedą one projektowane przez Ciebie?

Pozdrawiam i wielki szacunek za czyste i perfekcyjne klejenie

--
Pozdrawiam
Bronek

 
27-11-09 14:32  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

"made in StuG" ?? Myślałem że takie rzeczy to tylko w StuGowych relacjach ze spotkań GEKOnów :-)))

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
27-11-09 15:38  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Demon - żadne tam L4 - chyba w życiu poszedłem raz na takie cuś, gdy mi dziurę w plecach wydziobali i nie mogłem się opierać o oparcie fotela kierowcy samochodu służbowego:-) Większość prac wykonuję wieczorami, a nabieram sił po pracy, która często zamyka się w przedziale 3-4 godzinowym, chociaż płacą za 8:-) No, ale jak to mawiają starożytni Jadźwingowie - każdy ma taką pracę, na jaką zasługuje:-)

bronek - ja również śledzę Twoją walkę (o wiele szybszą) z tym modelem i nie potrafię wskazać, komu to lepiej wychodzi:-) Radzisz sobie świetnie, a jeszcze mnie wyzywasz od jakichś mistrzów kartonu:-) Gdzie tam mi do Wielkich Papierowych Mistrzów:D W każdym bądź razie mam nadzieję, że zdążysz skończyć ten model do końca grudnia, kiedy to kończy się konkurs, w którym startujesz... myślę, że i jakaś nagroda powinna wpaść:-) Na pewno skończysz go przede mną:-)
Co do gąsek - będę je wykonywał na pewno z pojedynczych ogniw i na 95% rozrysuje je sobie samodzielnie, pewnie już niedługo prace ruszą:-) Mam nadzieję, że nie wyjdą gorzej niż te do L6/40.

Łosiu - teraz to mnie obrzezałeś z wszystkich moich kartonowych pomysłów:-) A ja naiwny myślałem, że coś wnoszę do skarbnicy kartonowej wiedzy tego (i nie tylko) forum:-) Hehe:-) Relacje z GEKO faktycznie prowadzę ja, ale kimże by był fotoreporter i pismak bez mordziastych bohaterów, których jak wiadomo u nas nie brakuje:-)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
27-11-09 19:12  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Pomysły masz, jest z czego się uczyć, tego nie neguje :-), bardziej chodziło mi o zaakcentowanie faktu że coś jest wykonane IN StuG, a klimaty z rzeczami zrobionymi w modelarzach, (i z nich wychodzących, czy tam wychodzących z ich różnych części ciała) są domeną tamtych relacji ;-)) (taka tam gra słów, wiem, mam czasem ciężkie do skumania teksty :-)) )

--

Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

Post zmieniony (27-11-09 19:14)

 
27-11-09 19:48  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Genialne, wiedziałem że tak będzie, model wykonywany w standardzie a wygląda jak pomniejszony oryginał. Faktycznie ta odległość pomiędzy wózkami jest chyba za mała, ale dobrze to ująłeś, ważne że nie nachodząna siebie. Pozdrawiam Miszcza! ;-)

 
29-11-09 08:48  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Genialny model "made BY StuG" ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
06-12-09 23:04  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Zaczęło się...

...od falstartu:-)
Te oto powyższe ogniwa okazały się jednak za szerokie (chodzi o szerokość między sworzniami) i praktycznie na koło można było założyć ich tylko 5, potem już się wszystko rozjeżdżało. Przeprojektowałem więc ponownie:-)

I tak, po jakimś czasie...

...powstało w końcu to, co mnie satysfakcjonuje:-) Ponieważ jednak jak widać, przedmiotowe ogniwa gąsienic składają się generalnie z dziur - będę musiał wycinać otwory po sklejeniu. Dwie pierwsze próby nie wyszły najgorzej (choć nie wiem co na to moje siwe włosy), w przeciwieństwie do składania do kupy ogniwa w całości pozbawionego pól z literą "W", która to jest zresztą sponsorem dzisiejszego odcinka:-)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
07-12-09 08:36  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

No i się zaczęło...

Robienie dziur. Lubię takie:))

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
07-12-09 08:46  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
bronek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Jestem pod wielkim wrażeniem tych ogniwek. Chciałbym też tak potrafić sobie rozrysować samemu ale troche mi brak umiejętności i nie wiem jak się do tego zabrać :(. Jakiego programu używasz do rozrysowania? Przy komsomolcu którego planuje skleić w przyszłości przydały by mi się takie ogniwka. A o ile się nie mylę sa one dokładnie takie same jak przy naszym T-37.
Jeśli chodzi o ogniwka do mojego T-37 to narazie sie chowają przy Twoich :(

I jeszcze jedno pytanie: jakiego kleju uzywasz do klejenia ogniwek? Po moich probach sklejenia kilku i wycięcia dziurek przez podwójny karton troche ciężko mi sie wycinało a użyłem BCG. Dzieki wielkie.

--

Pozdrawiam
Bronek

Post zmieniony (07-12-09 08:55)

 
07-12-09 14:32  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Oczywiście, to co widzicie na zdjęciach to tak naprawdę półprodukt, aczkolwiek są to główne elementy ogniw, więc musiałem się pochwalić:-)

Bronek - sądzę, że dla Ciebie rozrysowanie ogniw też nie będzie stanowić problemu, zgodnie z zasadą "ćwiczenie czyni mistrza":-) Co nie oznacza, że ja osiągnąłem jakiś tam niebotyczny poziom w projektowaniu ogniw:-) Ogólnie rzecz biorąc uważam nawet, że samo zaprojektowanie ogniw nie jest trudne, byle mieć wymiary rzeczywistej gąsienicy, no a potem kilka prób i praktycznie to cała filozofia:-) Pewnie Qń to potwierdzi:-)

Do rozrysowywania ogniw używam programu CorelDraw. Ogniwo zazwyczaj składa się z najprostszych figur - kwadratów, prostokątów, kół, trapezów, są także odcinki... Nie trzeba zatem wielkich umiejętności w operowaniu Corelem, by móc samemu wykonać gąsienice czy nawet inne elementy:-) A najbardziej potrzebny jest czas:-)

Jak chcesz i masz dostęp do Corela, to mogę Ci podesłać plik z ogniwami, jak tylko go skończę, bo na razie mam 20 ogniw, a docelowo ma ich być rozrysowanych ok. 200:-) Oczywiście chodzi mi na razie tylko o te główne elementy, bo kolejene części będe dorabiał po zakończeniu pierwszego etapu budowy gąsienicy. Chyba, że wolisz zmierzyć się sam z tą materią:-)

Do sklejania ogniw uzywam BCG - acz jak wiadomo nie każdy klej tego "typu" jest dobrej jakości. Powiem Ci na pocieszenie, że ja wycinam otwory w trzech warstwach kartonu, bo stosuję technike na dwie zakładki. Uzywam jedank nieco mniej sztywnego i cieńszego kartonu (140g/m2) - podobnie zrobiłem przy okazji budowy L6/40, i całkiem nieźle to wyszło:-)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
07-12-09 19:31  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

"Jak chcesz i masz dostęp do Corela, to mogę Ci podesłać plik z ogniwami, jak tylko go skończę, bo na razie mam 20 ogniw, a docelowo ma ich być rozrysowanych ok. 200:-)"

Stug-u, czy ja dobrze Cię zrozumiałem? Masz narysowane 20 ogniw i będziesz rysował kolejne 180? Czyżby każde z nich było inne? Bo jak nie, to przecież robisz 1 ogniwo i kopiujesz je 200 razy.

Poza tym, nawet jak bronek nie ma Corela, to możesz mu podesłać plik w *.pdf - dajesz "zapisz jako", wybierasz format pliku pdf i tyle.

Jak bajki piszę o oczywistościach, to wylej mi kubeł zimnej wody na głowę. Jak chciałbyś się o coś szczegółowo spytać - tylko napisz co Cię interesuje. Postaram się pomóc na tyle, na ile radzę sobie z Corelem.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
07-12-09 21:02  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Nie no oczywiście, że robie projekt jednego ogniwa i go kopiuję:-)
Uzyłem skrótu myslowego, bo fakt faktem, w czasie, gdy to pisałem, miałem tych kopii 20, ale po 10 minutach wydruk wszystkich ogniw leżał na moim biurku:-)

Z tym Corelem chodziło mi o przesłanie pliku cdr , by można było sobie ewentualnie wprowadzić jakieś poprawki, czy coś, zobaczyć jak to jest złożone (ogniwo) i z czego się składa:-)

Sorry za zamieszanie, kubeł juz chyba niepotrzebny:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
08-12-09 09:31  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
bronek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Witam StuG,

Chodzi mi raczej o plik corela z ogniwkami ponieważ chce w przyszlości, mam nadzieje niedalekiej, sam coś zacząć tworzyć. Dzieki wielkie za taka propozycje wysłania pliku w corelu, bedzie to bardzo pomocne i dowiem się "z czym to się je" :). Tylko napisz prosze ktorą wersje corela masz żeby nie było problemu z otwarciem pliku.

W takim razie czekam na kompletne ogniwka i wtedy dam maila, bede oczywiście śledził postępy prac a ja tym czasem zabieram sie za kontynuowanie prac nad moimi ogniwkami i pozostałymi częściami składowymi układu jezdnego. Czas goni i do końca roku mam zamiar skończyć.

Mam jeszcze pytanie odnośnie malowania gąsienic. Kupiłem ostatnio farbke humbrola gunmetal i prawde mówiac nie wiem jak sie zabrać za malowanie nią gąsienic. Czy powinienem zastosować jakiś podkład pod nią? Jak do tej pory kleje samym klejem BCG. Nie bedzie problemu z pokryciem?

Dzieki

--
Pozdrawiam
Bronek

 
09-12-09 19:05  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Za bardzo nie ma czego pokazywać, ale bądź co bądź 1 etap tworzenia gąsienicy zakończony.

Wycięte główne części ogniw w ilości przekraczającej zapotrzebowanie, tak na wszelki wypadek - 220 sztuk, chociaż według realiów na jedną gąsienicę przypadało ich 82 (więc razem 164). Ale jak wiemy, tutaj może być różnie:-)


No i ścinki:-) Nie ma to jak być wyrzuconym na urlop:-) Człowiek niby ma wolne, a kark sztywny, oczy bolą a na paluchach blazy:-)

Bronek - używam Corela 9 jakby co:-) Odnośnie malowania gąsienic, zaczerpnąłem pomysł od nikogo innego, jak Qnia - pomalowałem gąski na bardzo-ciemno-szaro (Pactrą - szybciej schnie), a potem robiłem przecierki metalizerem. Nie wiem, czy gunmetal będzie dobrze krył za jednym razem, ale podkład by się pewnie przydał - tak na chłopski rozum:-) A skoro kleisz BCG, to żadnych problemów z pokryciem tego farbą być nie powinno:-)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
09-12-09 19:19  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
stach48 

 

A to przechera ( mówi że nie ma co pokazywać a pokazuje ), przyznał się że ma urlop a relacji o ostatnich wybrykach gekonów zero. Muszę mu chyba znowu podesłac wenę ( cycatą boginkę z wyspy Lesbos ) . Zrób przyjacielu przerwę z tymi ogniwami bo się zaczniesz jąkać ;))))) NAJLEPSZEGO.
P.S.-jaka to teraz chuderlawa młodzież, mnie jak byłem w wieku Grzesia to sztywniała zupełnie inna część ciała ;))))))



Post zmieniony (09-12-09 19:27)

 
16-12-09 00:34  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

I po drugim etapie:-) Utrzymane dobre tempo i szansa na dobry rezultat:-)


Tym razem bez ścinek, ale z bagażem ok. 600 minut przeznaczonych dla tych 200 ogniw:-) Ciekawe, ile mi będzie potrzebne:-)?

Teraz cięzki, górski etap, same dziury na trasie się szykują:-) A to takie delikatne stworzenia:-)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
16-12-09 06:27  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 18


 - 7

Grzesiu nie masz się czym przejmować zastosuj patent Stacha - dziób, dziób, dziob i ch.. .
Wiesz że ja w takiej sytuacji wymyśliłbym jakiś wycinak ale dla Ciebie to przecież mały pikuś.

Pozdrawiam .

Jańcio

---

" Nic nie wygląda z bliska tak ładnie , jak wyglądało z daleka ."

Oprócz modeli StuGa .

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024