FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 16Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 
07-04-10 07:18  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Gąski wyglądają bardzo realistycznie.

--
Pozdrawiam!

 
07-04-10 08:45  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Toś pojechał - kosmos nieprzeciętny. Bardzo ładnie wyszły te gąsienice.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
26-04-10 21:12  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Gąsek ciąg dalszy... acz juz na horyzoncie ostatnia prosta:-)

Przyszedł moment, gdy musiałem zdecydować, jak wykonać wewnetrzne zęby grzebienia. No cóż, dużego wyboru nie było - "aże" 2 opcje:-) Albo płaskie albo przestrzenne:> Nie muszę chyba mówić, jakie znajdują się na rzeczywistym obiekcie?:>
Słońce coraz mocniej przygrzewa, więc nastąpiło lekkie zwarcie w przewodach mózgowych i wybrałem bramkę nr 2...

Najsampierw trzeba było cholerstwo "zaprojektować" - jak to dumnie brzmi:-)


Wyszło jak powyżej:-) Kombinowałem z różnymi wariantami, ale najlepszą dla mnie opcją okazała się ta właśnie - sklejenie trójkątnego "rdzenia" z dwóch warstw papieru, a "uszy" z jednej. Wspomniany "papier" to cienki karton o gramaturze 140.

No a po wycięciu i uformowaniu...

...wyglądało to tak. Niestety, pomimo usilnych poszukiwań, nie znalazłem 1-groszówki, wybaczcie:P Musicie się zadowolić moim palcem grzebalcem:D

Na koniec rzut oka na to, co dzisiaj udało mi się doprowadzić do sub-finału:-) W końcu przymusowy urlop do czegoś zobowiązuje (chociaż zmyłem również ptasie kupska z samochodu i spaliłem śmieci:-)))

W makro ohyda, ale jak będzie pomalowane, przybrudzone, na kołach i z daleka... ujdzie:-)

Tymczasem do następnej odsłony:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
26-04-10 22:04  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Fiu,fiu...
Oby wszyscy mieli takie zręczne palce-grzebalce ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
28-04-10 17:28  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

no no... :-)

pozdr,
k.

 
15-05-10 16:16  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Końcówki mają to do siebie, że wymagają największego wysiłku i wyzbycia się resztek energii, a postępy są mało widoczne:-)

Ukończyłem w końcu malowanie gąsienic kolorem bazowym, którego mam nadzieję, ani trochę nie będzie widać po zakończeniu prac - nie do końca o taki kolor mi chodziło, chociaż w L6/40 wykorzystałem tę samą farbę, acz odcień był o wiele ciemniejszy:-) Inna sprawa, że tam ogniwa były prawie pełne, tutaj same dziury, więc...:-)

Następnie zacząłem niestety kombinować, co o mały włos nie zakończyło się katastrofa i spisaniem modelu, a głównie gąsienic na straty:-) W mojej głowie zaświtał wyraz "wash", no to spróbowałem:> Pech chciał, że jak durny cymbał zastosowałem wash wodny... Ponieważ gąsienice były sklejane praktycznie samym BCG, co światlejsze umysły mogą sobie wyobrazić, co się potem stało...

W każdym razie udało mi się uratować rozpadające się tu i ówdzie ogniwa, dwa musiałem wyrzucić - na szczęście mam ich jeszcze spory zapas. Odetchnąłem z ulgą, chociaż w międzyczasie wyrzuciłem wszystkie osoby w pobliżu mnie:-)

Musiałem teraz dopasować długość gąsienic - kwestia jednego ogniwa z każdej strony. O ile z lewej było bez odcinania jeszcze znośnie-wisząco, to z prawej tragedia. Decyzja była szybka - odcinam po jednym ogniwie. Zamajaczyły mi duchy przeszłości, ale...


... jak widać na załączonych obrazkach, wyszło całkiem znośnie:-)
Kadłub został wcześniej polakierowany, przy czym góra wstępnie lakierem błyszczącym Model Mastera, a dół już finalnie 2 x błyszczącym i raz matową Pactrą. teraz gąski i wannę trzeba będzie nieco ubrudzić.

Jeszcze wcześniej wykonałem karabin maszynowy, którego lufa jest nieco cieńsza, niż to wynika z szablonu zawartego w opracowaniu. Głównie dlatego, by kaliber mniej więcej się zgadzał:-) Cały karabin to oczywiście 2 igły lekarskie i kawałki papieru:-) Niestety, źle umieszczona kropka na dziurkę dolnej części karabinu spowodowała, że właśnie ta część nie jest do końca równoległa z górną, ale walić to:-)

A zanim jeszcze dopasowywałem gąsienice, wykonałem w iście ekspresowym tempie pływaki - dwa wieczory:-)


Samo ich sklejenie udało mi się lepiej niż przypuszczałem (zważywszy na fakt, że pływaki w Pz.Inż. 130 mnie pokonały), chociaż daleko im do doskonałości. Ale jak na pierwsze pływaki w życiu nieźle:P

Po przymierzeniu pływaków ukazała się niestety goła prawda...


Okazało się, że pływaki nie pokrywają w całości gąsienic, albo inaczej - gąsienice spod nich wyłażą! Z początku pomyślałem - "zwaliłem gąski, za szerokie". Ale potem zacząłem uważnie przyglądać się zdjęciom i rysunkom T-37. W końcu nie miałem wątpliwości - pływaki są za wąskie o 2-3 mm!! Kilka razy obliczałem - nie może być pomyłki. Szerokość T-37 to 2,10 m (chociaż widziałem też 1,94 m, ale nie pasuje mi to), co w skali 1:25 daje nam 8,4 cm, czyli 84 mm razem z pływakami. Tymczasem kadłub w modelu ma ok. 58 mm, a pływaki po 10 mm każdy, co daje w sumie 58+2x10=78 mm. Po odjęciu 84-78 = 6 mm. Dzieląc przez 2 daje nam to 3 mm.

Obliczenia obliczeniami, ale co z tym zrobić, to nie wiem. Mam co prawda pomysł, by z drugiego egzemplarza podkleić ściankę boczną pływaka i dokleić od strony zewnętrznej, ale czym to okleję? Jestem w kropce. I to z ręką w nocniku:>

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
15-05-10 17:37  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Gąsienice wykonałeś rewelacyjnie, dla mnie osobiście nie do wykonania w taki sposób jak Ty to zrobiłeś. Co do pływaków, to pewnie musiałbyś zaprojektować samemu ich odpowiednie wymiary, no ale to wymaga projektu, wydruku itd. Najlepiej, jak sam napisałeś posłużyć się drugim egzemplarzem, z tym, że wyciąć pływaki z zapasem (jeśli jest taka możliwość) brakujących 2-3 mm, czyli nad linią oryginalnego ich wymiaru.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
15-05-10 17:57  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Ani projekt, ani tym bardziej wycięcie pływaków z nadmiarem 2-3 mm nic nie da - nie będę malował niczego ani domalowywał, bo w zyciu nie osiągne kolorystyki choćby zblizonej do tej z wycinanki. Jedyne co mi przyszło na mysl, to zakup trzeciego egzemplarza i wycięcie poszycia pływaków posiłkjując się spodnią częścią wanny kadłuba. Jak wiadomo, znajdują się tam narysowane nity, więc trzeba by pomysleć o ich zakamuflowaniu.

Inna sprawa, że najbardziej gąski wystają z przodu, na wysokości kół napędowych, które wydaja mi się ciut za duże, no i jak teraz widzę, mogłyby być delikatnie bliżej wanny.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
15-05-10 18:13  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
bronek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Czołg bliźniak rewelacja, gąski nie mam słów co do efektu jaki uzyskałeś StuG :)
Co do pływaków - rzeczywiście są za wąskie ale u mnie gąski wyłażą spod nich około 1mm z każdej strony. Szczerze mówiąc nawet nie przyszło mi do głowy że mogą być za wąskie.
Ja bym swoich pływaków nie poprawiał bo jeszcze bym popsuł i stałby bez pływaków:)

Z przodu gąski są u mnie prawie idealnie zakryte przez pływaki - może koła napędowe źle skleiłem :P


Czekam z niecierpliwością na galerię końcową.

--

Post zmieniony (15-05-10 18:17)

 
16-05-10 09:34  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
stach48 

 

No tak ortodoksi tak mają. Grzesiu a rozwiązanie jest proste. Skończ go z tymi wadami a ja kupię trzy wycinanki i się wymienimy. Ja go postawię na honorowym miejscu (co spojrzę to będę za Tobą tęsknił) a Ty sobie zrobisz drugi z szerszymi ciut pływakami. Napewno skończysz go przed 2015 rokiem i będzie ok.;))))) NAJLEPSZEGO

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 16Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024