FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 16Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 
27-05-10 17:07  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Witam po raz kolejny, najprawdopodobniej w przedostatniej odsłonie kolejnego dramatu modelarskiego pt. : "StuG rzeźbi";-)

Opisane wcześniej problemy z gąsienicami wystającymi spod błotników spowodowane były (po wnikliwej analizie oczywiście) przez ździebko za szerokie gąsienice (kto zaprał to wiadomo - szczególnie, że chciało mi się dorabiać jeszcze imitacje końcówek osi sworzni ogniw) oraz nieco zbyt dużą odległość układu jezdnego od boków wanny kadłuba (to już nie moja wina:-)). W każdym razie uprzejmie donoszę, że niedociągnięcia te, jeśli nie zlikwidowane, to zostały w bardzo poważny sposób zminimalizowane - teraz są do przyjęcia:-)

Nie wchodziła w grę przebudowa całego układu jezdnego, ale odstające nieco koła napędowe zostały wyrżnięte w pień żyletką, przeszlifowane u podstawy i ponownie założone:-) To poprawiło dość znacznie ułożenie gąsienic, ale zdecydowałem się jeszcze na doklejenie boków pływaków zarówno od wewnętrznej jak i zewnętrznej strony (oczywiście z drugiego, zapasowego egzemplarza:-)) Teraz dopiero mogłem odetchnąć - mniej więcej wszystko wyglądało prawidłowo:-)

W dniu wczorajszym uruchomiłem pędzle i pigmenty, co spowodowało mycie rąk co 10 minut, szczególnie, że naniosłem aż 4 kolory - czarny, ciemna ziemia, jasna ziemia i odrobinę ciemnego kurzu. Najgorzej pracowało się przy gąsienicach, w szczególności, gdy odpadały kilkukrotnie wewnętrzne zęby zahaczone przez włosie pędzla:-) Potem przetarłem gąski i wannę metalizerem.

W każdym razie efektem mojej pracy było wstępne zakończenie dolnej części modelu, chociaż muszę jeszcze dokonać pewnych małych korekt:-) Przede wszystkim przykleiłem pływaki, które ukazują teraz model w innym świetle:-) To, co udało mi się do tej pory zrobić, przedstawiam na przebitkach poniżej :



Górna część modelu jest pokryta dwoma warstwami błyszczącego lakieru, będzie jeszcze zmatowiona trzecią warstwą. Wcześniej wykonałem łopatę, łom (czy co to tam jest::-)), zmieniłem i dokończyłem reflektory, zamontowałem i pomalowałem rurę przelewową, a kilka drobiazgów czeka jeszcze na ostateczny szlif i montaż:-)

Myślę, że niedługo będę mógł wreszcie wrzucić galerie końcową:-)


Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
27-05-10 17:45  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

R E W E L A C J A

Tyle mi przychodzi na myśl patrząc na każdą stronę relacji :-)

Niech moc będzie z Tobą ;-)

Pozdrawiam !

 
27-05-10 19:08  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Oj ładne to maleństwo, ładne. Dajesz czadu kolego. Kolejna perełka do oglądania we Wrocku.

Pozdrawiam

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
27-05-10 19:09  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Czapki z głów Stugu, ale kończ Waść bo Wrocław czeka .
Nie myślałem , że znajdę kiedyś piękno w tych dziwacznych pojazdach sprzed 1943 ,a Ty swoją relacja to spawiłeś.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
27-05-10 22:55  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Kapitalnie to wygląda. Ty nie musisz malować tych pokraków, bo niewiele im brakuje do tego, by wyglądać jak te pomalowane i wyszlifowane niczym pupa niemowlaka. Robota najwyższych lotów i jeszcze te drobne przykurzene. Jest niesamowity efekt.

--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 
27-05-10 23:06  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Patrząc na te fotki ma się wrażenie, że za chwilę pojazd zapuści silnik i odjedzie. Misterna robota ! :)

--

 
28-05-10 09:52  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Uuuuu, Bracie...!
Ale "czad" !
Po zmatowieniu bedzie jeszcze lepiej.
Przed galerią zwiększam domowy zapas Relanium...

Mam nadzieję pomacać we Wrocławiu;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
28-05-10 15:40  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
Bartek D 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Powala na kolana ...

--
Ale bowiem gdzie jest skarb Wasz,tam będzie i serce Wasze...

 
31-05-10 17:27  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Zakończenie budowy modelu jest dla modelarza tym, czym dla Alberta Sosnowskiego znokautowanie Witalija Kliczki:-) Przyszedł czas, że padło na mnie, udało mi się nareszcie skończyć ten miraż rosyjsko-niemiecki:-)

Z jakim skutkiem? Mogło być lepiej w paru miejscach, ale ponieważ gorzej też mogło byc, więc nie ma co narzekać:-) Kolejne modele są po to, by podnosić swoje marne kwalifikacje w zakresie ich budowy, więc wszystko jeszcze przede mną:-)

Dla świętego spokoju dodam, że ostatnimi czynnościami przy budowie były : przytwierdzenie łopaty, łomu, reflektorów (jeden jest celowo nieco rozbity:-)), sygnału dźwiękowego i dorzucenie czegoś "od siebie" - czyli łańcucha:-). Potem to już tylko lekki brudzing na górze i smaganie kadłuba suchym pędzlem w kolorze steel:P Reszty grzechów nie pamiętam, serdecznie za nie żałuję:-)

A oto i galeria :
















Pokuszę się jeszcze o małe podsumowanie opracowania.
Generalnie model nie stwarza problemów, o ile mamy trochę doświadczenia i siły woli, by wykonać dość skomplikowane i delikatne podwozie czołgu. Na pewno nie jest to model prosty, jak sugeruje autor, chociaż może się taki wydawać.

Tak jak pisałem wcześniej, wydaje mi się, że wszystkie koła są ciut za daleko od wanny kadłuba. Elementów, które są do niej bezpośrednio przytwierdzone radzę po prostu nie podklejać kartonem 0,5 mm.

Sprawa szerokości kadłuba i pływaków, która nie dawała mi spokoju, okazała się w sumie banalna : Marek Góral (autor) podał złą szerokość w opisie, natomiast wymiary w skali są jak najbardziej prawidłowe:-) Stąd wniosek, że nie warto ufać Wikipedii (właśnie tam podano tę felerną wartość szerokości kadłuba):-)

Jak coś mojemu starczemu umysłowi się przypomni to jeszcze doskrobię:-) A jak nie, to z pytaniami walcie jak w dym:-)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
31-05-10 17:44  Odp: [Relacja/Galeria] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

Mały , ale bardzo bardzo efektowny model, szczególnie w Twoim wykonaniu, tak samo było z L6/40- palce lizać ;]
gratuluję i czekam na kolejny modelik ;]

--
*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 16Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024