FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
31-07-08 08:57  Odp: [technika] Klejenie laserowo ciętych szkieletów > 1mm
ZzB   

Vansen napisał:
> butapren ten właściwy ma dwie odmiany
Jest jeszcze jedne wynalazek - butaprem (przez M jak Maria na końcu).
Kupiłem w półrocznym odstępie czasu dwie tubki i obie nadawały się do natychmiastowego wyrzucenia.

Jeśli chodzi o Butapren - możliwość korekty daje tylko wtedy, kiedy jest jeszcze płynny. Jak trochę podeschnie - łapie nieomal natychmiastowo (używam tego sposobu do naprawiania butów - smaruję obie powierzchnie i zostawiam na kilka minut. Jak przestaje się lepić do palców ściskam klejone powierzchnie i voila)

A'ha...
Szewcy - przynajmniej u mnie na wsi - używają specyfiku o nazwie Pronikol.

Miłego dzionka

 
31-07-08 10:04  Odp: [technika] Klejenie laserowo ciętych szkieletów > 1mm
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

W tym sęk by nanieść warstwe dającą poślizg części. Wiem- jak już zeschnie to pozamiatane. Ale przy odrobinioe treningu można sobie poradzić.
Pozdrawiam

--

 
31-07-08 15:02  Odp: [technika] Klejenie laserowo ciętych szkieletów > 1mm
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Jak butapren przyschnie to jest tylko jeden sposób zrobienia korekty, nasączyć powierzchnie klejoną rozcieńczalnikiem nitro.Po tym zabiegu możemy przesuwać oraz robić korekty jakie nam sie żywnie podoba.Tą metodą przesuwałem nawet wielkie powierzchnie typu - pokład.Niestety jest jeden mankament takiej metody a mianowicie taki iż po nasączeniu rozcieńczalnikiem butapren traci częściowo swoje właściwości .Dlatego rozcieńczalnik należy stosować z umiarem, tylko tyle ile trzeba. Poza tym zarówno butapren jak i rozcieńczalnik rozpuści nam wydruki z ksero i drukarek laserowych.
Nie wierzycie to spróbujcie......

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024