FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
28-07-08 15:47  [free model] de Havilland TigerMoth
siennia 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5


 - 2

Witam!

Na Kartonbau pojawił się wątek z modelem de Havilland TigerMoth do ściągnięcia. Model w malowaniu czeskim, skala 1:33 Jeśli ktoś nie widział poniżej link

http://www.kartonbau.de/wbb2/thread.php?threadid=16974

Pozdrawiam

--
Ukończone:
Fokker E.III <> Avia S-199 <> PWS-50 <> Avia B 534 <> Lublin R-VIII bis <> PZL-P11C <> A6M2 Zero <> Fokker Dr.1
Pod nożem: ???

 
28-07-08 15:52  Odp: [free model] de Havilland TigerMoth
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

siennia napisał:

> Model w malowaniu czeskim

Tak bardzo czeskim, że powiedziałbym wręcz, że holenderskim :)

PZDR. Mała Mi

--
It'll End In Tears

 
28-07-08 15:55  Odp: [free model] de Havilland TigerMoth
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Latający Holender jak się patrzy.
Też ten wątek zauważyłem parę dni temu ale coś ten plik pdf nie do końca mi działa. Nie wiem czy to wina mojego oprogramowania ?

--


 
28-07-08 16:09  Odp: [free model] de Havilland TigerMoth
siennia 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5


 - 2

Faktycznie, holender jak malowany :) Mój błąd, przepraszam. Nie zauważyłem tych żółtych kropek, no i flagi na stateczniku.
A pdf faktycznie przymula. Ale "chwila" cierpliwości i się otwiera.

--
Ukończone:
Fokker E.III <> Avia S-199 <> PWS-50 <> Avia B 534 <> Lublin R-VIII bis <> PZL-P11C <> A6M2 Zero <> Fokker Dr.1
Pod nożem: ???

 
29-07-08 08:15  Odp: [free model] de Havilland TigerMoth
KayFranz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Zgadza się, z zawodowej ciekawości obejrzałem jak jest zrobiony, bo chciałem sobie przemalować na polskie barwy. Powiem tak: można było i w taki sposób nadać kolor powierzchniom, ale zapewne autor miał mocarny komputer i nie "szczypał się", więc tak zostawił. Taki efekt da sie zrobić i szybciej i mniej obciążając komp. Chyba, że miała tu miejsce, co podejrzewam, konwersja z jakiegoś innego programu i w taki sposób "poszatkowane" zostały powierzchnie - po prostu teraz składają się z setek cieniutkich linii. To tak, jakby w celu uzyskania np. deseczki, skleić ją z zapałek. Niby też można...
Przeróbka jest możliwa, trzebaby narysować linie podziałów od nowa. A i bebechy - jak już - to także.
A model zaintrygował mnie też z innego powodu - od paru miesięcy na dysku mojego kompa leży "rozbabrany" kadłub od DH-60 GipsyMotha...

 
29-07-08 09:14  Odp: [free model] de Havilland TigerMoth
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Zassany, wrzucony do oczekujacych :) A przemaluje go w taki desen:


(Zdjecie za wikipedia)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
02-08-08 19:45  Odp: [free model] de Havilland TigerMoth
Aviator 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 8

Szkoda, że toto się ukazało ale nic to. Nie pierwszy raz coś rozpoczętego powędruje "ad kosz" ;)

--
aviator
http://aviator48.blog.onet.pl

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024