FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
12-03-10 10:10  Odp: [R] Type 5 CHI-RI - Modelik - zmagania weekendowe.
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3


A tymczasem pociągnełem zęby bo jakieś takie zbyt khaki były.



Oraz zaczełem wydech. W środkowej części wycięty został otwór wydechowy i dodałem paseczek na około tego otworu który tam powinien być. Po czym nastąpiła przymiarka okazało się że te wenętrzne części są za długie. Szybka decyzja tniemy. Należy zmniejszyć tak o około 11-12mm. Co do tej siateczki która osłania tłumiki też nie jestem pewien czy jest poprawna. Gdyż znalazłem na sieci kilka zdjęć tego czołgu z zupełnie inna. Rura równiez maźnięta rustem. Kolor normalnie jest ciemniejszy flash go rozjaśnił za bardzo.



A tak wygląda tył modelu z Fine Molds 1/35


I to narazie tyle na dziś.

--
pozdro.


 
30-06-10 09:51  Odp: [R] Type 5 CHI-RI - Modelik - zmagania weekendowe.
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

Co by nie usnąć w monotoni jednego modelu porobiłem trochę przy tym. Dziś bez zdjęć.

Dokończyłem wklejanie trójkącików w koła jezdne. I już miałem kończyć kiedy ostały mi się 2 koła a trójkącików 0. Myślałem że może zgubiłem ale 12 sztuk to raczej niemożliwe. Tak więc dla następnych sklejających warto dorobić te brakujące odrazu przy wicinaniu tych co są.
Teraz muszę powyznaczać środki okręgów w obręczach i cyrkielek w ruch. A można było pozaznaczać środki okręgów. Niestety żadne koło w tym modelu nie ma tego zaznaczonego.

--
pozdro.


 
30-06-10 11:13  Odp: [R] Type 5 CHI-RI - Modelik - zmagania weekendowe.
stach48 

 

Te środki okręgu są z kategorii 'mała rzecz a cieszy". Nie wiem dlaczego ich wyznaczanie nie jest jeszcze standardem bo niektórzy robili to już tak dawno że zapomniałem kiedy;))))) NAJLEPSZEGO

 
14-11-10 23:04  Odp: [R] Type 5 CHI-RI - Modelik - zmagania weekendowe.
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

Witam.

Ogólnie panujący brak czasu w dużym stopniu dopadł i mnie. Jeżeli chodzi o sam model praktycznie został ukończony co można było zobaczyć na konkursie w Krasnymstawie. Ale zanim zaprezentuję galerię końcową napiszę jeszcze co nieco z budowy, a jest o czym pisać.

Zaczynając od kół napinających na wstępie napisze iż brakuje 2 części o oznaczeniu 25e. Jak widać na zdjęciach nieco zmodernizowałem orginalny projekt podklejając niektóre obręcze tekturą.



Złożone na sucho koła które w całości zostały założone podczas zakładania gąsiennic.


Koła podtrzymujące tu właściwie bez żadnych niespodzianek. Wymieniłem tylko trzonek/oś koła na na gwoździk. Koła te założone zostały po założeniu gąsek.


Rysunki złożeniowe zawieszenia.


Części wahaczy. Bez większych problemów.

I przymiarkowo.

Do ustawienia wahaczy jest wzornik/przyrząd. Od siebie mogę dodać iż właściwie jest zbędny gdyż wahacze należy przykleić tak by wystawały 3mm od kadłuba.

Odłony sprężyn zawieszenia i same sprężyny. I tutaj mamy kolejny błąd same części 27b są za długie. Wymieniłem je na odcięce do odpowiedniej długości wykałaczki szaszłyków z nawiniętymi na końcach drutem. Samą długość dobrałem metodą przymiarki.


I kolejne części na wieżyczce a za dużo to tam nie ma. Okular peryskopu i kompletny właz.

Drugie działko na kadłubie. Obok będzie jeszcze K-M.

Osłony osi kół jezdnych.

Wydech co by nie był taki rustowaty potraktowałem jeszcze czarną suchą pastelą.


I tak całościowo to co mi się udało zrobić zdjęciowo. Kolejne zdjęcia będą już w galerii końcowej. Jak tylko uda mi się znaleźć troszkę czasu.


A w międzyczasie zapewne uda mi się odpowiedzieć na pytania jeżeli takowe będą.

--
pozdro.


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024