FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
09-02-09 02:03  Odp: [R] Type 5 CHI-RI - Modelik - zmagania weekendowe.
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

A wiec tak kolejna odslona.

Pracy duzo zawodowej jak i przy modelu. Wlasciwie to jeszcze niektore zdjecia powinienem byl wstawic w zeszlym roku. Duzych postepow nie widac gdyz wiekszosc czasu zajelo mi wycinanie elementow. Niestety kola nie mialy zaznaczonych srodkow okregu a wycinanie nawet cyrklem nie szlo mi najlepiej. :ble:

Napinacze kola napinajacego:

Kolo napedowe pomalowalem wypelnienie.

Zaczete wachacze.

Kola jezdne to narazie tylko 4 elementy. Na ostatnim zdjeciu rowniez rysunek zlozeniowy kol z wachaczem.


to narazie tyle cdn.

--
pozdro.


 
03-03-10 09:56  Odp: [R] Type 5 CHI-RI - Modelik - zmagania weekendowe.
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

Od ostatniego wpisu troszkę czsu mineło ale jak to się mówi co się odwlecze to nie uciecze :-).

A u mnie wschód nadal na tapecie. Jako że należało by kończyć temat zawieszenia w tym modelu bo inne modele czekają :-) :. Ciąg dalszy kół jezdnych. Trochę zabawy było z wycinaniem pasków, jakoś takie ułożenie nie bardzo daje ich szybkie wycinanie. Bandaż nie retuszowany dlatego że będzą pomalowane. Troszkę części koła jeszcze posiadają tak że carry on ...


Już nawet emotki mi się na model rzuciły.


http://www.youtube.com/watch?v=CB17uWuBrL0

--
pozdro.


 
03-03-10 15:42  Odp: [R] Type 5 CHI-RI - Modelik - zmagania weekendowe.
Matiz1911 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Już się bałem ,że projekt padł . Bardzo ładnie kółeczka wychodzą :)

--
SRH Gloria-Viktoria 1914

Zrobione : Fokker Dr.1, Chi-he, Messerschmitt Bf-109/F4 trop, Flak 38,Polikarpow I-16, Fokker D.VII
Robiony : P38-G Lightning

 
05-03-10 09:47  Odp: [R] Type 5 CHI-RI - Modelik - zmagania weekendowe.
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

I ciąg dalszy kółeczek jezdnych. A jak widać troszkę ten modelik ich ma. Jeden wahacz ma zamontowane 4 sztuki a samych wahaczy jest 4 na stronę.


Bandaże już pomalowane, w niektórych miejscach lekko mi się przeciągneło ale nie przejmuję się tym dlatego że na zewnętrzne strony idzie jeszcze dodatkowy pierścień więc on przykrywa te przeciągnięcia.

I kolejne części. Te trójkąciki idą do środka koła, a małe obręcze pomiędzy koło i ramię wahacza.


--
pozdro.


 
05-03-10 10:03  Odp: [R] Type 5 CHI-RI - Modelik - zmagania weekendowe.
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Było przy tych kółkach trochę roboty ale efekt wyśmienity.
pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
05-03-10 10:52  Odp: [R] Type 5 CHI-RI - Modelik - zmagania weekendowe.
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

pol to jeszcze nie koniec tych kółek. No można powiedzieć że to dopiero jakieś 50-60%.
Na tym zdjęciu: http://images50.fotosik.pl/60/99f46a347caca86c.jpg jest rysunek złożeniowy całości więc widać ile jeszcze brakuje.

--
pozdro.


 
05-03-10 11:16  Odp: [R] Type 5 CHI-RI - Modelik - zmagania weekendowe.
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

To życzę Ci dużo wytrwałości i takiej samej precyzji jak dotychczas.
Pozdrawiam.

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
05-03-10 14:22  Odp: [R] Type 5 CHI-RI - Modelik - zmagania weekendowe.
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Fajnie ci on wychodzi. No to trochę będziesz miał u siebie japończyków :)

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
05-03-10 15:40  Odp: [R] Type 5 CHI-RI - Modelik - zmagania weekendowe.
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

Ano będzie ich troche na półce ;-). I tak już Japonia dominowała moją pancerkę.

--
pozdro.


 
08-03-10 10:11  Odp: [R] Type 5 CHI-RI - Modelik - zmagania weekendowe.
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

Ciąg dalszy walki z zawieszeniem. Tak niestety jest to walka, a dlaczego o tym za chwilę.

Wycinanie trójkącików do kół jezdnych podzieliłem sobie na etapy. Które mam nadzieję zobrazują zdjęcia. Na początek pociełem na paseczki.

Następnie odcinam odcinek pod kątem płaskim przyłożeniem ostrza do papieru. Można też do tego użyć żyletki.

W identyczny sposób jak poprzednio odcinam już gotowy trójkącik.

I mam gotowe trójkąciki. 6 sztuk x 32 koła.

I już przyklejone trójkąciki, małe obręcze i złożone na wahacz na próbę.

Jak narazie mam przyklejone trójkąciki do połowy kółek.


Postanowiłem złożyć koło napędowe do końca. Myślałem że będzie ok i tu się pomyliłem. Zaczeła się walka trwająca kilka godzin. Kolejne części do siebie przestały pasować.
Dobrze że do trzpienia koła dorobiłem sobie wręgę. Podobną dorobiłem do stożka. Który musiałem odcinać bo po przymiarkach okazało się że rozstaw zębów nie pasuje do gązki.
I tak oto musiałęm zeszlifować około 0,2-0,3 mm nie wiem robiłem to na oko pasując pierścień zewnętrzny stożkowy z pierścieniem z zębami do gąsek. Przy pierścieniu zewnętrznym stożkowym pozbyłem się drugiego który miał być zewnętrznym a okazało się iż był mniejszy wymiarowo. Więc poleciał do kosza a od środka ten został pomalowany. A że farbka pasuje idealnie więc ciężko zauważyć różnicę. Tak spasowane części dostały poprzeczki które również musiałem lekko przykrócić. Pierścień z zębami nie dostał wklejki środkowej bo by jeszcze dodatkowo przeszkadzała i zaniżała średnicę wewnętrzną. Dopiero w tym momencie mogłem przykleić pierścień z zębami i kolejne części na trzpień koła. Nie wiem kto testował model, na jakim etapie pojawiły się błędy ale koło napędowe jest narazie największym bąblem.


Zanim przykleiłem osłony przekładni kół napędowych musiałem nadciąć błotniki inaczej koła by były krzywo ustawione.

Przednie zaczepy holujące.


A tak wygląda siateczka wycinana laserowo jaka znajdzie się na wydechu.


I to narazie tyle na obecną chwilę ...

Ciekawe jak będzie dalej.

--
pozdro.


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024