FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
21-06-08 20:48  [G] Rosyjski krążownik ASKOLD , JSC 1:400
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Zacząłem go robić w kwietniu ubiegłego roku, ale jak to bywa, musiał odstac swoje ;)
Model z nowego wydania, poprawionego o niebo w stosunku do starego (stare też kleiłem, bardzo przyjemna robota). Poprawiony jest merytorycznie i oczywiscie druk jest nieporównywalnie lepszy. Jedynie pokład sie wydawnictwu w nowym nie udal, to dorobiłem go sam- pierwotnie była to nieudolna imitacja płyt pancernych, ja zrobiłem deskowany- podobno taki był z wierzchu.
Poza tym od siebie dałem żurawiki sieci p.torp [ w projekcie były tylko narysowane].
Troche łyso wygłada poklad rufowej nadbudówki- nie ma tam jeszcze działek najmniejszego kalibru- nie mam narazie materiału na lufy, oraz powinny być tam jakies dwa prostokąty- zapewne świetliki, ale elementy te zgubiłem gdzies, więc jesli ktoś ma ten model, to prosiłbym o podesłanie skanu- byłbym zobowiazany.

No cóz, zapraszam do podziwiania i zachwalania.... lub nie ;)








p.s. lampa wszystko bezlitośnie wyciagneła, ale mysle, że nie jest najgorzej- wkazdym
razie mi sie podoba ;)

A, zapomniałem dodać- reling będzie, bo chociażby pomost głupio bez niego wygląda, ale laserowy- jak go sobie kupie ;)
--

Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.


Post zmieniony (21-06-08 20:57)

 
22-06-08 05:19  Odp: [G] Rosyjski krążownik ASKOLD , JSC 1:400
paakub 

 

Witam,
Swietny model.
Ogladajac Twoje zdjecia, przkonalem sie, ze go tez popelnie.
WOW, bedziesz robil relingi w 1/400 skali.
W ogole ASKOLD jest moim ulubionym okretem.

A propos, teraz czekamy na dlugo zapowiadany model tego krazownika w skali 1/200 w wykonaniu NAVARINA.

Piotr

 
22-06-08 08:58  Odp: [G] Rosyjski krążownik ASKOLD , JSC 1:400
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Witaj, podoba mi się Twoje wykonanie ,czyściutko i temat piękny bardzo ciekawe ujęcia ,zachęcasz swoja pracą do klejenia takich modeli -Pozdrawiam .

 
22-06-08 10:13  Odp: [G] Rosyjski krążownik ASKOLD , JSC 1:400
kari   

Modelik "papierośnicy"Ok :-), ale jakoś nie widzę tych desek na Twoim pokładzie (pokładach).
Może to wina ujęć lub oświetlenia (?)
Wygląda to tak, jakby pokład był wykonany ze zwykłej tektury (jednolity kolor).
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
22-06-08 10:25  Odp: [G] Rosyjski krążownik ASKOLD , JSC 1:400
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

A gdzie łańcuchy i kotwice? Gdzie olinowanie? Bez tych elementów też trochę łyso wygląda :) Mam tez pytanie co to tego zdjęcia:
http://images24.fotosik.pl/234/de9e6d7227bb8409.jpg
czy ta lufa nie jest za długa?

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
22-06-08 10:36  Odp: [G] Rosyjski krążownik ASKOLD , JSC 1:400
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

hmmm, no to tak-
Pokład jest zrobiony z kartonika kupionego w sklepie dla plastyków- ma on taka fakturke- jest podłuznie prążkowany ciemniejszymi paseczkami- nie wyglada to idealnie jak deskowanie, ale jakieś tam pregi od dziobu do rufy ida, a to w tej skali mi wystarcza. Na zdjeciach faktycznie może być nie widoczne

Kotwice sa narysowane, teraz prubóje wydziubać je z kartonu i nakleić, łańcuch zaraz zrobie z dwóch splecionych nitek, w tej skali wystarcza- robilem juz taki i wyglada zadowalajaco.
Olinowania raczej nie bedzie, a jesli juz, to tylko jakies symboliczne, ale najpierw musze znalezc jakis dobry materiał.

Lufa chyba nie jest za długa, zreszta wszystkie takie są ;)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
22-06-08 12:45  Odp: [G] Rosyjski krążownik ASKOLD , JSC 1:400
Lu_cyper 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Naprawdę piękny okręt, Askold też jest jednym z moich ulubionych okrętów. U mnie też leży już rozpoczęty, ale jako, że nie lubię "kalekich" okrętów, to dorysowałem mu dolną część, na razie tak to wygląda:





Post zmieniony (22-06-08 12:48)

 
22-06-08 13:07  Odp: [G] Rosyjski krążownik ASKOLD , JSC 1:400
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

No no, ciekawa sprawa! Mi jednak modele do linii wodnej zupelnie wystarczają. Moze mu kiedys jakaś wode dorobie ;]
Tylko że niepotrzebnie dokleiłes odrazu burte do kadłuba wewnetrznego- najpierw nalezało nakleić pokład główny, a potem do jego krawedzi burte, bo na dziobie pokład kolorowy jest troche szerszy niz biały, i trzeba wlasnie do niego dopasowywac burte, ale tylko na dziobie.
Teraz chyba pozostanie ci tylko obcinanie nadmiaru pokładu na dziobie

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
22-06-08 21:28  Odp: [G] Rosyjski krążownik ASKOLD , JSC 1:400
Toff 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 3

Patrzę właśnie na swojego Askolda (jakiż on pokraczny... :P) i faktycznie nowe wydanie jest o NIEBO lepsze, szczególnie w twoim wykonaniu ;) Zgodzę się ze stwierdzeniem, że model jednak wręcz woła o olinowanie i relingi. Skrytykuję natomiast zdjęcia, które mi się nie podobają - ciemne tło i lampa błyskowa sprawiają, że model aż "razi w oczy" bielą. Może by tak jeszcze jedna sesja w świetle dziennym? ;)

--

Pozdrawiam
___________________________


Post zmieniony (22-06-08 21:30)

 
22-06-08 21:58  Odp: [G] Rosyjski krążownik ASKOLD , JSC 1:400
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

To sie troche wytłumacze- ciemny brystol wziąłem na tło, żeby stanowił kontrast dla białego obiektu.
A ów biały obiekt trudno jest fotografować z lampą- biały kolor bardzo odbija swiatło. No, to poprubóje jeszcze bez lampy, w naturalnym swietle

Relingi, jak wczesniej pisałem, będą kupowane, a czy olinowanie... No sie zobaczy, może jakieś podstawowe.

A nikt nie zauwazył, że zapomniałem o dzwigach na pokładzie dziobowym i o orłach na dziobie i rufie :) Do tego dorobilem kotwice, łańcuchy i kabestany. Moze jutro wstawie zdjecia. Dzieki za komentarze ;)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024