FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
20-06-08 19:57  [Galeria] USS PGM-17, U-Boot Seehund
elessar.telc 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam- przedstawiam dwa małe, sympatyczne i w miarę proste modeliki jakie udało mi sie jakoś ostatnio zmajstrować. Jeden- kanonierka PGM-17 z dodatku do Syjkowego "MO". Drugi- wydany jakiś czas temu przez GPM U-boot "Seehund". Zdjęć co prawda nie za wiele, ale mam nadzieję, że nie zostanę od razu za to zjedzony :-P Miłego oglądania :-)





--
Maciek Grajek / elessar.telc

 
20-06-08 20:14  Odp: [Galeria] USS PGM-17, U-Boot Seehund
gdyniamojemiasto 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Super fajnie Ci wyszły obydwa modele, sam aktualnie sklejam Pc-553, mam również do Ciebie pytanie skąd masz ową kanonierkę?

Pozdrawiam

--
jacek

 
20-06-08 20:18  Odp: [Galeria] USS PGM-17, U-Boot Seehund
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Foka fajna!
Kanonierka tez, chociaz mniej w moim stylu ;)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
20-06-08 20:22  Odp: [Galeria] USS PGM-17, U-Boot Seehund
elessar.telc 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Z 3 Numeru specjalnego Modelarstwa Okrętowego. klik

--
Maciek Grajek / elessar.telc

 
20-06-08 20:26  Odp: [Galeria] USS PGM-17, U-Boot Seehund
Toff 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 3

Ładnie się prezentują, choć dziwnie wygląda ten krzyż na kiosku Seehunda - naprawdę je posiadały?

--
Pozdrawiam
___________________________

 
20-06-08 22:04  Odp: [Galeria] USS PGM-17, U-Boot Seehund
elessar.telc 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

@Toff- co do krzyża- nie mam pojęcia, czy on powinien być, czy też nie. Ale szczerze mówiąc niespecjalnie też mnie ta kwestia zajmuje :-) Skoro chłopaki z GPMu zdecydowali się namalować krojca na kiosku, to ok. Na pewno mieli jakieś podstawy ku temu. Natomiast Seehund z krzyżem na kiosku na pewno stoi sobie w Verkehrsmuseum, w Speyer.



pozdrawiam, M :-)

--
Maciek Grajek / elessar.telc

 
29-04-11 14:01  Odp: [Galeria] USS PGM-17, U-Boot Seehund
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

A ja chciałem zapytać o wrażenia związane z projektem PGM-17.
Jakich się można spodziewać niespodzianek na co zwrócić uwagę.
Druga sprawa to kolory do retuszu. Czy korzystałeś z gotowych farb a może mieszałeś.
W obu przypadkach prosił bym o podanie barw i producenta.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
29-04-11 15:06  Odp: [Galeria] USS PGM-17, U-Boot Seehund
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Ładniutko i czyściutko,gratulacje,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
29-04-11 17:43  Odp: [Galeria] USS PGM-17, U-Boot Seehund
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dołączam się do gratków. Czysto i świetnie sklejone modele. Brawo!!

--

 
30-04-11 08:27  Odp: [Galeria] USS PGM-17, U-Boot Seehund
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

I ja się przyłączam do gratulacji!:)

 
30-04-11 09:11  Odp: [Galeria] USS PGM-17, U-Boot Seehund
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Trochę to dziwne że gratuluję się po trzech latach od wstawienia galerii, ale ponieważ znam Maćka osobiście , to i ja pogratuluję! :)

--
Pozdrawiam!

 
30-04-11 11:33  Odp: [Galeria] USS PGM-17, U-Boot Seehund
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

to i ja się dołączę do gratulacji...
jaka to szkoda że nie mogłem zasiąść w pierwszym rzędzie...;-)
Maćku, koniecznie podaj te nr farb i jeśli je mieszałeś to proporcje w jakich to robiłeś...
no i jaki wyszedł odcień po 3 latach :D

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
30-04-11 15:41  Odp: [Galeria] USS PGM-17, U-Boot Seehund
elessar.telc 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Yyyyyyy :-D
Że po trzech latach ktoś odkurzy ten wątek to bym się nie spodziewał :-P
@Piterski- jeśli chodzi o wrażenia, to z tego co pamiętam żadnych istotnych błędów chyba nie było. ( i nieistotnych też :-P ) A jeśli chodzi o farby, to tutaj niewiele pomogę- na pewno to były Pactry, ale konkretnych numerów nie pomnę.
@ Grzegorz Nowak (W) - też mam nadzieję, że spotkamy się na najbliższej Sjeście, szyderco jeden! :-D :-P
pozdrawiam
M

--
Maciek Grajek / elessar.telc

 
30-04-11 16:00  Odp: [Galeria] USS PGM-17, U-Boot Seehund
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Elessar, Twoja odpowiedź i tak mi pomogła bo poszedłem niezależnie tym tropem i wytypowałem trzy kolory właśnie z palety Pactry, które zamierzałem kupić.
Czekałem tylko na twoją odpowiedź.

Widzisz Grzegorzu i po co ta ironia.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
30-04-11 21:10  Odp: [Galeria] USS PGM-17, U-Boot Seehund
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

Piterski - jak to po co? jak masz refleks szachisty do odświeżania wątków to dla zasady ;-)
Maciek- jaka ironia ;-) dawaj info jak retusz po latach wygląda -bo to też jest istotne doświadczenie... czy warto np. te farby wykorzystywać czy zmieniają w jakiśdrastyczny sposób odcień... i to było oczywiście bez ironii :)
pozdrawiam serdecznie znad dymu grilla :)
hej!!!

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
01-05-11 11:53  Odp: [Galeria] USS PGM-17, U-Boot Seehund
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Grzegorzu tylko na tę galerią trafiłem szukając informacji o tym modelu.
Czemu zaś zadałem te pytania chyba nie trudno się domyślić.
Więcej szczegółów za jakiś czas zaprezentuję na forum w osobnym wątku.


Ps. Grzegorz, masz rację zamiast kary będzie prezentacja.

Relacja będzie jak wyjdę z poziomu kadłuba, a to trochę potrwa bo kończę Gaza.

Tu mała fotka żeby nie być gołosłownym iż pytam o farby będą w strefie planów.


--

Post zmieniony (01-05-11 17:53)

 
01-05-11 16:30  Odp: [Galeria] USS PGM-17, U-Boot Seehund
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

znad dymu grilla c.d.... ;-)
więcej poczucia :) o kaRZe nie wspominając :)
czekam na Twój wątek ... :)

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
04-05-11 09:04  Odp: [Galeria] USS PGM-17, U-Boot Seehund
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Elessar, w związku z tym iż traktuję budowę tego modelu jako pewne przetarcie szlaku do budowy większych jednostek pływających. Staram się stosować tu inne podejście do budowy szkieletu. Przy okazji wyszło mi małe niedokładności.
Mam na myśli np to iż pokład jest trochę krótszy od szkieletu i drugi poważniejszy, że przebieg linii burty w przedniej części jest obniżony w stosunku do krawędzi pokładu.
Zachodzę w głowę czy mogłem popełnić jakiś błąd skutkujący aż taką niedokładnością rzędu ok 1mm. Wydaje mi się, że nie i chyba błąd tkwi w wycinance.
Analizowałem Twoje zdjęcia ale masz tak dobrze dobrany retusz ze nie jestem pewien czy u Ciebie wystąpiło to samo zjawisko.
Pozwoliłem sobie to miejsce zaznaczyć na Twojej fotce Chodzi o odcinek między tymi strzałkami. Analogicznie jest na drugiej burcie.



--

Post zmieniony (04-05-11 09:05)

 
05-05-11 00:34  Odp: [Galeria] USS PGM-17, U-Boot Seehund
elessar.telc 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

@Piterski- w zasadzie błąd o którym piszesz (burty) w moim modelu nie wystąpił, a jeśli już to ograniczył się do różnicy rzędu 02-0.3 mm, którą tak jak piszesz skutecznie zamaskował odpowiednio dobrany retusz. Czyli generalnie mój drobny błąd, na szczęście konsekwencji dla modelu.
Analizując Twój przypadek, powiedziałbym, że zaznaczony fragment łączenia burty z pokładem rozciąga się w miejscu, w którym pokład musisz kształtować w dwóch płaszczyznach- z jednej strony uwzględniając wzniesienie ku dziobowi, z drugiej zaś spadek od osi symetrii do burt... Ciężko powiedzieć...
Pozdrawiam,
elessar.telc

--
Maciek Grajek / elessar.telc

 
05-05-11 09:03  Odp: [Galeria] USS PGM-17, U-Boot Seehund
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Dziękuje Ci za odpowiedź. Sam się zastanawiałem czy może coś nie tak zrobiłem z szkieletem lub kształtowaniem , ale mam go wygięty z wzniosem jak również i ze spadkami. Specjalnie go ukształtowałem przed przyklejaniem by na siłę nie dociągać. Na razie burty ćwiczę na wydruku. Może uda mi się zmniejszyć tę wielkość do zbliżonej u Ciebie. Sądzę jednak że coś na rzeczy jest.

PS. Jeśli mógłbyś dać jakieś fotki ze zbliżeniem tych cześć kadłuba to będę zobowiązany.
Rozważam bowiem opcje zbudowania szkieletu od nowa. Pamiętasz może jak tam u Ciebie było z pokładem, też był krótszy od szkieletu?

--

Post zmieniony (05-05-11 12:32)

 
11-05-11 12:33  Odp: [Galeria] USS PGM-17, U-Boot Seehund
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Halo ..... kolego Maćku
Ja się namolnie przypomnę ;) ale już tylko prosił bym kolegę o pokazanie jak uformowałeś poszycie rufy, zarówno burt jak i dna.
Zapewne widziałeś relacje Romana w 1:50 a może i takie zdjęcie więc liczę że ustosunkujesz się do mojej prośby pozytywnie.

--

Post zmieniony (12-05-11 08:38)

 
11-05-11 13:21  Odp: [Galeria] USS PGM-17, U-Boot Seehund
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Piterski, to zdjęcie przedstawia bardzo późną jednostkę serii i raczej dość specyficzne podejście stoczni do ukształtowania tego przejścia. Normalnie (na zdecydowanej większości okrętów) ta linia przejścia między burtą, a pawężą rufową była taka jak w planach modelarskich, czyli nie sięgała nawet połowy wysokości burty w tym miejscu. Długość tego załamania wynosiła około 3' 6"

Możesz podlinkować tę relację w 1:100?

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
11-05-11 13:55  Odp: [Galeria] USS PGM-17, U-Boot Seehund
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Dopisałem w poprzednim wpisie link do relacji Romana.
Zwrócę tylko Twoją uwagę na to, że model Romana jak i ten jest robiony w oparciu o te same plany. U mnie pewnie coś nie zagrało, ale nie o to mi chodzi by szkalować projekt - to tak gwoli wyjaśnienia jeśli ktoś tak sądzi - tylko by go dobrze skleić. Jak piszę w swojej relacji to jest poligon do nauki przed kolejnym modelem. Bo ja duszą to jestem marynista :-)

--

Post zmieniony (11-05-11 15:13)

 
11-05-11 21:45  Odp: [Galeria] USS PGM-17, U-Boot Seehund
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Model Romana jest (był?) w 1:50. To tylko takie małe sprostowanie. Szkoda, że tamta relacja nie została ukończona...

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
12-05-11 08:42  Odp: [Galeria] USS PGM-17, U-Boot Seehund
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Masz racje nawet się w to nie wczytałem tylko oglądałem zdjęcia, Już poprawiłem mój wpis.
Ja nadal czekam na jakiś znak życia od elessar.telc i się męczę z formowaniem rufy, Gdybym dysponował dwoma egzemplarzami to pewnie przerobił bym szkielet i poszycie tak jak jest w planach, a tak próbuje uzyskać coś w oparciu o projekt ale nie do końca pewien jestem zamysłu autora wycinanki.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
12-05-11 14:15  Odp: [Galeria] USS PGM-17, U-Boot Seehund
elessar.telc 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Piterski- przepraszam Cię, ale dopiero teraz zauważyłem, że tak się wątek rozrósł- mam nadzieję, że nie masz pretensji...

Jeśli chodzi o zdjęcia, to raczej nie poratuję- raz, że jestem bez aparatu, a dwa, że sam model, no cóż- po trzech latach kurzenia się na półce, trzeba by mu zaserwować jakieś prace konserwacyjne...

Natomiast spróbuję w miarę wyczerpująco odpisać na Twoje pytanie. Rufę modelu sklejałem w ten sposób, że najpierw przykleiłem poszycie dna do szkieletu, następnie skleiłem ze sobą obydwie oklejki burt, łącząc je ze sobą od strony rufy, a dopiero wtedy tak powstałą jedną oklejkę dokleiłem do szkieletu. Tak, czy inaczej- to jest klejenie na zakładkę, więc zawsze pozostanie i będzie widoczny uskok między burtą a dnem. Jedyne co, to spróbowałem ten uskok delikatnie zamaskować, poprzez przejechanie po nim kilka razy końcówką pędzla ( tą bez włosia). Chodzi o to, żeby delikatnie dognieść krawędź burty, czy tu do pokładu, czy to do oklejek dna.

Innych problemów z burtami w zasadzie nie pamiętam... Może tylko to, że poprzez sklejenie dwóch oklejek burt w jedną, w miejscu łączenia na rufie, trzeba było pokombinować trochę, żeby wszystko symetrycznie zgrało się na dziobie...

Mam nadzieję, że zrozumiesz co nieco z mojego wywodu :-) I jeszcze raz przepraszam za późną odpowiedź...

pozdrawiam
Maciek Grajek
:-)

--
Maciek Grajek / elessar.telc

 
12-05-11 15:25  Odp: [Galeria] USS PGM-17, U-Boot Seehund
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Już się miałem nadąsać ;-D
No nic to jeśli nie da rady tego zobaczyć na zdjęciu to trudno, opis jest dla mnie jasny ale chciałem zobaczyć jak to wychodzi standardowo bez udziwnień.
Ja pokombinowałem z wzmocnieniami i próbowałem nadać trochę tępy kształt tej rufie. Kończę właśnie drugie i ostatnie podejście do tej oklejki, a potem już poszyci właściwe. Dostałem cynk, że mam przesyłkę czyli pewnie przyszły farby do retuszu więc będzie się można brać za oklejanie burtami.
Pozdrawiam i nie chowam cienia urazy,
Piotr

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
12-05-11 23:01  Odp: [Galeria] USS PGM-17, U-Boot Seehund
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Maciku zerknij do mojej relacji i powiedz co z tą rufą zrobiłem nie tak.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024