FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
21-11-07 17:28  [Pytanie] ORP GARLAND - prośba o opinię
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Witam.
Nigdzie jakoś nie spotkałem relacji z budowy ani nawet opinii o tym modelu

Jako że skala 1:100 jest moją ulubioną a modeli w tej skali nie ma za wiele więc pokusa jest duża.
Czy może ktoś mi coś napisać więcej o tym modelu?
Skala 1:100 sugerowałaby dużą szczegółowość. Czy tak jest w istocie?
Czy jest porównywalny jakością z doskonałym w/g opinii modelarzy wydaniem GARLANDA z firmy QUEST?
Każda informacja będzie dla mnie cenna i za każdą z góry dziękuję :-)

--

Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy








Post zmieniony (21-11-07 17:29)

 
21-11-07 21:04  Odp: [Pytanie] ORP GARLAND - prośba o opinię
Hook6   

 

To wątek o modelu - nie okręcie - powinien trafić do działu głównego.


Konrad możesz przenieść?

 
22-11-07 22:08  Odp: [Pytanie] ORP GARLAND - prośba o opinię
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

W którymś z Kartonowych Fanów było o tym modelu i z tego co pamiętam, nie była to opinia nazbyt pochlebna, nie chodziło chyba o sklejalność lecz jakieś błędy i małą szczegółowość. Jeśli model nie musi być w standardzie to problem jest drugorzędny, bo wszystko można poprawić , jeśli w standardzie, to nie masz wyjścia, chyba że powiększysz Questa w jakimś dobrym punkcie poligraficznym.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
23-11-07 11:42  Odp: [Pytanie] ORP GARLAND - prośba o opinię
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Recenzja tego modelu była w jednym z poprzednich numerów specjalnych "Modelarstwa okrętowego". Był to artykuł o malowaniach "Garlanda" i dotychczas wydanych modelach. Autorem był Grzegorz Nowak (MacGregor), który jest też autorem modelu wydanego przez Quest.
Z tego co pamiętam to opinia była negatywna, gdyż model opracowano w oparciu o stare "Plany Modelarskie", które przedstawiały wygląd ledwie zbliżony do oryginału.

Szkoda, bo jako miłośnik skali 1:100 bardzo żałuję, że jeden z ledwie dwóch niszczycieli wydanych dotychczas w tej skali jest właściwie niewiele warty.

Warty polecenia jest za to model wydany przez Quest . Mam go i od autora wiem, że opracowano go w oparciu o plany stoczniowe bliźniaczego "Glowworma". Sam przymierzam się w przyszłości do budowy Garlanda właśnie poprzez przeskalowanie i doszczegółowienie modelu MacGregora. Analizowałem dość dokładnie ten model i jego zgodność z oryginałem i wypadł pod tym względem bardzo dobrze. Na pewno lepiej więc powiększyć dobry (żeby nie napisać "bardzo dobry") model, niż budować kiepski.

Pozdrawiam

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
23-11-07 13:58  Odp: [Pytanie] ORP GARLAND - prośba o opinię
Monster sQbee   

Ja bym kupił model tutaj:
http://www.gremirmodels.com/orp_garland.htm
do wydrukowania w dowolnej skali bez łaski jakiegoś punktu poligraficznego ;-)
kurs dolara - zachęca !



Post zmieniony (23-11-07 13:59)

 
23-11-07 16:49  Odp: [Pytanie] ORP GARLAND - prośba o opinię
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

No cóż. Powtarzająca się opinia o słabej jakości tej wycinanki skłoniła mnie do zakupu modelu autorstwa McGregora.
Wygląda świetnie i w/g was skleja się świetnie więc będzie doskonałą bazą do przeskalowania. Skala 1:100 wymusza jednak większą szczegółowość więc kolejny problem pojawia się niejako automatycznie, DOKUMENTACJA!!!
Jedyną dokumentacją będącą w moim zasięgu są Plany Modelarskie.
Trochę mnie przestraszyła opinia o przekłamaniach występujących w tych planach.
Zadałem już McGregorowi pytanie o przydatność tych planów przy budowie tego modelu i czekam na odpowiedź :-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
23-11-07 17:20  Odp: [Pytanie] ORP GARLAND - prośba o opinię
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

No to chyba usadowię się w pierszym rzędzie! Koło Waldka jak mniemam ;-) No Garland w 1:100 z co najmniej z walorką to rzadki przypadek. A może całkowicie malowany? Tak czy inaczej czeka Cię Stary ciężka praca. Czekam z niecierpliwością na położenie stępki. A co do planów to zwrócenie się do McGregor a może przynieść dobre rezultaty.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
23-11-07 18:21  Odp: [Pytanie] ORP GARLAND - prośba o opinię
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Wymieniłem już informacje z McGregorem w sprawie Planów Modelarskich.
Niestety bedą one stanowić dosyć watpliwą pomoc.
Budując model jednostki już nie istniejącej trzeba się z tym liczyć choć trudno się jednak z tym pogodzić.
Pozostaje mi tylko skupić się na detalach które są wspólne dla wszystkich jednostek brytyjskich pływających w tamtych czasach. Na szczęście to i owo można podejrzeć w internecie ;-)
Co do relacji.
Na początek uczynię pierwszy krok i zabieram się za poszukiwanie jakiegoś punktu w którym mi model powiększą lecz zanim odważę się pokazać cokolwiek z budowy Garlanda wystartuję z relacją korwety HMCS Agassiz.
Przy flowerce prace trwają już od jakiegoś czasu i wydaje mi się że zebrałem już wystarczająco materiału zdjęciowego aby rozpocząć relację.
Garland tak jak Agassiz nie będzie wykonywany w standardzie.
A kto jest temu winien że to nie będzie standard?
Właśnie Ty jhradco i Twoja relacja z budowy Wichra :-)
Jednak dzięki Ci wielkie za nią bo mam przed sobą wzorzec do którego postaram się maksymalnie jak na moje umiejętności zbliżyć :-)

Dziękuję wszystkim którzy zabrali głos w temacie i pomogli mi zdecydować się który model ma być bazą do budowy Garlanda.
Teraz już będzie z górki ;-)

--

Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy








Post zmieniony (23-11-07 18:22)

 
15-06-08 13:28  Odp: [Pytanie] ORP GARLAND - prośba o opinię
Yamato23   

Witam!

Chciałbym się zapytać, czy ktoś posiada ten model i czy mógłby dać jakieś zdjęcia części? z góry bardzo dziękuje.

--
Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024