FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
14-06-08 10:39  [relacja] ORP Błyskawica z WAKu
Mroczanka 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zgodnie z obietnicą, poniżej relacja z budowy mojego PIERWSZEGO w życiu modelu kartonowego (w sumie to jakiegokolwiek modelu).
Największym dla mnie problemem było dopasowanie burty w okolicach dziobu, za żadne zaklinania nie chciała się ułożyć, pomogło dopiero całkowite usunięcie pierwszej wręgi dziobowej.

Aha, i dopiero na zdjęciach do mnie dotarło jak ważną sprawą jest dokładny retusz :b, który jak widzę muszę KONIECZNIE poprawić :b


A tak w ogóle to proszę o wyrozumiałość, albowiem jest to mój pierwszy w życiu model kartonowy! :b





--
Though this be madness, yet there is method in it

 
14-06-08 11:10  Odp: [relacja] ORP Błyskawica z WAKu
Arto 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mogło być gorzej.
Na dziób mam złoty środek. Sklejam obie burty na płasko, zaginam i zaczynam naklejać od dziobu do śródokręcia.
Jak widzę burty troszkę zapadają się na wręgach. Teraz to po ptakach ale w następnym modelu naklejaj paski wspomagające. Znajdziesz je niemal w każdej relacji.
Jeżeli chodzi o retusz to chyba wszyscy mamy ten problem. Wystarczy zmienić oświetlenie pomieszczenia i na fotce można zobaczyć całkiem co innego.

Powodzenia w dalszych pracach.

--
w budowie: HIEI

 
14-06-08 11:10  Odp: [relacja] ORP Błyskawica z WAKu
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Retuszu już raczej nie poprawisz ale i nie ma za bardzo po co- generalnie, dobrze jest
Co do wręgi dziobowej , tez w modelach najczęściej ją wywalam
Powodzenia
p.s. Dopiero zobaczyłem post Arto- jesli chodzi o odbijanie sie wreg na poszyciu, to ja mam taki sposób- nigdy nie dociskam poszycia- licze, ze samo sie jakos ułoży ;)
--

Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.


Post zmieniony (14-06-08 11:12)

 
14-06-08 11:26  Odp: [relacja] ORP Błyskawica z WAKu
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Hm...
Dno wyszło całkiem, całkiem, przede wszystkim jest sklejone
a. czysto
b. dokładnie
c. w standardzie bez żadnych szpachli i malowań
Burty wyglądają też całkiem nie głupio, problemy ze spasowaniem dziobu to niestety wada wrodzona tego modelu, ale, jak widać dziób jest jak należy - wklęsły, a nie wypukły, czyli nie jest źle.
Retusz jeszcze da się poprawić i to bez jakiejś wielkiej gimnastyki, aby pomału, zdjęcia wyciągają wszelkie niedokładności, których nieuzbrojonym okiem nie widać, ma to też swoje dobre strony, można pewne rzeczy wyłapać i poprawić.
Odciśnięcie burt na wręgach jest, jak mi się wydaje, minimalne i podejrzewam, że w innych warunkach oświetleniowych będzie absolutnie niewidoczne.
Ogólnie rzecz biorąc - jak na pierwszy w życiu model to jest co najmniej bardzo dobrze!

--
------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
16-06-08 10:59  Odp: [relacja] ORP Błyskawica z WAKu
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Sprawdź dokładnie, ale moim zdaniem cześć pokładu na dziobie przykleja się bez podklejania na tekturę. U ciebie jest bodaj na 1mm.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
16-06-08 12:47  Odp: [relacja] ORP Błyskawica z WAKu
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Piterski, te czesc podklejalo sie chyba na brystol, przynajmniej ja w swojej tak zrobilem



Mroczanko, chetnie sluze pomoca. Relacje z mojej "Blyskotki" znajdziesz tutaj.

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
16-06-08 13:54  Odp: [relacja] ORP Błyskawica z WAKu
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Mroczanka zrobiła zgodnie z instrukcją. W instrukcji jest błąd i zaznaczone jest "podkleić na tekturę 1mm" Błąd ten wyszedł podczas którejś dyskusji na forum. Ja osobiście również przerabiałem od nowa ten element klejąc Błyskotkę, gdyż za pierwszym razem bez zastanowienia podkleiłem go na 1mm tekturę zgodnie z instrukcją.

--
PozdrawiamKojak

 
16-06-08 16:42  Odp: [relacja] ORP Błyskawica z WAKu
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Szczerze mówiąc to w instrukcji nie ma sprecyzowane co oznacza symbol *. Jedynie jest wspomniane o grubości tektury przy opisie budowy szkieletu ( 1 mm ) i 0,7 mm w przypadku pokładów rufowego i śródokręcia.
Więc może na tekturę 0,7 mm należy podkleić również pokład dziobowy?

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024