FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
13-06-08 11:48  [zapytanie] Czy ktoś wie co to za model?
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witam.
Gdy przeczytałem o planach wydawnictwa "Dom bumagi" zainteresowałem się okrętem o nazwie Victoria Luiza i teraz zrodził się problem.
Na jednej z niemieckich stron znalazłem coś takiego:
http://www.kartonmodellbau.net/pics/gebaut/Schiffe-kriegsschiffe/SMS%20Emden%20JSC%20255%201-250/SMS%20Emden%20JSC%20255%201-250%2002.jpg
Autor Sławomir Wójcik.
Jak by nie patrzeć jest to krążownik typu Victoria Luiza przed przebudową (w czasie remontu usunięto jeden komin i sylwetka mocno się zmieniła).
W seri wybudowano 5 jednostek ale żaden nie był to Emden
Podpis jest jako SMS Emden z wydawnictwa JSC nr 250 ale to nie jest ten okręt. Jedyne podobieństwo to właśnie trzy kominy i kolory.
Emden z JSC jest w relacji korsarza.
No to teraz pytanie, czy ktoś wie co to za model, kto i kiedy go wydał?
A może JSC wydało dwa różne Emdeny?

Przepraszam jeśli moderator uzna że post powinienem zamieścić w innym dziale.

--

Pozdrawiam

Post zmieniony (13-06-08 13:27)

 
13-06-08 12:19  Odp: [zapytanie] Czy ktoś wie?
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Moderator uznał, że zły jest link co już poprawił ale temat wątku można by jaśniej przedstawić - o co bardzo proszę.

--
Fanatyk Kartonu

 
13-06-08 12:38  Odp: [zapytanie] Czy ktoś wie co to za model?
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

No to prościej.
Czy ktoś rozpoznaje ten model? Wie co za wydawnictwo go wydało, i kiedy?

--

Pozdrawiam

Post zmieniony (13-06-08 12:44)

 
13-06-08 12:45  Odp: [zapytanie] Czy ktoś wie?
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Mała instrukcja.
1.Wchodzę do swojego pierwszego postu w tym wątku.
2. Klikam Edycja postu.
3. W okienku temat wpisuje dla przykładu: "[Pytanie] Czy JSC 250 przedstawia krążownik typu Victoria Luiza?"
4. Aktualizuj post.

5. Moderator przychodzi i robi porządek z OT, forumowicz przychodzi i od razu wie o co chodzi w wątku.

--
Fanatyk Kartonu

 
13-06-08 15:40  Odp: [zapytanie] Czy ktoś wie co to za model?
Mycroft   

Może ten
http://www.moduni.de/product_info.php/cPath/10000000_10400000_10402001_10402030/products_id/6133028



Post zmieniony (13-06-08 15:44)

 
14-06-08 13:56  Odp: [zapytanie] Czy ktoś wie co to za model?
grisza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Obydwa linki dotyczą tego samego modelu - to jest kajzerowski krążownik pancerny S.M.S. Victoria Louise, do linii wodnej, w skali 1:250, wydany przez HMV. O tych krążownikach z przełomu wieków można było niedawno poczytać w jednym z magazynów okrętowo-wojennych ;-)

Okręt jest bardzo malowniczy, ale prywatnie mam nadzieję, że model z Domu Bumagi będzie przedstawiał ten okręt z okresu po przebudowie, z dwoma kominami, a nie będzie to nieudolna kopia niemieckiego wydawnictwa, tyle że w innej skali. Albo przynajmniej żeby malowanie było inne, szaro-szare...

Przekonamy się wkrótce.

 
16-06-08 06:39  Odp: [zapytanie] Czy ktoś wie co to za model?
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Wielkie Dzięki.
Właśnie o to mi chodziło.
A mi bardzo się spodobał ten okręt w wersji trzy kominowej (przed modernizacją). Po zdjęciu jednego z kominów sylwetka straciła (według mnie) płynność i krążowniczy wygląd.
Malowanie pokojowe też jest fajne bo wyróżnia się z tłumu bojowych szarych okrętów.

--
Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024