FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
18-06-08 08:34  Odp: [Relacja] PT-91 Twardy
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Widzę, że tu się szykuje ambitna walka :))

Kilka drobnych rad.

W przestrzenie pomiędzy żeberkami w kole zrobionym przez Ciebie wlej i rozprowadź po bokach trochę wikolu. Powstaną płynne przejścia na kształt odlewu.

Jak robisz kostki gąsienicy, to dobrze by było najpierw je nasączyć lakierem lub superglue i przeszlifować przed montażem. Unikniesz włosków i kłopotów z malowaniem.

Zwróć również uwagę na jakość używanego papieru. Jeśli możesz, używaj kredy, satynowanego papieru do drukarki lub po prostu starych kalendarzy. Grubość dostosuj do potrzeb. Np. zamiast brystolu - 200g papier do drukarki. O wiele łatwiej maluje się takie powierzchnie i unika się problemów z mechatą powierzchnią, usuwaniem włosków po malowaniu i nadmiernym wsiąkaniu rozpuszczalników, co skutkuje często powstawaniem białego nalotu (miałem takie problemy przy malowaniu pędzlem niezaimpregnowanego, zwykłego papieru).

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
21-07-08 08:24  Odp: [Relacja] PT-91 Twardy
radek_82   

Szkoda, że relacja staneła w miejscu. Też zabrałem się z Twardego i mam kłopot z cz. 62. Z rysunków jakie znalazłem na tym forum wynika że te części powinny być prostopadle przyklejone, jak przy kołach napędowych a nie pod kątem jak to wynika z ukształtowania szkieletu. I teraz nie wiem czy rozcinaćszkielet i cofać ją.

--
Skończone: "Dar Pomorza" MM, "Koga Elbląska" MM

 
22-07-08 19:27  Odp: [Relacja] PT-91 Twardy
Marins 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam z powrotem :)
Dzięki QN postaram się wyciągnąć coś z twoich porad, widziałem co tworzysz...
Radek co do twojego pytania, akurat tyle zrobiłem:



Gniazda amortyzatorów powinny być pionowo, nie tak jak jest w wycinance. Kolejny błąd...

--



Post zmieniony (28-05-09 10:50)

 
14-04-09 10:02  Odp: [Relacja] PT-91 Twardy
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Witam !!!!

Jak idą prace nad tym modelem???? bo coś zastój się zrobił... chętnie obejrzałbym gotowy model... :)

Pozdrawiam!!!

--
Pozdrawiam, Sony :)

 
29-05-09 11:26  Odp: [Relacja] PT-91 Twardy[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7feaf17882d51614][IMG]http://images40.fotosik.pl/132/7feaf17882d51614m.jpg[/IMG][/URL]
michał 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

Ten model nie jest dla wszystkich modelarzy.Trzeba byc naprawde doświadczony żeby zrobic ten model w całości i niczego przy okazji nie popsuc

retuszowac TWARDEGO da się tylko jest troszkę z tym roboty bo trzeba użyc kilku farbek.Najlepiej malowac tak aby pędzelek z farbą był lekko przyschnięty


trzeba też uważac jak się skleja wierzę bo szkielet to małe piwo ale jak się nakleja już poszycie to przy lufie może się zerwac pasek poszycia


UWAŻAJCIE!!!
jak się zrobi cały szkielet TWARDEGO i przykryciu poszyciem to przy przyklejaniu części 115L i 115P mogą one nie pasowac lub odstawac jeśli się dobrze nie sklei szkieletu a szczególnie części B1 musi byc ona prosta bo inaczej części 115L i 115P mogą odstawac

--

Modele jakie są każdy widzi inaczej zależy w którym kierunku się patrzy a i siedzenie na krześle też boli :)
Czy się siedzi czy się leży każdy model kartonowy się należy
GG-50609670

Post zmieniony (02-06-09 11:47)

 
29-05-09 17:02  Odp: [Relacja] PT-91 Twardy
Marins 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam ponownie :)
Twardy na jakiś czas przeszedł do rezerwy, ale nie na złom ;)
Na dzisiaj błotniki:



Zaznaczone na czerwono paski mają być zagięte jednocześnie pod kątem i dopasowane do półokręgu. Z moich prób nic nie wyszło, zastąpiłem to półokrągłym paskiem:



Dorobiłem też zawiasy na błotnikach (prawy raczej wymienie):



Tyle na dzisiaj, relacja będzie prowadzona aż do happy endu :)
-----------
To opracowanie zdecydowanie jest dla ludzi piszących się na poprawianie błędów w sporej ilości.
Retusz - oczywiście, że można. Tylko, że bez przeróbek części nie można go skleić tak żeby to jakoś wyglądało (np. błotniki).

--



Post zmieniony (29-05-09 17:08)

 
29-05-09 20:00  Odp: [Relacja] PT-91 Twardy
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

Super ze ruszasz go dalej.Nie daj sie i czekam na dalsze postepy.

--
pozdro.


 
30-05-09 07:28  Odp: [Relacja] PT-91 Twardy
michał 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

witam ponownie!
z tymi błotnikami trzeba uważac jak się przykleja do kadłuba bo jak kadłub będzie chociaż lekko zwichrowany to mogą powstac szpary.Ja kiedyś robiłem to mi się tak zrobiło a póżniej nie miałem jak tego naprawic

--
Modele jakie są każdy widzi inaczej zależy w którym kierunku się patrzy a i siedzenie na krześle też boli :)
Czy się siedzi czy się leży każdy model kartonowy się należy
GG-50609670

 
30-05-09 21:00  Odp: [Relacja] PT-91 Twardy
Marins 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam.
Dzisiaj wahacze, ich wysokość została ustalona tak aby koła jezdne były odpowiednio schowane pod błotnikami. Ustaliłem to na podstawie zdjęć, z małego rysunku w instrukcji ciężko dobrać odpowiednie położenie:



Na zakończenie trochę optymizmu:



--

 
02-06-09 10:16  Odp: [Relacja] PT-91 Twardy
michał 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

Witam!!!
Jeśli chodzi o silnik to mnie wchodzi do szkieletu całkiem sprawnie tylko nie od góry a z tyłu szkieletu.przy montarzu całego szkieletu nie montowałem tylniej części czyli K+L bo ją zamontuje dopiero po włożeniu silnika.

--
Modele jakie są każdy widzi inaczej zależy w którym kierunku się patrzy a i siedzenie na krześle też boli :)
Czy się siedzi czy się leży każdy model kartonowy się należy
GG-50609670

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024