FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
26-05-08 18:53  [Relacja/Galeria] Mk. VIII CROMWELL IV - Mały Modelarz
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Witam
Po namyśle postanowiłem umieścić i na tym forum relacje z modelu. Czyli będzie to moja pierwsza relacja tutaj :). Wcześniej była ona tylko na stronie MM, ale postanowiłem pokazać ją także tutaj, to chyba nie grzech wstawiać model na 2 różnych forach prawda :). Otóż model jest już zaczęty więc nie będzie to relacja od podstaw. Ze względu na to iż jest to dopiero można powiedzieć początek prac, to nie będę pokazywał wcześniejszych fotek. Wstawiam tutaj tą relacje ze względu na to że w sumie jestem początkujący i chętnie wysłucham szczerych i mam nadzieje pomocnych opinii z tamtego jak i z tego forum. Gdyby ktoś koniecznie chciał zobaczyć zdjęcia z wcześniejszych etapów, to zapraszam pod ten adres:
http://www.malymodelarz.frontsite.eu/frontsite.php?j=pl&menuG0=7&temat=164

A oto zdjęcia. Każdy etap będą pokazywała tym i na forum MM







Model postanowiłem wykonać z onitowaniem, mam nadzieje że to słuszna decyzja i bardziej go zwaloryzuje. Zapraszam do komentarzy i wypowiedzi
Pozdrawiam

WARSZTAT:
PzKpfw VI TIGER Ausf.E | PZL-23B ,,KARAŚ" | TK-3


UKOŃCZONE:
Mk.VIII ,,CROMWELL IV"

GALERIA:
Bismarck

Post zmieniony (04-06-09 15:09)

 
26-05-08 19:08  Odp: [Relacja] Mk. VIII ,,CROMWELL IV"
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

siemanko!
widzę że tu kawał dobrego sprzęta powstaje toteż z checią będe tu zaglądał
Pozdrawiam i czekam na ciąg dalszy ;)

--
GG 6801515

 
26-05-08 19:24  Odp: [Relacja] Mk. VIII ,,CROMWELL IV"
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

No, no, "ośrubowanie" kadłuba zaczyna wyglądać imponująco:-)
Nie wiem, czy z zamiarem właśnie pokazania tego efektu robiłeś zdjęcia pod światło - mam nadzieję, że będa też jakieś wykonane w odwrotnym kierunku:-)
fajnie, że zacząłeś relację - trzymam kciuki:-)!

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
02-11-08 14:30  Odp: [Relacja] Mk. VIII ,,CROMWELL IV"
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Witam
Po dłuższej przerwie udało mi się coś zrobić. Wykonałem wszystkie koła i teraz przyszedł czas na gąsienice. Oczywiście nie będzie to standard lecz projekt znaleziony w necie, około 280 - 300 ogniwek każde po 9 części, więc relacja znowu przystopuje.
Oto jak wyglądają koła


Zapraszam do wyrażania opinii

Pozdrawiam

 
02-11-08 15:19  Odp: [Relacja] Mk. VIII ,,CROMWELL IV"
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Aha, czekam jeszcze na wasze podpowiedzi w sprawie lakierowani, jak dotąd wszystkie modele lakierowałem, ale co do tego nie jestem przekonany. Nie chciał bym ujrzeć śladów pędzla na lakierze a aerografu nie mam. Właśnie dlatego nie przykleiłem ich do czołgu, żeby w razie gdybym chciał lakierować żebym mógł koła oblecieć w całość a nie tylko gdzie dosięgnie pędzel.
Czekam na opinię czy dajemy w tym przypadku lakier czy nie?

Pozdrawiam

 
02-11-08 16:25  Odp: [Relacja] Mk. VIII ,,CROMWELL IV"
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Ja bym go polakierował. Jeśli chodzi o smugi, to Łukasz K w swojej relacji opisał, jak można ich uniknąć.

--
pozdrawiam
Piotr


 
30-12-08 23:07  Odp: [Relacja] Mk. VIII ,,CROMWELL IV"
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Witam

Relacja nieco zamarła więc postanowiłem coś pokazać. Aktualnie walczę na froncie z ogniwkami i jeszcze sobie powalczę trochę. Są mozolne ale warte takiej zabawy. Żeby odpocząć zacząłem komponować wieże :) i tak to wygląda



Wkrótce ciąg dalszy

Pozdrawiam

 
31-12-08 08:44  Odp: [Relacja] Mk. VIII ,,CROMWELL IV"
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Kleisz ładnie i czysto.
Ale mam jedną prośbę : uzupełnij tytuł relacji o wydawnictwo z którego powstaje model ( widzę,że to MM,ale dla zasady panującej na naszym forum takie informacje wskazane są w tytule relacji).

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
31-12-08 16:03  Odp: [Relacja] Mk. VIII ,,CROMWELL IV - Mały Modelarz
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Korzystając z ostatniego dnia starego roku popracowałem troszkę nad wieżą. Teraz można już domyślić się że jest to wieża a nie klocek z papieru :). Przed przyklejeniem poszycia do szkieletu wstępnie wyretuszowałem krawędzie, jednak na koniec będzie jeszcze lekka poprawka.
Tytuł tematu sprostowany, dzięki Mariusz za to spostrzeżenie

 
05-01-09 23:36  Odp: [Relacja] Mk. VIII CROMWELL IV - Mały Modelarz
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Witam Wszystkich

Dziś ciąg dalszy zmagań z wieża i oto kilka fotek:



Peryskopy (bo tak to sie chyba nazywa) postanowiłem nieco przerobić. Odciąłem oryginalna papierową szybkę i wstawiłem obrobiony kawałek starej kliszy foto. ażeby wyglądało bardziej realnie.



drobnica:



Te stożki wyciąłem skalpelem na tak zwaną metodę ,,dziobaka:, wyszło naprawdę równo:



I efekt końcowy dziesiejszej pracy:



To tyle na dziś co mogłem pokazać, zapraszam do wyrażenia opinii co można jeszcze poprawić.
Mam nadzieje że wszystkie zdjęcia otworzą się normalnie bo miałem dziś kilka problemów z fotosikiem.

Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024