FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
18-05-09 19:44  Odp: [Relacja] Mk. VIII CROMWELL IV - Mały Modelarz
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Dziękuje Kriztozz za tą uwagę, gdybyś o tym nie napisał, to na pewno sam bym tego raczej nie dojrzał. Powiem szczerze że na początku bardzo bałem sie odrywać gąski. Miałem nawet już pozostawić całość z tym błędem, ale jednak spróbowałem i powiodło się.
Tak teraz to wygląda :)

 
21-05-09 16:12  Odp: [Relacja] Mk. VIII CROMWELL IV - Mały Modelarz
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Kolejna nieco większa aktualizacja tematu. Najtrudniejszy etap (gąski) już za mną więc drobnice robi sie dość szybko.
Cały model jak dotąd klei sie dość dobrze ale przy błotnikach natrafiłem na małe niedopracowanie. W wewnętrznej stronie po przyłożeniu do kadłuba brakowało kawałka paska, musiałem odciąć element zagiętej blachy dostawić kawałek paska i dopiero wtedy przykleić blachę z nitami.


I tutaj właśnie ten dołożony pasek


Elementy z drutu i lampy przednie. Oczywiście co mogłem to przeszkliłem :).


A tak to wygląda po zamontowaniu


Skrzynki, były dość pracochłonne ale przyjemnie sie je robiło.


Świetnie sie sklejało, ale gdy gotowe elementy postawiłem na równej powierzchni wyszło coś takiego. To dość częste zjawisko przy klejeniu tego typu brył. Problem mały, papier ścierny i temat zamknięty.
Z lewej strony element zwichrowany, z prawej po przeszlifowaniu papierem


Następnie zamocowałem na stałe błotniki


I tutaj także mały problem, ale tylko z jednej strony, przypuszczam że to z mojej winy. Gdy montowałem błotnik w tylne cześć kadłuba, nie dochodził mi on na do końca, blokowała jedna cześć. Rozciąłem ja więc i powstało coś takiego jak na zdjęciu poniżej. Problem także niewielki wikol i retusz lub sam retusz i powinno być ok.


Skrzyneczki także zbyt dobrze nie przylegają do kadłuba, ale i na to coś poradzimy


Dokleiłem także do kadłuba zapasowe ogniwka. Nie chciałem ich przyklejać byle gdzie albo tam gdzie ładniej by wyglądały. Chciałem to zrobić w taki sposób jak naprawdę to robiono. I znalazłem takie oto zdjęcie.


Na koniec mam pytanie do znawców historii, militariów itp. Chciałbym zrobić i zamontować brezent. Nie wiem jednak czy w latach użytkowania tego czołgu pojazdy te miały na wyposażeniu ten element i gdzie mógłby być umieszczony. Jeśli ktoś wie to proszę o pomoc.

 
29-05-09 20:39  Odp: [Relacja] Mk. VIII CROMWELL IV - Mały Modelarz
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Witam już w przed ostatniej aktualizacji tematu, następna będzie galeria końcowa.

Wiem już dlaczego między innymi powstał problem przy łączeniu tylnej części kadłuba z błotnikiem. Okazało sie że wcześniej wkleiłem źle jeden element i przez to nie mogłem wkleić innych. Musiałem zerwać źle ułożoną część i dorobić nową.



Skrzynki już normalnie przylegają do kadłuba i błotnika, niewielki luz jest rzeczą naturalna.



Nity i nakrętki były rzeczą dość uciążliwa ale to był ostatni zestaw :)



Dodatkowo aby nieco ożywić model stworzyłem kilka detali które ozdobią czołg.

Torby - tutaj najbardziej starałem sie uzyskać imitacje chropowatości materiału z jakiego były one w rzeczywistości wykonane. Udało mi sie to osiągnąć pokrywając całość warstwa chusteczki higienicznej



Zapasowe kanistry



brezent- chusteczka higieniczna

I całość



Wszystkie te elementy podpatrzyłem w innych relacjach ale wykonałem samodzielnie. W przypadku kanistrów wzorowałem sie na projekcie ściągnięty gdzieś z neta, jednak nieco go przerobiłem.
I to praktycznie wszystko na dziś. Teraz pozostało mi jedynie zamontować te gadżety na model wykonać drobne popraweczki i polakierować. A na koniec pokazać efekt końcowy.

 
04-06-09 15:04  Odp: [Relacja/Galeria] Mk. VIII CROMWELL IV - Mały Modelarz
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Witam

Dziś chciałbym zakończyć tą relacje i pokazać Wam galerie końcową. Chciałbym także podziękować wszystkim za pomoc, komentarze i doping, dzięki Wam kleiło się dużo przyjemniej :) . Kolejne podziękowania składam na ręce Kriztozza, ponieważ dzięki jego projektowi ogniwek, mogłem znacznie zwaloryzować swój model.

Co do samego modelu, kleiło się go bardzo przyjemnie (poza kilkoma błędami) i w tym miejscu należą się wielkie brawa dla projektanta za ten model, oby więcej tak udanych modeli wychodziło z wydawnictwa MM. Jedyną mocna widoczna wadą (ale mam tu na myśli wadę wydruku) jest różnica w kolorach. Zauważyłem że nie tylko mój model taki jest.

Ja osobiście bardzo wiele nauczyłem się na tym modelu. Mogę wręcz stwierdzić iż wraz z tym modelem, przeszedłem na nieco wyższy etap modelarstwa i zacząłem wyznawać zasadę nie szybko, lecz dokładnie!, i takiego podejścia do modelarstwa życzę innym sklejaczom.

Wykonanie modelu, wedle własnej oceny uważam za dobre. Jest to mój drugi czołg ale w porównaniu z pierwszym ten jest o niebo lepszy i mam nadzieje że następne będą jeszcze lepsze. Zwaloryzowałem go maksymalnie jak potrafiłem bez żadnych kupnych elementów (oprócz ogniwek które pochodzą z Internetu). Niektóre pomysły i sposoby pochodzą z wielkie skarbnicy wiedzy jaką są fora modelarskie, a niektóre są własną inicjatywą.

Cały model na samym końcu został pokryty półmatowym bezbarwnym lakierem samochodowym. Do retuszu użyłem farby na bazie wody – Pactra. Samo lakierowanie wyszło gorzej niż zakładałem, dlatego zastanawiam się nad pokryciem całości jedną delikatna warstwą w sprayu, ale jeszcze zobaczymy:) .

Żałuje że nie prowadziłem własnych zapisków, gdzie można natrafić na problemy, gdzie są błędy i co można zastąpić żeby było lepiej. Na pewno gdyby owe były mógł bym je teraz w tym poście wymienić, zapewne były by one pomocne przyszłym sklejaczom tego pojazdu. Obiecuje że w następnej relacji to się pojawi.

Na koniec chciałbym jeszcze raz wszystkim podziękować i zaprosić do mojej kolejnej relacji, którą rozpocznę już niebawem.

Pozdrawiam

pmarcin











_________________
WARSZTAT:

 
04-06-09 15:33  Odp: [Relacja/Galeria] Mk. VIII CROMWELL IV - Mały Modelarz
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Relacje obserwowałem od początku, bardzo dobrze poradziłeś sobie z tym modelem. Gratuluję!

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
04-06-09 15:49  Odp: [Relacja/Galeria] Mk. VIII CROMWELL IV - Mały Modelarz
tomcat 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

malinowy:)

--
na warsztacie:
???

ukończone:
Hellcat , Cromwell , B5N2 Kate , UH-1 Iroquois, Su-9 Fishpot

 
05-06-09 08:33  Odp: [Relacja/Galeria] Mk. VIII CROMWELL IV - Mały Modelarz
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Sympatyczny model, ciekawe dodatki. No może za bardzo się błyszczy, ale ogólne wrażenie bardzo pozytywne. Gratuluję.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
05-06-09 10:25  Odp: [Relacja/Galeria] Mk. VIII CROMWELL IV - Mały Modelarz
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Jak na drugi model czołgu to jest lepiej niż dobrze:-)
Ten model czysto sklejony zawsze bardzo mi się podobał (jak każdy czysto sklejony). Psiknięcie jakimś matowym lakierem poelepszyło by zapewne końcowy efekt, bo jak już wspomniał QŃ, za bardzo sie ta cała materia świeci.
W każdym razie gratuluje Ci naprawdę udanego wykonania modelu!

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
08-06-09 19:41  Odp: [Relacja/Galeria] Mk. VIII CROMWELL IV - Mały Modelarz
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Oglądałem go na żywo i bardzo mi się podobał. Lekki blask jaki od niego bije został omówiony już na miejscu. Ale model sklejony pięknie. Gratuluję.
pozdrawiam pol

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
08-06-09 19:51  Odp: [Relacja/Galeria] Mk. VIII CROMWELL IV - Mały Modelarz
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam
Gratulacje !!......................piekny .Krzysztof.

--
W stoczni......wloski pancernik Roma GPM

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024